| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niesmiertelnik ss

cz moge poprosic o ocene oryginalnosci niesmiertelnika ss i polowki ss?
pozdr Robert

Nie 26 Mar, 2017 21:43

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie oba wyglądają dobrze.

Wto 28 Mar, 2017 17:33

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziekuje za ocene

perperuna75 napisał:
Jak dla mnie oba wyglądają dobrze.

czesc,
dziekuje za pomoc w ocenie,pozdrawiam serdecznie ,potrzebowalem te niesmiertelniki na ewentualna wymiane ,przejalem 2 sztuki jak nie wymienie to zostana w mojej gablotce ,bo wsumie bardzo rzadka sprawa ,pytanie czy byly nadane? kilka ich wyszlo pod Berlinem..moj plus ze bralem je ze swiadomego zrodla jakbym mial problemy z oryginalnoscia zawsze moge zwrocic bo pieniazki nie male mnie to kosztowalo:=)jeszcze raz dziekuje za ocene,pozdr
Robert

Pon 10 Kwi, 2017 1:56

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajne blaszki administracji SS. Jak nie ma śladów noszenia ani gr krwi to raczej nie da się stwierdzić czy nadane.

Wto 11 Kwi, 2017 15:40

Powrót do góry
Karo32
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 284
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niesmiertelnik ss

perperuna75 napisał:
Fajne blaszki administracji SS. Jak nie ma śladów noszenia ani gr krwi to raczej nie da się stwierdzić czy nadane.

te blaszki byly trafione z rok temu i bylo ich wiecej..te byly rzadsze bo z runami ,w wiekszosci byly sygnowane przez ss..byl to smietnik z jakiegos urzedu..gdyz byly tam trafione blaszki tego typu jak i duzo polowek roznych blach ss i miedzy i nnymi ring ss nadaniowy..z tego co sie dowiedzialem posiadavz tego ringu polegl w 1944 roku stad pewnie byl odeslany i zalegal gdzies w szufladzie w przyberlinowym urzedzie tak samo polowki ktore byly najprawdopodobniej odeslane z frontu..rzeczy te byly jakby w kopercie ..
moj znajomy okreslil te niesmierteniki na podstawie bic ze pewnie jest to koncokwa wojny 1945..gdzyz wczesnie rasse und Siedlung byly inaczej bite..
niesmiertelniki tak czy owak nieczeste do trafienia..a z tego co mi wiadomo to rasse i Siedlung mialo urzedniczy wymiar ale bylo mundurowe i w koncowce wojny napewno aktywne w walkach..mozliwe tez ze mundurowi urzednicy rasse i siedlung pozbyli sie swoich niesmiertelnikow gdyz za takie blachy kulka bylaby murowana..dziekuje Ela za wypowiedz ,pozdr Robert

Wto 11 Kwi, 2017 18:00

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem są ciekawsze niż typowe W-SS. Dzięki za dodatkowe informacje... Należy też pamiętać, że nawet w nieśmiertelnikach - SS to nie tylko W-SS czy KL Stuba ale też różne SS-Amt (urzędy). Oczywiście pod koniec wojny rzucano do walki wszystkich którzy mogli trzymać broń.
Pozdr.

Sro 12 Kwi, 2017 16:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.