| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet AK

Chciałbym poprosić o nieco więcej informacji nt. bagnetu jaki ostatnio wpadł mi w ręce. Wygląda podobnie jak ten: http://images.bestiariusz.pl/upload/img_1314461341.jpg z ta różnica, że rękojeść jest czarna. Niestety nie zrobiłem jeszcze zdjęć. Stan bagnetu jest mocno średni. Widać, że przeleżał wiele lat bez konserwacji, ale chciałbym go trochę postawić na nogi. Udało mi się go wstępnie oczyścić z rdzy, pojawiły się zgodne numery 11259 - czy na podstawie numeru możemy określić producenta lub rok produkcji? Dodatkowo na pochwie widoczne bicie 2F. Chciałem równiez wymienić gumę, która jest po prostu przypalona... Laughing W tym bagnecie równiez jest ona czarna - albo po prostu pociemniała..

Wiem, że wartośc takiego bagnetu jest zadna, ale chetnie sie nim pobawię i jakoś doprowadzę do normalności.
Będę wdzięczy za jakieś informację

_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 23 Sty, 2017 11:28

Powrót do góry
Parowóz
Sierżant

Sierżant




Posty: 83
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Guma byla czarna -to zwykly bagnet od AKM -masowka niewiele warta -na uzbrojenie wprowadzona pod koniec lat piędziesiątych kiedy z AK przechodzono na AKM - pasuje do kbkak kbkaks kbkgn rpks
w Polsce produkowała je chyba WIFAMA ale nie jestem pewny

Pon 23 Sty, 2017 14:37

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a po numerze można dojść do jakiś bardziej szczegółowych danych nt produkcji?
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Pon 23 Sty, 2017 15:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.