| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wątki o tematyce politycznej i Hyde Park

Miły Maxikasku:
Ja chciałem zwrócić uwagę młodych czytających to forum na fakt, że komisja wyborcza nie przestrzega procedury , ponieważ wynosi workami na zewnątrz lokalu wyborczego niepoliczone głosy - i jest to sfilmowany fakt.
Poza tym zachodzą inne okoliczności, które byłeś łaskaw wyciąć , a które jako Polak, powinieneś był przed tym przemyśleć i się nad tym zastanowić: dlaczego w komunikacie PKW znajdujemy szczegóły , że kilku członków komisji wyborczych chciało wrzucić głosy za swoją rodzinę a zupełnie pominięto fakty znamienne, że niepoliczone głosy w ilościach hurtowych wędrują zupełnie poza procedurą?
Gdybyś zapytał Pana Jaworskiego o system jakości jego organizacji ( jak ja to zrobiłem przed wyborami), to byś wiedział, że go nie mają .Mam na to pisemne potwierdzenie. Gdybyś miał rozeznanie to byś wiedział, że organizacje bez certyfikowanego systemu zarządzania jakością nie są w cywilizowanym świecie uważane za wiarogodne i nie biorą udziału w powaznych przedsięwzięciach.
Następnie, kiedy powyższe fakty ujawniono , żadne media nie zapytały szefa PKW o szczegóły, nawet pies z kulawą nogą nie zapytał ani Pana Jaworskiego ani Pana Premiera Tuska, który odniósł korzyści z tego głosowania. Żadna Twoja TV, Polsat czy TVN nie widzi w fałszowaniu wyborów niczego nagannego.
Pan Premier mówi z wielką pewnością siebie, że z palcem w nosie wyrga w cuglach każde wybory. To świadczy tylko o tym, że te numery się dzieją za jego wiedzą, i one się dzieja nie od dzisiaj. I to temu należy zawdzieczać jego zwycięstwa wyborcze. I można się domyślać, że z tego powodu rządzi w Polsce nielegalnie bo zdobył władzę z naruszeniem prawa.
Jaki jest mój interes i korzyść, to dla sprawy demokratycznych wyborów nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, żeby głosy były policzone jak przewiduje akceptowana procedura, bo przestajemy mieć do czynienia z demokracją.
Jest bez znaczenia, która partia wygra: ma znaczenie, żeby to była partia, któą wybiorą ludzie a nie ci, którzy "liczą " głosy. Ale ty to wyciąłeś . Ty to wyciąłeś nawet w dziale, który nazywa się Hyde Park.
Każdy półgłówek wie, do czego służy Hyde Park. Każdy kretyn wie, że w historii jest wiele faktów , zjawisk, które się co poniektóym trudno w głowisi mieszczą: ale mimo to one istnieją i sa realne.
Dlatego generalnie usilnie rekomenduje używanie głowy do myślenia.
Stary

Pon 02 Cze, 2014 17:13

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 5

Czysto teoretycznie sa pewne praktycznie niewykrywalne możliwości "dorzucenia" lub "unieważnienia głosów. Mogą się też w niemal cudowny sposób znaleźć dodatkowe głosy - co jest poza wszelką kontkrolą możliwej opozycji. Problem tylko w tym, że te czysto teoretyczne konstrukcje obowiazują nie od tego roku tylko już sporo czasu - mamy wiec tu do czynienia z przypadkową niedoróbką dającą pewne bardzo umiarkowane zresztą możliwości "manewru"
Problem w tym, że ta wiedza jest na swój sposób wygodna dla kazdego i mamy tu do czynienia z przypadkiem nieco podobnym do Liberum Veto.
Oderwane od swojego pierwotnego znaczenia stało się w pewnym momencie wygodnym dla wszystkich instrumentem torpedowania sejmu gdy sprawy nie szły po mysli - faktu, że bez większego problemu na pojedyńczym sejmie można było rzecz wyeliminować nikt nie brał pod uwage bo wada była po prostu wygodna i dochodowa...
Może więc po prostu zrobić u nas cywilizowaną procedutę wyborczą? Ciekawe, ze pewnie nikt nie bedzie widział takiej potrzeby... Smutny

Pon 02 Cze, 2014 20:25

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik

Pochwał: 1

Re: Wątki o tematyce politycznej i Hyde Park

pilch napisał:

Każdy półgłówek wie, do czego służy Hyde Park. Każdy kretyn wie, że w historii jest wiele faktów , zjawisk, które się co poniektóym trudno w głowisi mieszczą: ale mimo to one istnieją i sa realne.
Dlatego generalnie usilnie rekomenduje używanie głowy do myślenia.
Stary

"czy też to są tylko pajace i manipulatorzy, zdolni do wypluwania wyzwisk"

Pon 02 Cze, 2014 21:57

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 35

Cytat:
Gdybyś zapytał Pana Jaworskiego o system jakości jego organizacji ( jak ja to zrobiłem przed wyborami), to byś wiedział, że go nie mają .Mam na to pisemne potwierdzenie.

