| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DEEP DIGGER napisał:
To nie jest nadanie dla pilota.


Sebastian, ostrożnie! To jest nadanie dla oficera-przeciwlotnika. O ile kojarzę (może i źle, bo nie moja bajka) mundury przeciwlotników były podobne do mundurów pilotów. Różniły się chyba kolorami patek, czego na czarno-białym zdjęciu raczej nie widać. Zresztą cały Flakkorps I podlegał Luftwaffe. Więc w tej kwestii byłbym ostrożny.

Pią 14 Kwi, 2017 17:05

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Krzyż wygląda na kopię. W dodatku na pewno był wtórnie malowany.

Zgadzam się EK lipa.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pią 14 Kwi, 2017 17:07

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
VEB napisał:
Krzyż wygląda na kopię. W dodatku na pewno był wtórnie malowany.

Zgadzam się EK lipa.
Wstążka do EK w "lepszym" stanie również kopia.
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pią 14 Kwi, 2017 17:32

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja ukochana powiedziala, przecie ten krzyz to kopia po co to ogladasz. Dopiero dostrzeglem ze to tandeta. Malzonka mnie zadziwila. Co do nadania to musze poszperac troche, moze cos znajde.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 14 Kwi, 2017 18:16

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DEEP DIGGER napisał:
Moja ukochana powiedziala, przecie ten krzyz to kopia po co to ogladasz. Dopiero dostrzeglem ze to tandeta. Malzonka mnie zadziwila. Co do nadania to musze poszperac troche, moze cos znajde.
Moja w podobny sposób mówi, ale nie ma na celu oceny. Jej sposób monologu ma mnie dyskretnie zniechęcić do zakupu, gdy cena zaczyna się na 5, 6 czy 7 Wink
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pią 14 Kwi, 2017 18:29

Powrót do góry
firefighter
Leutnant

Leutnant





Posty: 267
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a czasem to nie assmann, tak tylko myślę.
_________________
pozdrawiam
Jarek

Pią 14 Kwi, 2017 18:48

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:


... O ile kojarzę (może i źle, bo nie moja bajka) mundury przeciwlotników były podobne do mundurów pilotów. Różniły się chyba kolorami patek, czego na czarno-białym zdjęciu raczej nie widać...


Widać Pawle. Mundury były takie same lecz patki kołnierzowe i obszycia pagonów personelu latającego były koloru żółtego, flakartilerie czerwono-bordowe i to na zdjęciach jest rozróżnialne.
Ten z dyskusji to na pewno "Flak"

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 14 Kwi, 2017 19:37

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jacku! Super Czyli sprawa się wyklarowała.


firefighter napisał:
a czasem to nie assmann, tak tylko myślę.


Z tego, co widać na tych zdjęciach, to on koło Asmanna (Lindena) nawet nie leżał... Wink

Pią 14 Kwi, 2017 20:20

Powrót do góry
firefighter
Leutnant

Leutnant





Posty: 267
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem wariant 8, ale to tylko moje zdanie Wink
_________________
pozdrawiam
Jarek

Pią 14 Kwi, 2017 20:41

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
VEB napisał:


... O ile kojarzę (może i źle, bo nie moja bajka) mundury przeciwlotników były podobne do mundurów pilotów. Różniły się chyba kolorami patek, czego na czarno-białym zdjęciu raczej nie widać...


Widać Pawle. Mundury były takie same lecz patki kołnierzowe i obszycia pagonów personelu latającego były koloru żółtego, flakartilerie czerwono-bordowe i to na zdjęciach jest rozróżnialne.
Ten z dyskusji to na pewno "Flak"


Dzieki Jacku za potwierdzenie.
Dlatego napisałem, że zestaw nie jest dla pilota, ponieważ dostrzegłem, że patki na pewno nie są koloru żółtego.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 14 Kwi, 2017 20:49

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

firefighter napisał:
a moim zdaniem wariant 8, ale to tylko moje zdanie Wink


Wariant 8 (czyli Assmann) nie jest jednoczęściowy Wink To zwykłe badziewie.

Pią 14 Kwi, 2017 22:51

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4246
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
firefighter napisał:
a moim zdaniem wariant 8, ale to tylko moje zdanie Wink


Wariant 8 (czyli Assmann) nie jest jednoczęściowy Wink To zwykłe badziewie.

