| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Gonzo napisał:
Nie można też nie wspomnieć, że za przyjmowanie komunii Kiszczak i jemu podobni "łamali" ludziom kręgosłupy.


To nie tak! Jeżeli funkcjonariusz zameldował, że jego dziecko będzie chrzczone kościelnie, to bardzo często nie było sprawy. Jeżeli uprzednio nie zameldował i ochrzcił, to sprawa była. Również inaczej wyglądały te sprawy między funkcjonariuszami MO a SB. Bo jeżeli bezpieczniak wstępując do służby wpisywał w ankiecie "ateista", a potem ganiał do kościoła (pozasłużbowo), a tym bardziej do konfesjonału, to jest coś nie tak... Zachodziło podejrzenie, że okłamał przełożonych. I o to były te sprawy. Nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli dziś funkcjonariusz ABW poszedłby (pozasłużbowo i bez wiedzy przełożonych) na wiec komunistów czy narodowców i czynnie w nim uczestniczył-także by wyleciał ze służby. Pamiętajmy, że w większości pionów SB upartyjnienie sięgało 100% etatów. A partyjność wówczas wiązała się z określonymi postawami moralnymi (także tymi związanymi z wiarą).

Nadmienię ponadto, że córka Kiszczaka też była ochrzczona Wink Co prawda w tajemnicy przed ojcem, ale fakt jest faktem.


Było dokładnie tak, jak piszesz. Teraz dorabia się do tego czarną legendę z wiadomych względów...

Sro 20 Kwi, 2016 13:59

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mushiba napisał:
Kiszczaka już powinni zostawić. Zrobił co MUSIAŁ, może nie wszystkie jego decyzje były dobre, ale trzeba go po prostu uszanować.


Dokładnie tak - Kiszczak zrobił to, co musiał zrobić, by nie dopuścić do wojny domowej w kraju i radzieckiej interwencji z zewnątrz. To, że interwencja nam groziła jest oczywiste dla każdego, kto choć trochę potrafił myśleć i przewidywać. Wojska UW stały na granicach, bataliony rozpoznania działały w kraju, radzieckie i enerdowskie okręty stały za 12-tą milą. Stan wojenny ogłoszono o 6-tej rano, a o 8:00 Rosjanie zdesantowali dywizję piechoty morskiej w Świnoujściu. W dwie godziny nie dopłynie się z Kłajpedy, nawet wodolotem... Bardzo łatwo się ocenia to TERAZ, post factum, ale wtedy wyglądało to zupełnie inaczej.

Sro 07 Cze, 2017 11:21

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
erkael56 napisał:
mushiba napisał:
Kiszczaka już powinni zostawić. Zrobił co MUSIAŁ, może nie wszystkie jego decyzje były dobre, ale trzeba go po prostu uszanować.


Dokładnie tak - Kiszczak zrobił to, co musiał zrobić, by nie dopuścić do wojny domowej w kraju i radzieckiej interwencji z zewnątrz. To, że interwencja nam groziła jest oczywiste dla każdego, kto choć trochę potrafił myśleć i przewidywać. Wojska UW stały na granicach, bataliony rozpoznania działały w kraju, radzieckie i enerdowskie okręty stały za 12-tą milą. Stan wojenny ogłoszono o 6-tej rano, a o 8:00 Rosjanie zdesantowali dywizję piechoty morskiej w Świnoujściu. W dwie godziny nie dopłynie się z Kłajpedy, nawet wodolotem... Bardzo łatwo się ocenia to TERAZ, post factum, ale wtedy wyglądało to zupełnie inaczej.

Fajnie: "zrobił co musiał", "podjął ciężkie decyzje i trochę krwi upuścił ale wyjścia nie miał", "z racji swej pozycji musiał podjąć takie a nie inne decyzje dla dobra Polski" itd. itd. Dokładnie jak w jakiejś mafii czy bandzie: musisz zabijać aby samemu nie zginać, z tym jeszcze można się zgodzić że był w takiej a nie innej pozycji i wielkiego pola do manewru nie miał, lecz nie należy zapominać że z pozycją jaką miał Kiszczak i inni to też niewyobrażalne i nieosiągalne dla szarych mass przywileje się należały. Coś mi się zdaje że większość prawdziwych komunistów to czasów Stalina nie przeżyła i tak naprawdę po Stalinie to elity Układu Warszawskiego to zwykli oportuniści, więc moim zdanie robienie z nich jakiś męczenników co to poświecili życie dla narodu - żyjąc w luksusie - a naród ich dziś nie docenia, to jednak nie jest w porządku.