System ISO 9001 nie jest obowiązkowy. Która partia polityczna posiada certyfikat ISO? A wszystkie podlegają audytom, tak wewnętrznym jaki zewnętrznym. Ponieważ od 2002 POlska Norma nie jest obowiązkowa, nie ma obowiązku jej stosowania.
Cytat:
Gdybyś miał rozeznanie to byś wiedział, że organizacje bez certyfikowanego systemu zarządzania jakością nie są w cywilizowanym świecie uważane za wiarogodne i nie biorą udziału w powaznych przedsięwzięciach.

Gdybyś miał rozeznanie- to byś wiedział, ze np. Caritas Polska dostała certyfikat ISO w 2005 dopiero, co nie przeszkadzało aby byłą beneficjentem dotacji UE wcześniej Wink Duża niemiecka rafineria w Schwedt dostała ISO 9001 dopiero w 2006 roku. Krótko pisząc- każda firma czy organizacja musi przeliczyć, czy opłaca jej się wydawać 20-30 tys. zł co trzy lata na ISO.

Cytat:
Następnie, kiedy powyższe fakty ujawniono , żadne media nie zapytały szefa PKW o szczegóły, nawet pies z kulawą nogą nie zapytał ani Pana Jaworskiego ani Pana Premiera Tuska, który odniósł korzyści z tego głosowania. Żadna Twoja TV, Polsat czy TVN nie widzi w fałszowaniu wyborów niczego nagannego.

Żadna z TV nie zapytała też PiS, dlaczego "fałszował" wybory w 2014 Wink Może dlatego, że dziennikarze, w przeciwieństwie do Macierewicza znają prawo wyborcze w Polsce.
A przyjrzyjmy się protokołowi z OKW nr 103
http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/protokoly/76871
Jak widać- tak to zaważyło na wygranej PO. Te ok. 90 głosów.
Twisted Evil

Cytat:
Pan Premier mówi z wielką pewnością siebie, że z palcem w nosie wyrga w cuglach każde wybory. To świadczy tylko o tym, że te numery się dzieją za jego wiedzą, i one się dzieja nie od dzisiaj. I to temu należy zawdzieczać jego zwycięstwa wyborcze. I można się domyślać, że z tego powodu rządzi w Polsce nielegalnie bo zdobył władzę z naruszeniem prawa.

To samo mówiło PiS, Korwin i inne partie. Znasz może przypadek, kiedy partia przed głosowaniem mówi że nie ma szans? Nie my nie wygramy, ludzi enie głosujcie na nas Twisted Evil

Cytat:
Jaki jest mój interes i korzyść, to dla sprawy demokratycznych wyborów nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, żeby głosy były policzone jak przewiduje akceptowana procedura, bo przestajemy mieć do czynienia z demokracją.

I dlatego rozpatrzy to sąd. A członkowie komisji, którym się spieszyło do domu już więcej nie będą w komisjach. Chcieli łatwo zarobić te 150 zł (czy ile tam teraz wynosi dniówka)- będą mieć teraz nieprzyjemności.

Cytat:
Każdy półgłówek wie, do czego służy Hyde Park. Każdy kretyn wie, że w historii jest wiele faktów

I każdy półgłówek wie co to jest prawo wyborcze i jakie uprawnienia mają komitety wyborcze. Pytanie więc brzmi- kto z PIS dopuścił do złamania procedur w OKW nr 103? Czy brał w tym czynny udział czy tylko filmował na potrzeby ew. przegranej w kraju? Laughing

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 04 Cze, 2014 11:15

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Wąrki o tematyce politycznej i Hyde Park

Maxikasek:
Przeczytałem twój post i brakuje mi tu rekapitulacji i wniosków: Nie kręć, nie wprowadzaj zamieszania wątkami pobocznymi tylko skoncentruj się na demokratycznym procesie wyborczym i powiedz wprost i jednym zdaniem, do czego zmierzasz.
Ja uważam, że wybory to najważniejsza część systemu demokratycznego i mają być prowadzone -zawsze i za czasów władzy każdej partii - tak, aby to wybierali ludzie a nie fałszujący te wybory przestępcy.
Po drugie, państwowe funkcje wybieralne to stanowiska zaufania publicznego , dlatego istotne jest to, aby ludzie mogli mieć do wybranych ludzi zafanie. Dlatego obywatele sami powinni starannie przyglądać się sposobowi prowadzenia wyborów i żądać pełnej transparentności - czego do tej pory nie udało się wprowadzić, wobec zdecydowanego oporu struktury bedącej u władzy.
Nie wiem, jak ciebie, ale ja uważam za niedopuszczalne, żeby w trakcie wyborów zaistniały jakiekolwiek odstępstwa od procedury, a już wynoszcznie przed podliczeniem oddanych głosów poza lokal wyborczy w ilościach hutrowych zupełnie dyskwalifikuje wynik tych wyborór i strukturę, która te wybory przeprowadza. Mnie nie zadawala, że te struktury mają pozytywny papierek od "swojego" audytora, który się martwi jedynie o to, żeby Panu Premierowi się podobało- jak mam wymagania od procedury takie- że ona musi uniemożliwiać sfałszowanie wyborów. Ja jestem ( także ) audytorem systemów jakości i wiem o czym mówię. Jezeli tobie wystarcza taki sposób prowadzenia wyborów jaki jest obecnie, to tylko swiadczy źle o tobie. I dopóki to dotyczy tylko ciebie, to twoja sprawa - mnie to nie rusza. Ale akurat to dotyczy całego społeczeństwa, jego pzryszłości i warunków egzystencji i rozwoju. I wtedy jestem zainteresowany, żeby obca agentura i wszelka hołota nie miała dostępu do procesu wyborów i nie manipulowała procedurą. Tyle.
Stary

