| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Moryba
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kara za podszywanie się pod duchownego

Witam,
czy ktoś z Was orientuje się jaka mogła być w epoce średniowiecza kara dla osoby świeckiej za podszywanie się pod osobę duchowną? Przypuszczam, że takie sytuacje, choć rzadkie, miały miejsce.
Nie zależy mi koniecznie na tym, żeby się dowiedzieć jak wyglądała taka kara w jakimś konkretnym wieku, czy państwie europejskim. Po prostu ciekawi mnie jak na przykład mogła wyglądać.

Sob 04 Cze, 2016 19:33

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam ze w tamtych czasach prawie niemozliwe bylo do udowodnienia ze ktos sie podszywa pod ksiedza lub zakonnika z prostego powodu braku ewidencji i przeplywu informacji.Natomiast jezeli ktos podszyl sie pod jakas koscielna szyszke i go przylapano to mysle ze kara byla tylko jedna, biedaka powiesili lub ucieli mu glowke Wink Piwo

Nie 05 Cze, 2016 8:56

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ms1975 napisał:
Podejrzewam ze w tamtych czasach prawie niemozliwe bylo do udowodnienia ze ktos sie podszywa pod ksiedza lub zakonnika z prostego powodu braku ewidencji i przeplywu informacji.Natomiast jezeli ktos podszyl sie pod jakas koscielna szyszke i go przylapano to mysle ze kara byla tylko jedna, biedaka powiesili lub ucieli mu glowke Wink Piwo


Sądzę, że kara była znacznie bardziej bolesna - jakiś stosik czy łamanie kołem... Wink

Wto 09 Sie, 2016 13:55

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Anka75 - można kogoś zachłostać na śmierć, tak też bywało. Ewentualnie obstawiam jakieś wycinanki: nos, ucho, genitalia...

Sro 10 Sie, 2016 17:26

Powrót do góry
mathiass39
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałam, że mogły być za to jakieś kary.

Pią 25 Lis, 2016 13:47

Powrót do góry
wodzu
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Średniowiecze to chyba najstraszniejsza epoka. Kary mieli bardzo surowe.

Pią 02 Gru, 2016 14:55

Powrót do góry
Basileus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 387
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Średniowiecze to chyba najstraszniejsza epoka. Kary mieli bardzo surowe.


Nie demonizuj epoki. Wymyślne tortury nieobce były starożytności, a stosy częściej płonęły w czasach nowożytnych niż w średniowieczu. Zresztą nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. Średniowiecze to 1000 lat historii, całkiem różnej, zależnie od podokresu.

Wto 21 Lut, 2017 20:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.