Wyobraźmy sobie taki scenariusz: jest druga połowa 1939 roku, Czechosłowacja oddana Hitlerowi, nikt z wielkich nie kiwnął palcem. Niemcy już są militarna potęgą. Polska sama nie ma szans a na nikogo nie ma co liczyć. Wiadomo co Hitler chce zrobić z rasami żyjącymi od Niemiec na wschód, napisał to w Mein Kampf. W Polsce następuję przewrót i do władzy dochodzą oportuniści i "wasalizują" Polskę pod dyktando III Rzeszy w nadziei że może nie będzie tak źle jak się sami podłożymy. Pierw pod nóż idą żydzi zaraz za nimi większość ludzi z wykształceniem - oprócz naszych oportunistów oczywiście - reszta służy III Rzeszy jako mięso armatnie lub tania siła robocza. Niemcy faktycznie nie przeprowadzają ostatecznego rozwiązania względem polaków, bardziej opłaca im się mieć ciemne masy niewolników pracujących i ginących dla chwały narodu germańskiego. Czyli nasi oportuniści poświecili innych - żyjąc w luksusie - ale zagwarantowali "egzystencje" narodu polskiego. To także bohaterowie narodowi i osoby godne naśladowania Question .
A co jeśli w innym scenariuszu - naszym - okazałoby się się że z Hitlerem nie trzeba było iść aby przetrwać, były inne drogi, bez oportunistów....
Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Czw 08 Cze, 2017 4:44

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska -
Cytat:
Fajnie: "zrobił co musiał", "podjął ciężkie decyzje i trochę krwi upuścił ale wyjścia nie miał", "z racji swej pozycji musiał podjąć takie a nie inne decyzje dla dobra Polski" itd. itd. Dokładnie jak w jakiejś mafii czy bandzie: musisz zabijać aby samemu nie zginać, z tym jeszcze można się zgodzić że był w takiej a nie innej pozycji i wielkiego pola do manewru nie miał, lecz nie należy zapominać że z pozycją jaką miał Kiszczak i inni to też niewyobrażalne i nieosiągalne dla szarych mass przywileje się należały. Coś mi się zdaje że większość prawdziwych komunistów to czasów Stalina nie przeżyła i tak naprawdę po Stalinie to elity Układu Warszawskiego to zwykli oportuniści, więc moim zdanie robienie z nich jakiś męczenników co to poświecili życie dla narodu - żyjąc w luksusie - a naród ich dziś nie docenia, to jednak nie jest w porządku.


A Ty myślałeś, że polityka to klepanie się po plecach i głaskanie po główkach? Nie ma letko...! Ktoś musiał podjąć decyzje i je wykonać. NB, co powiesz o dzisiejszych "elytach", które cierpią w luksusach za miliony ukradzione emerytom, inwalidom i rencistom?

Czw 08 Cze, 2017 7:25

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
erkael56 napisał:
Groteska -
Cytat:
Fajnie: "zrobił co musiał", "podjął ciężkie decyzje i trochę krwi upuścił ale wyjścia nie miał", "z racji swej pozycji musiał podjąć takie a nie inne decyzje dla dobra Polski" itd. itd. Dokładnie jak w jakiejś mafii czy bandzie: musisz zabijać aby samemu nie zginać, z tym jeszcze można się zgodzić że był w takiej a nie innej pozycji i wielkiego pola do manewru nie miał, lecz nie należy zapominać że z pozycją jaką miał Kiszczak i inni to też niewyobrażalne i nieosiągalne dla szarych mass przywileje się należały. Coś mi się zdaje że większość prawdziwych komunistów to czasów Stalina nie przeżyła i tak naprawdę po Stalinie to elity Układu Warszawskiego to zwykli oportuniści, więc moim zdanie robienie z nich jakiś męczenników co to poświecili życie dla narodu - żyjąc w luksusie - a naród ich dziś nie docenia, to jednak nie jest w porządku.


A Ty myślałeś, że polityka to klepanie się po plecach i głaskanie po główkach? Nie ma letko...! Ktoś musiał podjąć decyzje i je wykonać.

Mnie się wydaje że próbujesz usprawiedliwić zwykłych bandziorów realpolitik-ą. Dla przykładu Edvard Beneš wrócił do Czechosłowacji i został ponownie demokratycznie wybrany na prezydenta, próbował coś zrobić dla swego kraju, jednak został wykorzystany przez komunistów w celu legitymacji ich władzy a potem odstawiony na boczne tory. Sytuacja w jakiej się znalazł - Realpolitik - nie dawała mu wiele pola do manewru i niektórzy zarzucają mu że zrobił źle że wrócił. I właśnie w jego przypadku można powiedzieć że: tragiczna figura, zrobił co mógł w sytuacji w jakiej był czy że dzisiaj go niektórzy niesłusznie oceniają, ale historia słusznie go doceni. Natomiast taki Kiszczak nie był nigdzie demokratycznie wybrany, dostał się na sam szczyt tylko dzięki temu że wcześniejsze elity usunięto - z jego pomocą - i był bezwzględnie posłuszny Kremlowi. On nie ratował co dało się uratować, wręcz przeciwnie: niszczył stary system i budował nowy pod dyktando Stalina. Tego samego Stalina który z Hitlerem zaatakował Kiszczaka ojczyznę. Takich ludzi moim zdaniem nie należy szanować czy próbować docenić. Najdelikatniej mówiąc są to oportuniści którzy po trupach - pod jakimkolwiek systemem, w imię jakichkolwiek morałów czy idei lub ich kompletnym braku - spróbują dostać się na szczyt.
W skrócie takie osoby jak Kiszczak nie kierują się żadnymi morałami, zasadami, ideologiami czy czymkolwiek innym, oprócz chęcią przebicia się do koryta za wszelką cenę i bez zwracania uwagi kto i jak dosypuje do koryta. Jak takich ludzi podziwiać czy przedstawiać jako wzory do naśladowania Question. Czy dziękować im że robili robotę okupanta - w mniej może Question krwawy sposób niż sam okupant by to zrobił - przecież sam Kiszczak budował ten system i usadowił się na szczycie to jakieś decyzje musiał podejmować i je wykonywać bo nikogo innego nie było. Nikogo innego nie było nie dlatego że nikt nie chciał i Czesław podjął się tej niewdzięcznej roli jaką mu historia narzuciła, a tylko dlatego że Kiszczak innych usunął i wybudował system w którym tak a nie inaczej się operowało.
erkael56 napisał:
NB, co powiesz o dzisiejszych "elytach", które cierpią w luksusach za miliony ukradzione emerytom, inwalidom i rencistom?

Bez jaj, 99% polityków to nie ideowcy czy próbujący szerzyć ogólne dobro, tylko właśnie zwykli oportuniści, którzy chcą na koszt innych żyć w luksusie. I właśnie jeśli tacy oportuniści staną na wysokości zadania w ważnych historycznych momentach (dla kraju, narodu czy idei) to wtedy stają się bohaterami. Stawiamy im pomniki, piszemy tylko i wyłącznie pozytywy na ich temat w książkach popularno-historycznych - tych dla młodzieży aby czerpała jakieś pozytywne wzory, bo historycy w niepopularnych książkach i tak prawdę wcześniej czy później napiszą - i zapominamy dawne przewinienia. Co Kiszczak takiego zrobił że mamy go szanować Question Czy naprawdę wierzysz że interwencja Moskwy zakończyła by się eksterminacją narodu polskiego i Kiszczak - wbrew Kremlowi - zabezpieczył przynajmniej "egzystencje", bo nic innego nie dało się zrobić Question
Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pią 09 Cze, 2017 2:44

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska - Hmmm... - jakże łatwo jest siedzieć w Australii i pisać o polskich sprawach. Dzięki za nazwanie mnie bandziorem - choć żałuję tylko tego, że nie zrobiłem tego, co teraz zarzucają mi różni prawicowi Katoni i ich czarni mocodawcy. Nikogo nie zamordowałem, nikogo nie prześladowałem i nikogo nie okradałem. Co do Kiszczaka, to łatwo jest go opluwać, kiedy już leży w grobie. Szkoda mi czasu na dyskusję. Ty wiesz swoje - ja wiem swoje i konsensusu nie będzie.
Co do wzorów, to jakie wzory młodzi Polacy mają mieć teraz? Kukliński? - sprzedawczyk pracujący na trzy strony? Popiełuszko? - tak samo. Tzw. "żołnierze" wyklęci? Rzeczywiście - wzory do naśladowania. Pytasz, co Kiszczak zrobił, że mamy go szanować? Zrobił, co zrobić musiał. Widzisz ty myślisz, że interwencja Moskwy zakończyłaby się eksterminacją narodu polskiego - a ja to wiem. I powiem Ci więcej - NIKT by się za Polakami nie ujął. Ani NATO, ani Reagan. Przypomnij sobie stan wojenny. Wszystkie solidaruchy i solidurnie liczyły na Reagana i powtórkę z Grenady. Tymczasem Rosjanie po prostu podnieśli etat swych jednostek w Polsce. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że III Wojna Światowa wisiała na włosku.
No, ale to rozsądzi historia i za jakieś 100 lat, kiedy opadną emocje.