EK lipa tak jak już było napisane, nie ma się co nad tym rozwodzić, bazarówa i tyle. Kciuk w dół

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 15 Kwi, 2017 8:39

Powrót do góry
Maczet 80
Porucznik

Porucznik





Posty: 779
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy można coś więcej dowiedzieć się o tym nadaniu.
Dziękuję Piwo
pzd Marcin



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
''Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.'' Mark Twain

Nie 14 Maj, 2017 20:47

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyznaję uczciwie, że widzę takowe po raz pierwszy. Ale takich "lokalnych" (Wehrkreis'owych) druków było wiele i każde inne. Nadanie na podstawie zdjęć wygląda dobrze. Dane jednostek (pułk w powiązaniu z dywizją) także są zgodne. Stempel powinien być z Wehkreis VIII, ale jeżeli dokument trafił do jednostki macierzystej-zdarzało się, że przybijali stempel dywizyjny. Więc wszystko wygląda w porządku.

Nie 14 Maj, 2017 21:04

Powrót do góry
Maczet 80
Porucznik

Porucznik





Posty: 779
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Paweł
Też widzę takie po raz pierwszy (,zwróciłem uwagę na brak wiatrak na KVK)a można coś ,o jednostce (czy jest możliwe że to za walki w rejonie Warszawy)
Dziękuję Piwo
pzd Marcin

_________________
''Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.'' Mark Twain

Nie 14 Maj, 2017 21:26

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mało prawdopodobne. Dywizja w tym okresie stacjonowała na Górnym Śląsku (Gliwice). Była to dywizja rezerwowa, więc niewykluczone, że brała udział w jakichś walkach z partyzantami, ale nie w Warszawie. Być może na Śląsku lub w zachodniej Małopolsce.

Jednak trudno powiedzieć czy ten oficer przed odznaczeniem służył w tej dywizji. Według mnie nie. Zwróćmy uwagę, że nadanie jest z Okręgu Wojskowego. Bardzo prawdopodobne, że ów oficer służył i walczył zupełnie gdzie indziej. Np. został ranny i przewieziony na leczenie. Papiery trafiły do macierzystego Okręgu. Tam to weryfikowano i nadawano odznaczenie. To trwało bardzo długo. Według mnie czyny za które został odznaczony miały miejsce w pierwszej połowie 1944. Albo nawet pod koniec 1943 r. Po leczeniu został przeniesiony do rezerwy (mamy zresztą adnotację na nadaniu), ale był w na tyle dobrej kondycji fizycznej, że skierowano go do jednostki rezerwowej. Biorąc to pod uwagę nieomal na 100% wykluczam, że odznaczony został w ramach służby w Dywizji nr 432 (nie mylić z dywizją piechoty!!!). Według mnie do tej Dywizji trafił później, już jako rezerwista, być może po jakimś leczeniu.

Nie 14 Maj, 2017 21:46

Powrót do góry
Maczet 80
Porucznik

Porucznik





Posty: 779
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Mało prawdopodobne. Dywizja w tym okresie stacjonowała na Górnym Śląsku (Gliwice). Była to dywizja rezerwowa, więc niewykluczone, że brała udział w jakichś walkach z partyzantami, ale nie w Warszawie. Być może na Śląsku lub w zachodniej Małopolsce.

Jednak trudno powiedzieć czy ten oficer przed odznaczeniem służył w tej dywizji. Według mnie nie. Zwróćmy uwagę, że nadanie jest z Okręgu Wojskowego. Bardzo prawdopodobne, że ów oficer służył i walczył zupełnie gdzie indziej. Np. został ranny i przewieziony na leczenie. Papiery trafiły do macierzystego Okręgu. Tam to weryfikowano i nadawano odznaczenie. To trwało bardzo długo. Według mnie czyny za które został odznaczony miały miejsce w pierwszej połowie 1944. Albo nawet pod koniec 1943 r. Po leczeniu został przeniesiony do rezerwy (mamy zresztą adnotację na nadaniu), ale był w na tyle dobrej kondycji fizycznej, że skierowano go do jednostki rezerwowej. Biorąc to pod uwagę nieomal na 100% wykluczam, że odznaczony został w ramach służby w Dywizji nr 432 (nie mylić z dywizją piechoty!!!). Według mnie do tej Dywizji trafił później, już jako rezerwista, być może po jakimś leczeniu.

