| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sator007
Leutnant

Leutnant





Posty: 201
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bismarck 1:200 Hachette

Jakiś czas temu zbudowałem model niemieckiego pancernika z II w.ś. "Bismarck". Model ten został opracowany i wydany przez wydawnictwo Hachette.Niestety samo opracowanie modelu ,a co za tym idzie wykonanie wielu elementów przez to wydawnictwo pozostawiało wiele do życzenia.Zawierało sporo błędów i uproszczeń,które to rzutowały na cały wygląd modelu.Tak więc gdy się zabrałem za budowę, już na samym początku zorientowałem się ,że będzie to prawdziwa "orka na ugorze". Samo wykonanie części i materiały ,z których został wykonany ten model powodowały ,że budowa tego modelu wymagała od modelarza,który zabrał się za budowę sporych umiejętności i przede wszystkim ogromnej ilości cierpliwości.Miejscami wykonanie ,niektórych elementów według instrukcji budowy opracowanej przez konstruktorów Amati było wprost niemożliwe .Co zaś się tyczy zgodności modelu z rzeczywistym wyglądem tego pancernika ,to tutaj Hachette się w ogóle nie popisało.Musiałem dokonać szereg poprawek ,a czasami projektować i wykonywać określone części od podstaw.Przez to wszystko budowa tego modelu stawała się jeszcze bardziej skomplikowana.Z całą pewnością drugi raz nie zabrałbym się za budowę tego modelu wykonanego przez Hachette.Po prostu szkoda czasu i nerwów.Nie dość za cała kolekcja tego wydania Bismarcka była bardzo droga ( chociaż ja kupiłem je z drugiej ręki i to bardzo tanio ) to jeszcze to kiepskie opracowanie i wykonanie części łącznie z instrukcją budowy.Za te pieniądze,które faktycznie kosztowała ta kolekcja spodziewać by się należało czegoś na znacznie większym poziomie wykonania,a tak otrzymujemy coś ,co w niczym nie może zadowolić wymagających modelarzy.Model ten wykonałem w malowaniu/kamuflażu z czasów pobytu Bismarcka w fiordzie Grimstad w dniu 21 maja 1941r.Poniżej zamieszczam kilka fotek tego modelu.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 13 Lis, 2015 23:19

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piękny model Super . Modele okrętów zawsze robią piorunujące wrażenie.
_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pią 20 Lis, 2015 19:30

Powrót do góry
Maczet 80
Porucznik

Porucznik





Posty: 779
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego jeśli chciałbyś go kiedyś sprzedać , zamienić za jakieś fanty niemieckie to proszę daj mi znać Zdziwko Super Zdziwko
Piękny Gratuluję Talentu i Cierpliwości Piwo Super
pzd Marcin

_________________
''Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.'' Mark Twain

Pią 20 Lis, 2015 20:54

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety malowanie nie do końca jest prawdziwe .
Załączam zdjęcia prawidłowego kamuflażu w maju 1941r.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Sob 21 Lis, 2015 0:30

Powrót do góry
Sator007
Leutnant

Leutnant





Posty: 201
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego Wojo z całym szacunkiem dla tej Twojej opinii ,ale wystawiając ten krytyczny post odnośnie malowania/kamuflażu zaprezentowanego przeze mnie pancernika "Bismarck" napisałeś kompletną bzdurę i na dodatek poparłeś to jeszcze tymi nie właściwymi obrazkami.Zaraz Tobie udowodnię rzecz jasna w skrócie ,gdyż nie chce mi się za dużo rozpisywać na ten temat, ponieważ zwyczajnie nie mam na to czasu.Otóż zanim zabrałem się za budowę modelu tego pancernika,zacząłem gromadzić wszelkie publikacje,monografie,zdjęcia i wszystko co było związane z tym okrętem.Czynię tak zawsze ,ponieważ dzięki temu mam możliwość już podczas budowy weryfikacji, co do pokrycia względem stanu rzeczywistego.Zatem gdy miałem dokonać wyboru malowania w jakim wykonam ten model,to pokierowałem się oczywiście materiałami zgromadzonymi rzetelnie przeze mnie ,nie były to rzecz jasna jakieś tam moje wymysły tylko to ,co faktycznie było udokumentowane różnymi materiałami i zdjęciami oczywiście.A teraz konkrety Panie Kolego.Zarzucasz mi w swoim poście,że malowanie mojego modelu jest nie do końca prawdziwe i załączasz fotki prawidłowego kamuflażu w maju 1941r.Niestety to właśnie Ty napisałeś nieprawdę ,gdyż malowanie/kamuflaż ,które mi tutaj wkleiłeś pochodzi z tej strony internetowej http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941.html, gdzie zostały umieszczone tylko w wielkim,ogólnikowym czasowo skrócie schematy malowania/kamuflaży Bismarcka.Dokładny opis malowania tego okrętu ujęty w ramy czasowe znajdziesz kolego nie na jakiejś anglojęzycznej stronie internetowej ,ale w polskiej monografii morskiej Bismarcka autorstwa Mirosława Skwiota i Adama Jarskiego ( strony 39-40 ).Przytoczę Ci tylko w skrócie to co najważniejsze ( dokładny opis przeczytać możesz sobie sam w tej publikacji ),otóż malowanie przedstawione przez Ciebie na tych obrazkach ukazuje Bismarcka z tzw.belkowym kamuflażem maskującym ( Balkentarnug ),na który składały się trzy równoległe pary pasów w kolorach białym i czarnym.Kompletny kamuflaż belkowy ,czyli pasy na kadłubie okrętu i na nadbudówkach dziobowej i rufowej posiadał Bismarck od stycznia 1941r. do 21maja 1941r.I w tym samym jeszcze dniu,czyli 21 maja 1941r. po wpłynięciu na wody fiordu Grimstad rozpoczęto zamalowywanie pasów na nadbudówce dziobowej i rufowej,zostawiając tylko te pasy na kadłubie.Reasumując kolego Wojo Bismarck przedstawiony przeze mnie podczas postoju już w fiordzie Grimstad nie mógł posiadać już tych pasów na tych nadbudówkach ( co widać na tych twoich skopiowanych schematach ),gdyż zostały one wcześniej zamalowane przez odpowiednią grupę z załogi Bismarcka.Dodatkowo na dowód tego ,zamieszczam zdjęcia rzeczywistego Bismarcka ( a nie jakieś tam schematy graficzne ) pochodzące właśnie z czasu postoju w fiordzie Grimstad.Masz tam kolego sylwetkę okrętu bardzo wyraźną ,gdzie widać bardzo dokładnie w jakim jest kamuflażu i niestety choćbyś nie wiem jak szukał, to i tak na tych zdjęciach nie dopatrzysz się tych równoległych pasów na nadbudówkach,gdyż ich zwyczajnie nie ma ,ponieważ kilka godzin wcześniej zostały one zamalowane.A tak na marginesie dodam jeszcze,że kamuflaż Bismarcka w maju 1941 był dwukrotnie zmieniany.Także gdy nadszedł dzień ,w którym Bismarck dokonał ,że tak powiem żywota ,czyli 27 maja,jego kamuflaż też już wyglądał inaczej,a jak ,to już możesz kolego przeczytać chociażby w tej monografii.Zatem, z całym szacunkiem drogi kolego ,proszę sobie darować te nie uzasadnione i tym bardziej nie poparte rzeczowymi i dokładnymi danymi komentarze,gdyż w ten sposób zarzuciłeś mi coś,co jest kompletną bzdurą.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 21 Lis, 2015 1:51