Pią 09 Cze, 2017 5:56

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
erkael56 napisał:
Groteska - Hmmm... - jakże łatwo jest siedzieć w Australii i pisać o polskich sprawach.
Ja "uciekłem" z Polski w 1988 grudniu i do dwudziestki brakowało mi mniej niż do 10 lat, więc dzieckiem nie byłem i troszkę pamiętam. Przepraszam Cię bardzo ale mówimy o latach osiemdziesiątych i wcześniej, czyli historii i moje obecne siedzenie w Australii - dzisiaj - faktycznie stawia mnie na pozycji przegranej jeśli byśmy rozmawiali o obecnej sytuacji w Polsce, a nie o sprawach kilkadziesiąt lat temu.
erkael56 napisał:
[Dzięki za nazwanie mnie bandziorem - choć żałuję tylko tego, że nie zrobiłem tego, co teraz zarzucają mi różni prawicowi Katoni i ich czarni mocodawcy. Nikogo nie zamordowałem, nikogo nie prześladowałem i nikogo nie okradałem.

Już nawet nie proszę ale błagam czytaj ze zrozumieniem: gdzie ja Ciebie nazwałem bandziorem i tak dalej Question Ja o Czesławie....chyba że jesteś jego reinkarnacją Question W takim wypadku nie przepraszam Smutny
erkael56 napisał:
Co do Kiszczaka, to łatwo jest go opluwać, kiedy już leży w grobie. Szkoda mi czasu na dyskusję. Ty wiesz swoje - ja wiem swoje i konsensusu nie będzie.

Fajnie ale skoro Ty możesz przedstawiać swój pogląd to chyba ja też Question
erkael56 napisał:
Co do wzorów, to jakie wzory młodzi Polacy mają mieć teraz? Kukliński? - sprzedawczyk pracujący na trzy strony? Popiełuszko? - tak samo. Tzw. "żołnierze" wyklęci? Rzeczywiście - wzory do naśladowania.

Tu masz racje Kukliński, Popiełuszko i inne "ścierwa" to zwykle "mendy" i "sprzedawczyki", Kiszczak natomiast zawsze pracował tylko dla jednego pana: siebie Twisted Evil .
No dobra to idźmy po Czesławie:
Ty i inni tutaj przedstawiają go jako ofiarę systemu. Rozumiem często się to zdarza że rewolucje pożerają własne dzieci. Kiszczak zmarł śmiercią naturalną, spokojnie w domu i inni robią z niego człowieka honoru czy bohatera narodowego. Ja widzę go jako zwykłego sprzedawczyka który ustawił się i do końca czerpał z tego zyski.
Żeby Kiszczak był nieświadomym chłopkiem-roztropkiem którym manipulowano i podpinano tylko aby polskie nazwiska się pojawiały na listach elit w nowej polskiej rzeczywistości, to sam bym go nazwał ofiarą systemu czy gościem na którego spadła historyczna odpowiedzialność i zrobił co nie chciał, ale musiał. Jednak z tego co wiem to Kiszczak był bystrym, inteligentnym i przebiegłym aparatczykiem, osoba raczej nie tuzinkowa. I właśnie taka osobistość tworzyła taki a nie inny system w którym czerpała do spokojnej śmierci same korzyści. Nawet więcej, w takim właśnie systemie czuł się jak ryba w wodzie, a system który pomógł budować zaszkodził Polsce, co łatwo widać do dzisiaj.

