| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

South Dakota co to dokladnie sie stalo 14/15 listopada 1942

Witam.
Nie chodzi mi o to czy Japończycy praktycznie wykończyli South Dakotę czy nie, bo tych wątków jest pełno na wszystkich forach mających coś wspólnego z marynarką... nie mówię o typie garderoby, ani o dokładnych trafieniach kiedy i w co. Po prostu nie ma sensu dublować co istnieje w necie.
Zakładam - wydaje mi się że słusznie, ale jak się mylę to proszę bardzo wyzwolić mnie z niewiedzy - że South Dakota nagle doznała serii awarii elektrycznych, gdy jej główny inżynier odblokował wyłącznik z naruszeniem procedur bezpieczeństwa. Wyobrażam sobie jak to niefachowo brzmi ale właśnie to jest cała moja wiedza na temat tego co nie widać na zdjęciach okrętów lub co nie dotyczy dział, min czy torped. Oczywiscie dotyczy i to bardzo ale mam nadzieje że ten kto zechce zrozumie moje intencje a nie będzie łapał mnie za słówka.
Jako kompletny laik w tematach budowy okrętów wojennych i ich wyposażenia i jak to wszystko działało a nawet jak te "wnętrzności" wyglądały to czy komuś by się chciało wkleić parę zdjęć (może nawet jakiś filmik z You Tube) jak owa aparatura wyglądała i co ten nieszczęsny gościu zrobił, a co nie powinien zrobić. Na swoje usprawiedliwienie mogę podać tylko to że własną noga na żelaźniakach to stanąłem tylko na Błyskawicy i resztkach Cerberusa, więc sami rozumiecie co ja mogę wiedzieć co się pod pokładem kryło...
Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pią 14 Lip, 2017 9:01

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam w tej chwili - dosłownie chwilę ,niemniej nic lepszego zapewne nie znajdziesz (Electrical Damage and Casualties i oczywiście Plate II):

https://www.history.navy.mil/research/library/online-reading-room/title-list-alphabetically/w/war-damage-reports/uss-south-dakota-bb57-war-damage-report-no57.html

pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Pią 14 Lip, 2017 9:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.