| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtala73
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 315
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sztylet luftwaffe

Proszę o ocenę.Zakupiłem jako strychowca.Ale proszę spojrzeć na oblot z drutu i ocenić resztę.

Pon 27 Lut, 2017 10:19

Powrót do góry
Wojtala73
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 315
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiec to kopia?

Sro 15 Mar, 2017 23:58

Powrót do góry
Addie
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wg mnie kordzik oryginalny. Poza rękojeścią, na której ktoś się zemścił okrutnie.

Czw 23 Mar, 2017 3:06

Powrót do góry
altekameraden
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Pochwał: 1
Skąd: fliegerhorst Sorau,Sagan-Kupper,Sprottau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Addie napisał:
Wg mnie kordzik oryginalny. Poza rękojeścią, na której ktoś się zemścił okrutnie.



Mało tu się udzielam ale muszę zapytać.Co się nie podoba w tej rękojeści że uważasz ją za kopię?Rodzajów używanej drewna,skóry było mnóstwo od popularnych marocco,koryntian po sztuczną skórę ,różnie sklejoną ,na krótką zakładkę lub długą sprasowankę aż do1/3 długości a jeszcze więcej stosowano rodzajów oplotów do 1mod. Luftwaffe w różnych konfiguracjach :ładniejszych i brzydszych,podwójnych, pojedynczych bez dodatków,mieszanych,przeplatanych,w osnowie,przeciwstawnych,aluminiowych,mosiężnych,miedzianych,gęściej skręconych i słabiej wręcz niedbale a zdarzały mi się przypadki fabrycznie źle ukręcone o różnej gęstości zwoju a i miałem przypadek gołego drewna w oplocie jedynie fabrycznie pomalowanego na niebiesko.Pozdrawiam i może jak znajdę czas na porobienie zdjęć to dodam ku potwierdzeniu

Czw 23 Mar, 2017 20:27

Powrót do góry
Addie
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

altekameraden napisał:
Addie napisał:
Wg mnie kordzik oryginalny. Poza rękojeścią, na której ktoś się zemścił okrutnie.



Mało tu się udzielam ale muszę zapytać.Co się nie podoba w tej rękojeści że uważasz ją za kopię?Rodzajów używanej drewna,skóry było mnóstwo od popularnych marocco,koryntian po sztuczną skórę ,różnie sklejoną ,na krótką zakładkę lub długą sprasowankę aż do1/3 długości a jeszcze więcej stosowano rodzajów oplotów do 1mod. Luftwaffe w różnych konfiguracjach :ładniejszych i brzydszych,podwójnych, pojedynczych bez dodatków,mieszanych,przeplatanych,w osnowie,przeciwstawnych,aluminiowych,mosiężnych,miedzianych,gęściej skręconych i słabiej wręcz niedbale a zdarzały mi się przypadki fabrycznie źle ukręcone o różnej gęstości zwoju a i miałem przypadek gołego drewna w oplocie jedynie fabrycznie pomalowanego na niebiesko.Pozdrawiam i może jak znajdę czas na porobienie zdjęć to dodam ku potwierdzeniu


Cześć,

Wiem że fabryczna jakość wykonania bywała różna, ale raczej nie do tego stopnia. Wszystkie kordziki LW mod. 1 produkcji Alcoso jakie spotkałem prezentowały zgoła odmienny "standard" tego elementu. Dotyczy to zarówno materiałów jak i jakości wykonania. Wg mnie to przypadek chałupniczej naprawy, wykonanej prawdopodobnie dość dawno.

Pią 24 Mar, 2017 2:38

Powrót do góry
altekameraden
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Pochwał: 1
Skąd: fliegerhorst Sorau,Sagan-Kupper,Sprottau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Addie napisał:
altekameraden napisał:
Addie napisał:
Wg mnie kordzik oryginalny. Poza rękojeścią, na której ktoś się zemścił okrutnie.