Sro 04 Cze, 2014 17:00

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 35

Cytat:
Po drugie, państwowe funkcje wybieralne to stanowiska zaufania publicznego , dlatego istotne jest to, aby ludzie mogli mieć do wybranych ludzi zafanie. Dlatego obywatele sami powinni starannie przyglądać się sposobowi prowadzenia wyborów i żądać pełnej transparentności - czego do tej pory nie udało się wprowadzić, wobec zdecydowanego oporu struktury bedącej u władzy.

I znów nieznajomość prawa wyborczego. Prawo dopuszcza w pełni nadzór nad pracami Obwodowych Komisji Wyborczych ze strony Komitetów Wyborczych. Żadna władza tu nie jest w stanie zmienić. Pamiętam przypadki jak w 2005 członkowie i mężowie zaufania potrafili siedzieć w pampersach- żeby broń Boże nikt nie fałszował Wink

Cytat:
Nie wiem, jak ciebie, ale ja uważam za niedopuszczalne, żeby w trakcie wyborów zaistniały jakiekolwiek odstępstwa od procedury, a już wynoszcznie przed podliczeniem oddanych głosów poza lokal wyborczy w ilościach hutrowych zupełnie dyskwalifikuje wynik tych wyborór i strukturę,

Nie. Od tego jest sąd aby ocenić czy te 90 głosów sfałszowało wybory w całym kraju. A członkowie OKW nr 103 poniosą pewnie odpowiedzialność za niedopełnienie procedur. Lenistwo i niewiedza kosztują. Następnym razem może partie skierują lepszych kandydatów- chociaż za 160 zł za 20- 24 godziny pracy wątpię.

Cytat:
żeby Panu Premierowi się podobało- jak mam wymagania od procedury takie- że ona musi uniemożliwiać sfałszowanie wyborów. Ja jestem ( także ) audytorem systemów jakości i wiem o czym mówię.

Kiepsko Cię to stawia jako audytora. Tzn że nie masz pojęcia czym się zajmujesz. Żaden system jakości nie uniemożliwia popełniania błędów. On tylko daje jasne i określone zasady zachowań. A na końcu i tak jest człowiek.
To tak jakbyś wymagał procedur uniemożliwiających dokonywania morderstw czy kradzieży.
Ale to już widać po tym, że nie znasz prawa wyborczego- co nie przeszkadza Ci rzucac oskarżeń "na system" Laughing

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 05 Cze, 2014 10:05

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Wątki o tematyce politycznej i Hyde Park

Maxikasek:
Nic nie wiesz, o czym ja mam pojecie a o czym nie mam. Wybory nie odbywają się w sądzie. Wyborów dokonują ludzie zgodnie ze swoimi odczuciami i preferencjami. Ja nie mam zaufania do gości, którzy wynoszą niepodliczone głosy poza lokal wyborczy workami-i zupełnie mnie nie obchodzi , jak to oceni sąd i jaki pogląd np. ty masz na tę sprawę. Mam swoje oczy , swoje doświadczenie i swoje prawo wyborcze. I nie tobie mówić, do czego mam prawo a do czego nie- nie ty jesteś cenzorem w tym kraju ani jedyni słusznym interpretatorem prawa . Jak już powiedziałem, wynik tego głosowania uważam za sfałszowany, organizacja, która głosowanie prowadziła jest w moich oczach niewiarygodna a legalność funkcji państwowych uzyskanych w ten sposób - do zakwestionowania. Młodych zachęcam, żeby bronili swojego interesu i praw politycznych bo obecne sądy bronią komunistycznych ubeków ( casus Bauman we Wrocławiu ) a nie Polaków i polskich obywateli. I nie przestaną tego robić, dopóki ich do tego nie zmusicie. Ale jak się wam ta mafia podoba, to po prostu nie róbcie nic.
Stary

Czw 05 Cze, 2014 19:52

Powrót do góry
dottkka
Szeregowiec

Szeregowiec

dawno nic się na tym forum nie działo, czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Pią 21 Kwi, 2017 8:15

Powrót do góry
Bati
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 17

Dottkka srotka, czym tam jeszcze dilujesz ?

Pią 21 Kwi, 2017 8:58

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

Skocz do: