| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obserwacja CUFO nad Salthill

George A. Filer III (MUFON)

Galway (Irlandia). Jestem przekonany o tym, że w dniach 22.II – 1.III.1986 roku widziałem jedno UFO, a oto jest moja relacja. Pewnego wczesnowiosennego dnia szedłem na wzgórze po drodze do plaży Salthill (N 53°15’44” – W 009°04’13”, 5 m n.p.m. – przyp. tłum.)
Wyglądało na to jakby miało padać, chociaż były tam także pasy niebieskiego nieba. I kiedy obserwowałem chmury, by zorientować się czy będzie lało, na niebie pokazał się cygarokształtny obiekt pomiędzy dachami szeregu domów.
Kontynuując spacer widziałem, jak NOL poruszał się na niebie względem domów na ziemi z powodu perspektywy. Spróbowałem ustalić odległość do niego. UFO wisiał ponad dachami domów w odległości 1-2 mi/1,6-3,2 km i nie poruszał się. Jego wygląd i kolor przypominał mi sterowiec Zeppelina. Potem cały czas kontynuowałem spacer i obiekt znikł za dachem domu i kilkoma drzewami, ponieważ się poruszałem i zmieniała się perspektywa. Spodziewałem się ujrzeć go znowu, kiedy pojawiłby się ponownie, ale już go nie zobaczyłem.

Claude Toft Park

Następnie powróciłem do tego miejsca, w którym widziałem NOL-a po raz ostatni, bo był on dziwny. Wolno lecący balon powinien być widoczny niemalże w tej samej pozycji na niebie. Ale obiektu tam nie było. Wszystko to zdarzyło się w ciągu kilku sekund. Po tym jak wszedłem na szczyt wzgórza, to zszedłem na promenadę przy plaży i zauważyłem, że coś się działo w Parku im. Claude Tofta, tuż obok plaży – wyglądało jakby tam odbywał się jakiś festiwal. Miałem bardzo dobry widok na całe niebo i zapytałem ludzi o sterowiec czy balon wypuszczony z okazji tego festiwalu przez jego uczestników, ale żaden z nich nie widział niczego podobnego. Pobiegłem do znajomego, który miał tutaj mały lokalik rozrywkowy i zapytałem go, co się dzieje a on powiedział mi, że to była zabawa z okazji „College Week”. I on także nie widział niczego podejrzanego na niebie.
W jakieś dwa tygodnie później ujrzałem nagłówek w magazynie i notatkę pt. „Duży nalot UFO zaobserwowany nad wybrzeżem Irlandii i Anglią”. Po tym jak widziałem szare CUFO nad Salthill w Galway w 1986 roku, w dwa czy cztery tygodnie później widziałem nagłówek na okładce magazynu: „Nalot UFO w 1986 roku! Wybrzeża Irlandii i Zjednoczonego Królestwa”. Najprawdopodobniej był to magazyn „The Fortean Times”.

Czy ktoś to może potwierdzić?

Jako dodatek do tej historii niech służy fakt, że kilka lat później pewien miejscowy artysta postanowił wykonać kręgi (czyżby agroznaki? – przyp. tłum.) w miejscu, w którym widziałem CUFO. Wielka ilość świadków widziała tam NOL-e i doniosła o tym. Dowody na potwierdzenie tego, że UFO były tam aktywne znalazłem w 30 lat później. Moja obserwacja nie jest wzmiankowana, ale była tam duża ilość obserwacji, o których meldowano.

Przekład z angielskiego - ©Robert K. F. Leśniakiewicz



Opis załącznika:
CUFO nad Galway - rekonstrukcja

Czw 08 Cze, 2017 12:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.