erkael56 napisał:
Pytasz, co Kiszczak zrobił, że mamy go szanować? Zrobił, co zrobić musiał. Widzisz ty myślisz, że interwencja Moskwy zakończyłaby się eksterminacją narodu polskiego - a ja to wiem.
Przepraszam bardzo ale nie wieżę że to wiesz, musiałbyś być w tym samym czasie wieloma członkami Politbiura. Niemożliwe. Po prostu pomińmy to: bo zbyt długa by to była dyskusja dlaczego w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku system który pretensjonował do roli jedynego obrońcy chłopów i robotników podjął by się eksterminacji całego narodu w samym centrum Europy.
erkael56 napisał:
I powiem Ci więcej - NIKT by się za Polakami nie ujął. Ani NATO, ani Reagan. Przypomnij sobie stan wojenny. Wszystkie solidaruchy i solidurnie liczyły na Reagana i powtórkę z Grenady. Tymczasem Rosjanie po prostu podnieśli etat swych jednostek w Polsce. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że III Wojna Światowa wisiała na włosku.
Nikt nie pomógł Węgrom czy Czechosłowacji bo tak jak Polska leżały w bezpośredniej swerze bezpieczeństwa ZSRR i nikt do momentu rozpadu owego supermocarstwa - popartego bronią atomową - nigdy by nie interweniował otwarcie. Dlatego takie "mendy" i "sprzedawczyki" jak Kukliński i Popiełuszko miały szanse zaistnieć. System mógł paść tylko i wyłącznie od środka a nie przy pomocy bagnetów płatnych zbirów z Watykanu czy Amnesty International.
erkael56 napisał:
No, ale to rozsądzi historia i za jakieś 100 lat, kiedy opadną emocje.
Nigdy nie zastanowiłeś się co by się stało z Jaruzelskim czy Kiszczakiem gdyby odmówili zaprowadzenia porządku w Polsce. Komu byli by przydatni gdyby padło takie pytanie:
-Kremlin : To co, możecie zrobić porządek u siebie czy my to mamy zrobić Question
-Ludzie honoru: Co prawda budujemy już ten system czwartą dekadę ale jesteśmy bezsilni: wchodźcie.
Przecież Kiszczak zakończył by w celi/dole razem z "solidurniami" i innymi. Według mnie z gościa co ustawił się na cierpieniu innych a na koniec ratował własną dupę Ty robisz bohatera.

Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pią 09 Cze, 2017 11:59

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska - Ty jednak niewiele rozumiesz z tego, co się działo w Polsce i jak widzę masz jednostronne, jedynie słuszne spojrzenie na polską historię najnowszą made by IPN. Masz prawo. Przecież pokonano komunizm i teraz wszystko co ma związek z Polską Ludową jest be. Miłego dnia.

Pią 09 Cze, 2017 17:25

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Erakel, po której stronie byłeś wtedy? Bo piszesz POKONANO komunizm....Nie że pokonaliśmy, nie że nas pokonano. Pytam, bo w dyskusjach na takie tematy jest to moim zdaniem istotne. Kiedyś społeczeństwo dyskutowało: Kukliński bohater czy zdrajca? Moim zdaniem ci co uważali go za zdrajcę, to towarzysze. Mnie nie zdradził, zdradził wrogów naszego narodu, sprzedawczyków. Podobnie ma się sprawa z Jaruzelskim, dla jednych, którzy myślą rozumem zindoktrynowanym przez przyjaciół ze wschodu- mąż opatrznościowy. Dla pozostałych zdrajca, sługus okupanta, zbrodniarz.

Pią 09 Cze, 2017 23:53

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tonieja napisał:
Erakel, po której stronie byłeś wtedy? Bo piszesz POKONANO komunizm....Nie że pokonaliśmy, nie że nas pokonano. Pytam, bo w dyskusjach na takie tematy jest to moim zdaniem istotne. Kiedyś społeczeństwo dyskutowało: Kukliński bohater czy zdrajca? Moim zdaniem ci co uważali go za zdrajcę, to towarzysze. Mnie nie zdradził, zdradził wrogów naszego narodu, sprzedawczyków. Podobnie ma się sprawa z Jaruzelskim, dla jednych, którzy myślą rozumem zindoktrynowanym przez przyjaciół ze wschodu- mąż opatrznościowy. Dla pozostałych zdrajca, sługus okupanta, zbrodniarz.


Po tej, po której stało ZOMO i nie mam się czego wstydzić. Tak - jestem towarzyszem - czy jak wolisz komuchem, zdrajcą, sługusem okupanta, zbrodniarzem. Tylko mi tego dowiedź. Dowiedziesz? Jak myślisz, dlaczego nie wytoczono mi procesu za moje "zbrodnie"? - bo nie popełniłem żadnej z nich i ci wszyscy prawicowi Katoni o tym doskonale wiedzą...

Irytuje cię to? No to popatrz, co zrobiono z tego kraju przez te 26 lat tzw. "wolnej" (głównie od rozumu) Polski ci wszyscy "prawi i sprawiedliwi", co to z komuną walczyli. W czyim interesie walczyli? - bo na pewno nie Polski. O co walczyli? O interesy Niemców, Amerykanów, Hiszpanów, Francuzów, Włochów, Żydów... A przede wszystkim o interesy Kościoła katolickiego za amerykańskie pieniądze, bo Polska miała być taranem do wyważenia ZSRR. Owszem, wyważyliście, tylko co z tego macie? 95%, co nadstawiało karku - nic. O to wam chodziło? Ach nie - teraz mają dostać po 400,- PLN jałmużny od "wolnej" Polski za "walkę" z komuną. I gitara. Narodek się ucieszy... Mr. Green

Sob 10 Cze, 2017 22:04

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mushiba napisał:
Kiszczaka już powinni zostawić. Zrobił co MUSIAŁ, może nie wszystkie jego decyzje były dobre, ale trzeba go po prostu uszanować.

Ooo!
Podoba ni sie takie podejście. Proponuję przygotować sobie właśnie taki wzór wypowiedzi: "............ już powinni zostawić. Zrobił co MUSIAŁ, może nie wszystkie jego decyzje były dobre, ale trzeba go po prostu uszanować." i w wykropkowane miejsce wpisywać nazwisko człowieka o którym akurat sie dyskutuje.
Może być "Bierut", "Beria", "Stalin", "Hitler" czy "Polpot"

Tylko o czym wtedy bedzie sie dyskutowało na forach historycznych i co historycy będą robili?

@ erkael56
O cyklistach zapomniałeś.

Nie 11 Cze, 2017 13:55

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
@ erkael56
O cyklistach zapomniałeś.


No popatrz, starzeję się... Wink

Nie 11 Cze, 2017 14:31

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
erkael56 napisał:
Groteska - Ty jednak niewiele rozumiesz z tego, co się działo w Polsce i jak widzę masz jednostronne, jedynie słuszne spojrzenie na polską historię najnowszą made by IPN. Masz prawo. Przecież pokonano komunizm i teraz wszystko co ma związek z Polską Ludową jest be. Miłego dnia.
To jest tylko Twoja opinia - i bardzo dobrze, bo w tym systemie każdy może przynajmniej mieć swoją opinie - ale nie fakt. Ja to widzę niestety odwrotnie.
erkael56 napisał:
Po tej, po której stało ZOMO i nie mam się czego wstydzić. Tak - jestem towarzyszem - czy jak wolisz komuchem, zdrajcą, sługusem okupanta, zbrodniarzem. Tylko mi tego dowiedź. Dowiedziesz? Jak myślisz, dlaczego nie wytoczono mi procesu za moje "zbrodnie"? - bo nie popełniłem żadnej z nich i ci wszyscy prawicowi Katoni o tym doskonale wiedzą...

Procesu Tobie i innym nikt nie wytoczy bo są: zależności/powiązania/teczki itd. na każdego i stary system zrobił "bezkrwawą rewolucje" i oddał niby władzę, ale zostając szarą eminencją w cieniu.
erkael56 napisał:
Irytuje cię to? No to popatrz, co zrobiono z tego kraju przez te 26 lat tzw. "wolnej" (głównie od rozumu) Polski ci wszyscy "prawi i sprawiedliwi", co to z komuną walczyli. W czyim interesie walczyli? - bo na pewno nie Polski. O co walczyli? O interesy Niemców, Amerykanów, Hiszpanów, Francuzów, Włochów, Żydów... A przede wszystkim o interesy Kościoła katolickiego za amerykańskie pieniądze, bo Polska miała być taranem do wyważenia ZSRR. Owszem, wyważyliście, tylko co z tego macie? 95%, co nadstawiało karku - nic. O to wam chodziło? Ach nie - teraz mają dostać po 400,- PLN jałmużny od "wolnej" Polski za "walkę" z komuną. I gitara. Narodek się ucieszy... Mr. Green
To co zrobiono lub zmarnowano od 1989 roku to jest właśnie dzięki temu że ludzie tacy jak Kiszczak po zlikwidowaniu przedwojennych elit je zastąpili. Oportunista=prostytutka nigdy nie będzie działał/bazował na jakichkolwiek moralnych podstawach. Spuścizna komuny dalej dołuje ten kraj. Niestety wymieranie starej generacji nic nie zmienia: ich dzieci i wnuki nasiekłszy tym oportunizmem już od dziecka w domu, teraz służą innym panom. Daleko jabłko od jabłoni nie pada.

Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Wto 13 Cze, 2017 10:44

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska - jakże łatwo jest Ci ferować wyroki i wydawać opinie. No cóż - życzę Ci, żebyś musiał stanąć w obliczu sytuacji, w której byś musiał wybrać większe lub mniejsze zło. Ciekawy jestem co wtedy powiesz? Jaki wtedy będziesz mądry? Dlatego nie oceniaj, skoro nie znasz wszystkich faktów.

A teraz co tego, co napisałeś.
-> Gdyby to było prawdą, co napisałeś o wolności opinii, to śmiem twierdzić, że jesteś w błędzie. Idź na miesiączkę Kaczyńskiego i krzyknij, żeś przeciwny, a zobaczysz jak w tym kraju jest realizowana wolność słowa i przekonań. Frasyniukowi też się tak wydawało. Mr. Green Inna rzecz, że Frasyniuk to stary solidaruch z parciem na szkło, więc musiał jakoś zaistnieć. Wink
-> Oczywiście, że mi nikt nie wytoczy procesu, bo musiałbym mówić prawdę o solidaruchach, solidurniach i pożytecznych idiotach, którzy "walczyli" z komuną. I byłoby to bardzo ciekawe - zapewniam Cię... "Rewelacje" wszystkich Cenckiewiczów czy innych Wildsteinów to pikuś, Pan Pikuś w porównaniu z naszą wiedzą. Dlatego masz rację - nikt nie wytoczy nam procesów, bo musiałyby się toczyć przy drzwiach zamkniętych - z tym, że i tak co ciekawsze kąski przedostałyby się do wiadomości publicznej, czego dowodzi sprawa Sowy i przyjaciół... Wink
-> A cóż te przedwojenne elity zrobiły? Targały się po szczękach i chapały ile wlezie, a w chwili ostatecznej próby zostawiły naród na pastwę dwóch okupantów i dały dyla do Londynu, by tam znowu skakać sobie do oczu. Daj spokój, nie rozśmieszaj ludzi. "Spuścizna komuny dołuje ten kraj" - chłopie, czy Ty się zastanowiłeś co piszesz? Komuny nie ma od 27 lat, ale przecież trzeba na kogoś zwalić winę za swoją sprzedajność, pazerniactwo, głupotę i niekompetencję. Idealnie nadaje się do tego komuna, której w ogóle w tym kraju nie było. A wiesz dlaczego? Bo aksjomatem komunizmu jest "każdemu według jego potrzeb". Tymczasem był realny socjalizm, gdzie było (w teorii) "każdemu według jego pracy", więc nie wypowiadaj się o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia. Więc najlepiej zrzucić odium winy na ... nieistniejącego winowajcę. Mr. Green

Wto 13 Cze, 2017 11:34

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
erkael56 napisał:
Groteska - jakże łatwo jest Ci ferować wyroki i wydawać opinie. No cóż - życzę Ci, żebyś musiał stanąć w obliczu sytuacji, w której byś musiał wybrać większe lub mniejsze zło. Ciekawy jestem co wtedy powiesz? Jaki wtedy będziesz mądry? Dlatego nie oceniaj, skoro nie znasz wszystkich faktów.

Ale o jakich faktach Ty mówisz Question Że ZSSR by zrobiło Holocaust w środkowej europie Question Przecież Ty to napisałeś a nie ja. Oczywiscie że nie znam wszystkich faktów bo ani nie siedziałem po jednej stronie, czy drugiej - czy jakiej kolwiek stronie - ani Ty. Tak sobie wnioskuje po niektórych Twoich wpisach, mimo tego Co piszesz...ale Twoje usprawiedliwienie typu bo ja wiem a ty nie, to mogą usprawiedliwiać wszystko i wszystkich, to nic z faktami nie ma wspólnego. Jakże jest łatwo napisać: ja znam detale - bez ich podania - a ty nie. W ten sposób to dyskusja nie ma prawa zaistnieć.