Powrót do góry
RPG
Chorąży

Chorąży





Posty: 152
Skąd: Gniezno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wygląda naprawdę świetnie. Sator007, wielki szacunek dla Ciebie za ten model Uśmiech Super
_________________

Sro 08 Cze, 2016 18:26

Powrót do góry
Sator007
Leutnant

Leutnant





Posty: 201
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za ten pozytywny komentarz Maciek Uśmiech

_________________________
Pozdrawiam - Artur

Pią 10 Cze, 2016 18:41

Powrót do góry
gutek90
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wow niesamowity ten model. Ja okręt sklejałem ostatnio dobre 10 lat temu. Ale jak patrzę na ten model to chyba do tego wrócę Uśmiech Po samych zdjeciach juz mnie wciągnęło Super
_________________
www.gladkacera.pl/ 

Nie 28 Sie, 2016 14:59

Powrót do góry
Sator007
Leutnant

Leutnant





Posty: 201
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Modelarstwo owszem jest wciągające Bardzo szczęśliwy ,ale też wymagające Uśmiech Życzę powodzenia w powrocie do tego modelarstwa kolego "gutek90"
_________________
Pozdrawiam - Artur

Sob 03 Wrz, 2016 21:55

Powrót do góry
Xx0kola0xX
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 77
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super model robi wrażenie ja składam mniejsze . Jestem pełen podziwu . Ja nie mam tyle cierpliwości Super

Pią 07 Paź, 2016 1:20

Powrót do góry
Sator007
Leutnant

Leutnant





Posty: 201
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Xx0kola0xX napisał:
Super model robi wrażenie ja składam mniejsze . Jestem pełen podziwu . Ja nie mam tyle cierpliwości Super



Dziękuję za miłe słowa ,a co konkretnie Kolega buduje ?

_________________
Pozdrawiam - Artur

Pią 07 Paź, 2016 20:50

Powrót do góry
Nielatający
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

model

Mi też, ten twój model niezwykle się podoba Wink Sam mniejsze składam. No, ale może w niedługiej przyszłości... Bardzo szczęśliwy
_________________
Idę tam gdzie idę, nie idę gdzie nie idę.
https://ambasadazdrowia.com.pl/magniskin/

Pon 19 Sie, 2019 14:13

Powrót do góry
Sator007
Leutnant

Leutnant





Posty: 201
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za uznanie dla mojej pracy Uśmiech
_________________
Pozdrawiam - Artur

Czw 26 Gru, 2019 21:01

Powrót do góry
vinci
Unteroffizier

Unteroffizier




Posty: 66
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super robota, tylko pozazdrościć Bardzo szczęśliwy

Pią 27 Gru, 2019 2:20

Powrót do góry
Iron Duke
Kapral

Kapral





Posty: 45
Skąd: PNT,WielkaPolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sator007 napisał:
Kolego Wojo z całym szacunkiem dla tej Twojej opinii ,ale wystawiając ten krytyczny post odnośnie malowania/kamuflażu zaprezentowanego przeze mnie pancernika "Bismarck" napisałeś kompletną bzdurę i na dodatek poparłeś to jeszcze tymi nie właściwymi obrazkami.Zaraz Tobie udowodnię ...........


Kolego Sator007...nie masz do końca racji. Malowanie belkowe powyżej kadłuba zostało istotnie zamalowane aczkolwiek w paru miejscach "prześwitywało" co nieco. Ale co do rzutu pokładu to Kol. Wojo ma rację. Swastyki były na czerwonym tle do końca co widać na filmach dokumentalnych wraku zrealizowanych przez wyprawy R. Bailarda i D. Camerona. A i dachy wież zostały przemalowane. A gdy prał się z Hood'em to kadłub też już był przemalowany... . Dlaczego dalocelowniki są ciemnoszare?
Wyluzowany

Sro 01 Sty, 2020 20:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.