Wielkie dzięki Paweł Ukłon
Tak to jest jak się człowiek nie zna i słucha sprzedawców (miało być za WaW)
Dziękuję i pozdrawiam Piwo
Marcin

_________________
''Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.'' Mark Twain

Nie 14 Maj, 2017 21:51

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Maczet 80 napisał:
/.../czy jest możliwe że to za walki w rejonie Warszawy)
/.../


Zasadniczo KVK w ogóle nie nadawano za walkę, lecz za wypełnianie "innych zadań wojennych"

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 14 Maj, 2017 21:56

Powrót do góry
Maczet 80
Porucznik

Porucznik





Posty: 779
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
Maczet 80 napisał:
/.../czy jest możliwe że to za walki w rejonie Warszawy)
/.../


Zasadniczo KVK w ogóle nie nadawano za walkę, lecz za wypełnianie "innych zadań wojennych"

Zasadniczo się źle wyraziłem ,chodziło mi o coś związanego z PW Wink
Pozdrawiam Marcin

_________________
''Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.'' Mark Twain

Nie 14 Maj, 2017 22:07

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marcinie, gdyby nadanie było datowane na styczeń-luty 1945*, to byłby cień szansy, że odznaczony odniósł jakieś "zasługi" w Warszawie (równie dobrze mógł je odnieść w każdym innym "zakątku" frontów II wojny). Ale cień szansy byłby. W tym przypadku absolutnie nie ma takiej możliwości, aby w ciągu miesiąca (od 1. sierpnia, kiedy wybuchło powstanie) Okręg Wojskowy rozpatrzył wniosek o odznaczenie. Nie ma takiej opcji! Pół roku to było minimum! Mam w swoich zbiorach nadanie po ciężko rannym Ślązaku spod Kurska. Ranny został w lipcu 1943 r. EKII otrzymał (także VIII Wehrkreis!!!) równo rok później-w lipcu 1944.

*) Nadania wystawione w polu przez dowódców dywizji nosiły datę późniejszą od danego wydarzenia, gdzie żołnierz się zasłużył, od tygodnia do najwyżej miesiąca. Nadania wystawione przez dowództwa korpusów czy armii miały daty późniejsze od miesiąca do dwóch. W przypadku nadań wystawionych przez Okręgi Wojskowe ten czas ulegał wydłużeniu-jak rzekłem-od ok. pół roku do roku. Nie jest to oczywiście reguła, ale z takimi różnicami czasowymi należy się liczyć.

P.S.
Marcin, jeżeli interesuje Cię tematyka PW w tym kontekście, to załączam nadanie do EKII z mojej prywatnej "papierni". Cymesik, bo z jednostki Nebelwerferów!!!



Opis załącznika:

Nie 14 Maj, 2017 22:25

Powrót do góry
karol111
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 262
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Proszę was o pomoc w identyfikacji tego nadania.
Chodzi mi głównie o regiment, gdyż jakiś czas temu kupiłem nadanie do szpangi ek II na to samo nazwisko i jeśli jest to 151 infanterie regiment to fajnie bo z mojej miejscowości.
Pozdrawiam Karol.

Sro 17 Maj, 2017 10:35

Powrót do góry
karol111
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 262
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam zdjęcie nie poszło


Opis załącznika:

Sro 17 Maj, 2017 10:39

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

karol111 napisał:
Przepraszam zdjęcie nie poszło


Wygląda OK, chociaż jest lekko przycięte z góry i z dołu.

Faktycznie, jest to Pułk Piechoty Nr 151, czyli 2. Warmiński (2. Ermländisches Infanterie-Regiment Nr. 151), stacjonujący w Biskupcu i Mrągowie. Wystawione na porucznika rezerwy

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 17 Maj, 2017 11:06

Powrót do góry
karol111
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 262
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Tomku za pomoc.
A po czym wnioskujesz że jest przycięty?Jego wymiary to 30×22 cm i sprzedawca nic nie wspomina że jest przycięty Smutny

Sro 17 Maj, 2017 11:29

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

karol111 napisał:
/.../A po czym wnioskujesz że jest przycięty/.../(


Po braku dolnych i górnych marginesów, poza tym u góry cięcie idzie w połowie ornamentu. Mało prawdopodobne by zostało tak wydrukowane - chociaż nie da się tego całkiem wykluczyć. Wzorów nadań z okresu I WŚ jest mnóstwo, więc trudno o identyczny materiał porównawczy.

W każdym razie, jeśli dokument został przycięty, to dość dawno - bo rogi są już zużyte. Zapewne nie chciał się zmieścić z segregatorze Wyluzowany

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sro 17 Maj, 2017 11:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Następny Strona 31 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.