erkael56 napisał:
A teraz co tego, co napisałeś.
-> Gdyby to było prawdą, co napisałeś o wolności opinii, to śmiem twierdzić, że jesteś w błędzie. Idź na miesiączkę Kaczyńskiego i krzyknij, żeś przeciwny, a zobaczysz jak w tym kraju jest realizowana wolność słowa i przekonań. Frasyniukowi też się tak wydawało. Mr. Green Inna rzecz, że Frasyniuk to stary solidaruch z parciem na szkło, więc musiał jakoś zaistnieć. Wink
Alez oczywiście komuna udupiła wszystkich - i to była jej mocna strona. Uciekał solidurn i tajniak krzyknął: ten gościu to zboczeniec, łapcie go. Co myślisz że się działo. I to znam z opowiadań operatora zeszłego systemu. Frasyniuk dla mnie to dzisiejszy typowy oportunista. Tak napiszesz o jego wspanialej - według Ciebie to i tak szkodził Polsce, bo był po stronie "faszystów-katoli" - przeszłości a ja po prostu nie widzę aby ten przeciętny obywatel inaczej mógł zabłysnąć oprócz jakiejś kontrowersji. Ot i wielka polityka.
erkael56 napisał:
-> Oczywiście, że mi nikt nie wytoczy procesu, bo musiałbym mówić prawdę o solidaruchach, solidurniach i pożytecznych idiotach, którzy "walczyli" z komuną. I byłoby to bardzo ciekawe - zapewniam Cię... "Rewelacje" wszystkich Cenckiewiczów czy innych Wildsteinów to pikuś, Pan Pikuś w porównaniu z naszą wiedzą. Dlatego masz rację - nikt nie wytoczy nam procesów, bo musiałyby się toczyć przy drzwiach zamkniętych - z tym, że i tak co ciekawsze kąski przedostałyby się do wiadomości publicznej, czego dowodzi sprawa Sowy i przyjaciół... Wink
No to według Ciebie zastąpiliście "kupsko" "kupskiem". Co w tym pozytywnego i lepszego oprócz ustawienia się Question Oportunizm kochany jest dalej tylko oportunizmem. A już w ogóle pomijamy fakt że za Twojego systemu dostawałeś punkty za pochodzenie czy poglądy bez przełożenia tego na edukacje czy cokolwiek innego i mamy "elyty" jakie mamy i Ty - i tobie podobni - jesteś temu odpowiedzialni. Oczywiscie Ty tego nie rozumiesz...
erkael56 napisał:
-> A cóż te przedwojenne elity zrobiły? Targały się po szczękach i chapały ile wlezie, a w chwili ostatecznej próby zostawiły naród na pastwę dwóch okupantów i dały dyla do Londynu, by tam znowu skakać sobie do oczu. Daj spokój, nie rozśmieszaj ludzi. "Spuścizna komuny dołuje ten kraj" - chłopie, czy Ty się zastanowiłeś co piszesz? Komuny nie ma od 27 lat, ale przecież trzeba na kogoś zwalić winę za swoją sprzedajność, pazerniactwo, głupotę i niekompetencję. Idealnie nadaje się do tego komuna, której w ogóle w tym kraju nie było. A wiesz dlaczego? Bo aksjomatem komunizmu jest "każdemu według jego potrzeb". Tymczasem był realny socjalizm, gdzie było (w teorii) "każdemu według jego pracy", więc nie wypowiadaj się o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia. Więc najlepiej zrzucić odium winy na ... nieistniejącego winowajcę. Mr. Green
Tak zastanowiłem się co piszę.
To ze względów politycznych byś wolał aby Rydz Śmigły jednak dostał się do Niemieckiej niewoli, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Wiesz o czym piszesz czy nie, bo to jest bardzo ważne Question Jaki realny socjalizm Question Chyba u Ciebie w domu jak robiłeś zakupy w służbowych sklepach. Każdy według jego potrzeb czy osiągnięć. Zanuć międzynarodówkę i zakończmy ten żałosny temat. Żyjesz w alternatywnym świecie i Ci dobrze z tym.
Stworzyłeś nowy i lepszy świat na gruzach padliny...tylko nikt oprócz Ciebie tego nie zauważył..Smutny

Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Wto 13 Cze, 2017 13:04

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska - sam przyznajesz, że nie znasz detali, więc o czym mamy dyskutować?
Frasyniuk - totalna POrażka, oczywiście chce wrócić do koryta i żłobu.
Poprzedni system nie był taki zły, jak Ci się wydaje. Gdyby nie on, to byłoby dalej na wsi 80% analfabetów, a teraz przynajmniej ludzie mogą wyjeżdżać za granicę i znać język swego pana, który łaskawie go zatrudnił. Ale kupa... A tak BTW, to czemu (a właściwie za co) jestem odpowiedzialny? Jakoś tego nie sprecyzowałeś.
Co do "elyt", to rzeczywiście - walnąłeś jak gajowy jajami o ścianę. Jak patrzę choćby na te wszystkie "komisje smoleńskie" to zastanawiam się, skąd się biorą oportuniści i idioci w nich zasiadający? Te wszystkie Berczyńskie, Biniendy, Gmyzy i inni tzw. "eksperci"? Daj spokój - takich durni nie było w Polsce Ludowej.
Kochaniutki - Rydz-Śmigły powinien stanąć przed sądem za to, co zrobił (a raczej czego nie zrobił) we Wrześniu. Jak się nazywa pozostawienie swych wojsk i ucieczka z kraju ogarniętego wojną? To zdrada. Jak się nazywa wydanie swych żołnierzy na pastwę okupanta? To skurwysyństwo.
He, he - jak już Ci napisałem, Ty nic nie wiesz o realnym socjalizmie. Dla Ciebie to tylko sklepy z żółtymi firankami dla UB (jakby nie było branżowych sklepów w zakładach pracy). Nucić "Międzynarodówkę"? - czemu nie? Żałosny temat? - sam zacząłeś tą dyskusję, więc skończ i oszczędź wstydu, przede wszystkim sobie, bo jak brakuje Ci argumentów, to zaczynasz być złośliwy. Więc skończ.

Wto 13 Cze, 2017 18:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.