Mało tu się udzielam ale muszę zapytać.Co się nie podoba w tej rękojeści że uważasz ją za kopię?Rodzajów używanej drewna,skóry było mnóstwo od popularnych marocco,koryntian po sztuczną skórę ,różnie sklejoną ,na krótką zakładkę lub długą sprasowankę aż do1/3 długości a jeszcze więcej stosowano rodzajów oplotów do 1mod. Luftwaffe w różnych konfiguracjach :ładniejszych i brzydszych,podwójnych, pojedynczych bez dodatków,mieszanych,przeplatanych,w osnowie,przeciwstawnych,aluminiowych,mosiężnych,miedzianych,gęściej skręconych i słabiej wręcz niedbale a zdarzały mi się przypadki fabrycznie źle ukręcone o różnej gęstości zwoju a i miałem przypadek gołego drewna w oplocie jedynie fabrycznie pomalowanego na niebiesko.Pozdrawiam i może jak znajdę czas na porobienie zdjęć to dodam ku potwierdzeniu


Cześć,

Wiem że fabryczna jakość wykonania bywała różna, ale raczej nie do tego stopnia. Wszystkie kordziki LW mod. 1 produkcji Alcoso jakie spotkałem prezentowały zgoła odmienny "standard" tego elementu. Dotyczy to zarówno materiałów jak i jakości wykonania. Wg mnie to przypadek chałupniczej naprawy, wykonanej prawdopodobnie dość dawno.



Witam,mimo że utraciłem wraz ze starym kompem podstawową bazę danych (wszystko na podstawie posiadanych kordzików,szczególnie z uwzględnieniem wszelkich anomalii producenckich i uwierz mi że można by napisać książkę) to jeszcze trochę kordzików tego modelu mam w kolekcji.Dodaję kilka fotek z uwzględnieniem szczególnych brzydali bo trochę szkoda mi czasu żeby obskoczyć wszystko a tym bardziej rozkręcać bo to do jutra by trwało.Wszystko co na zdjęciach jest oryginalne .Kolekcjonowałem pod kątem 1: różni producenci2:różnice pomiędzy fazami produkcji3: błędy,niedociągnięcia i inne wszelkie ciekawostki a ze względu na to że mieszkam w pobliżu wielu byłych niemieckich lotnisk,szkół,zakładów i innej infrastruktury należącej do LW to trochę tego przerzuciłem.ACSa jak i innych producentów miałem przyjemność analizowania na raz w jednym czasie od kilku do kilkunastu sztuk bo każdy czymś się różnił,tak kiedyś kolekcjonowałem.Pozdrawiam i jak dla mnie rączka zmęczona czasem adekwatnie do reszty ale dobra

Pią 24 Mar, 2017 14:57

Powrót do góry
altekameraden
Chorąży

Chorąży




Posty: 158
Pochwał: 1
Skąd: fliegerhorst Sorau,Sagan-Kupper,Sprottau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem już nie pisać ale wrzucę jeszcze ten rodzynek.Kordzik od wojny w jednej chałupie ,odkupiony od gospodarza i zapewniam że nie były to osoby które dbały o to a co dopiero mówić że na jakimś etapie egzystencji postanowiły odmalować w "szwabskim" kordziku rączkę i to jeszcze na niebiesko.Pozdrawiam i myślę że nigdy z rozpędu nie ma co spisywać na straty czegoś czego nie ma w publikacjach,wygląda za ładnie lub na odwrót za brzydko....bo niemcy by tak nie zrobili fajansiarsko ,bo tak nie ma w książkach itd.Osobnym tematem mogłyby być kroje jelców,głowic,okuć,sygnatury,zawiesia,krzywo wybite swastyki i ich rodzaje,sposoby mocowania oplotów .Temat rzeka.Pozdrawiam

Pią 24 Mar, 2017 16:36

Powrót do góry
Addie
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

altekameraden napisał:
Temat rzeka.


Cześć,
Dzięki za fotki. Zawsze to okazja żeby zebrać nowe doświadczenia Super
Czy mógłbyś jeszcze wskazać które kordziki z tych zdjęć to ACS?

Pią 24 Mar, 2017 17:00

Powrót do góry
Wojtala73
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 315
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sztylet luftwaffe

Musze sprzedać niestety ten sztylet.

Czw 25 Maj, 2017 11:17

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ile chcesz?

Czw 25 Maj, 2017 13:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.