| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VEB
Подполковник

Подполковник

Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do EKologów

Towarzysze EKolodzy!

Czy mam rację uważając, że to wczesny Steinhauer?

Jeżeli zdjęcia są niedokładne-postaram się zrobić lepsze.

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 27 Wrz, 2016 14:38

Powrót do góry
janek22
Major

Major

Jak dla mnie to S&L IMO

Wto 27 Wrz, 2016 18:00

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

I ja właśnie tak myślę Mr. Green Jako, że jest to zaledwie trzeci EK 1 w mojej kolekcji-wiedzę o "jedynkach" mam praktycznie zerową. Stąd pytanie na forum. A krzyżyk cieszy tym bardziej, że ów komplecik (EK+pudełko) został nabyty za astronomiczną kwotę 400 złotych Mr. Green

Wto 27 Wrz, 2016 18:03

Powrót do góry
Kosiornik
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Pochwał: 7

Też mi się widzi że to S&L
A gdzie to z pudełkiem za cztery stówki można taki kupić, też bym przyjął Mr. Green
Nie jest to co prawda mint, ale mi takie najbardziej się podobają, nadgryzione zębem czasu. Super

Wto 27 Wrz, 2016 19:07

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann

VEB napisał:
I ja właśnie tak myślę Mr. Green Jako, że jest to zaledwie trzeci EK 1 w mojej kolekcji-wiedzę o "jedynkach" mam praktycznie zerową. Stąd pytanie na forum. A krzyżyk cieszy tym bardziej, że ów komplecik (EK+pudełko) został nabyty za astronomiczną kwotę 400 złotych Mr. Green

Cena wysoce promocyjna Wink Gratuluje nabytku Super

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Wto 27 Wrz, 2016 19:15

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Kosiornik napisał:
A gdzie to z pudełkiem za cztery stówki można taki kupić

A zgadnij! Mr. Green Podpowiem tylko, że jest to portal, gdzie nierzadko piękne cymesy wiszą lub są zbywane za półdarmo, a ewidentne śmiecie osiągają astronomiczne sumy Mr. Green

Mirku, do minta mu wcale wiele nie brakuje. Zdjęcia to tylko zdjęcia-nie pokazują oczojebności ramek, które się zachowało w ok. 80%. A jeżeli weźmiemy pod uwagę 100% czernienia rdzenia, to na pewno nie można stwierdzić, że czas go nadgryzał Mr. Green Etui natomiast (późna wersja, często spotykana przy sygnowanych 65-kach) zachowane w stanie mint. Wewnątrz imletu są sygnatury "621 KB".

Wto 27 Wrz, 2016 19:26

Powrót do góry
UNKASO
Major

Major

Pochwał: 1

Pawle, gratulacje zakupu, a przede wszystkim ceny Super ( jak mogłem go przeoczyć Mr. Green ) S&L to jest bez wątpliwości, ale czy wczesny, czy późny to już poza zasięgiem mojej wiedzy. Raz jeszcze - piękny komplecik Piwo

Wto 27 Wrz, 2016 19:29

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Zatem autentyczna ciekawostka... Komplet był wystawiony z ceną minimalną (której nie znam) od złotówki. Z opcją na "Kup teraz". Po godzinie dwie osoby zaczęły licytować i cena osiągnęła 120 zł. (nadal nie osiągnęła minimalnej). Zdjęcia pozostawiały wiele do życzenia. Były, co prawda, dokładne, ale w ogóle nie było zdjęć rewersu. Do dziś zastanawiałem się czy ten krzyż ma zapięcie... Mr. Green Po pobieżnej weryfikacji na aukcji wiedziałem jedno: Pudełko jest oryginalne. Krzyż także, ale teoretycznie mógł nie mieć haczyka lub agrafki (bo zdjęć nie było). Więc zaryzykowałem, bo koszt samego pudełka przekracza często 400 zł. Więc nic nie traciłem. Zastanawiają mnie tylko te dwie osoby, które licytowały zamiast brać na "Kup teraz" Mr. Green Przecież trzeba być piramidalnie naiwnym, aby sądzić, że oryginalne etui z krzyżem, który na tandetną kopię na pewno nie wyglądał, uda się wylicytować za 150 czy 200 zł. Wink

P.S. Załączam fotki etui.

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 27 Wrz, 2016 19:41

Powrót do góry
Kosiornik
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Pochwał: 7

Cholera, muszę częściej zaglądać na ten portal. Skrucha Mówiąc że nie mint, miałem na myśli wytarcia z tyłu Mr. Green

Wto 27 Wrz, 2016 19:54

Powrót do góry
Maciej G
Porucznik

Porucznik

Pochwał: 2

Grtuluję strzału! Uwielbiam takie akcje. Super

Pozdrawiam.

Maciej

Wto 27 Wrz, 2016 20:56

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 12

Re: Do EKologów

VEB napisał:
Towarzysze EKolodzy!

Czy mam rację uważając, że to wczesny Steinhauer?

Jeżeli zdjęcia są niedokładne-postaram się zrobić lepsze.

Cześć Pawle

Powiedz mi dlaczego uważasz, że to wczesny (!?) S&L ?
Pytanie nie jest podchwytliwe Wink raczej wynika z ciekawości, prześledzenia pewnego toku myślenia ...

Pozdr
Jarek

Sro 28 Wrz, 2016 0:55

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jarku! Przede wszystkim brak sygnatury-to podstawowy powód mego poglądu. Po wtóre, kształt (i szerokość) szpili oraz kształt haczyka. Punktem odniesienia były krzyże Steinhauera na stronie Stefana www.ek1.dna . Pewności jednak nie miałem i nie mam-stąd pytanie na forum Super

Sro 28 Wrz, 2016 7:28

Powrót do góry
TAIPAN
Hauptmann

Hauptmann

Cześć
Bardzo ładny krzyż w SUPER cenie!!!!
Paweł - zajrzyj do tego starego wątku z WAF
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=744&highlight=BOX+621+KB
Jeżeli dobrze zrozumiałem to pudełko o tym kodzie, to właśnie S&L.
Także gratuluję zakupu pięknego kompletu za bardzo dobrą cenę Super

pozdrawiam
Maciej

Sro 28 Wrz, 2016 8:46

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Maćku, bardzo Ci dziękuję Super

Z tymi kodami sprawa nie jest tak prosta. Raczej odnosi się to do typu pudełka niż producenta krzyża. Może to kody wymiarów? Bo "621 KB" spotyka się w większości etui do EKI. Taki kod jest także na imlecie wczesnego etui LDO sygnowanego L/11. Co istotne, na podstawie kompletów (wraz z Uberkartonami) można zaobserwować prawidłowość, że różni producenci krzyży stosowali często te same pudełka. Świadczyć to może o tym, że sami raczej etui nie produkowali lecz zamawiali je w firmach zewnętrznych. Być może wyjątkiem była firma B.H. Mayera, która przy swych EKI stosowała pudełko z charakterystycznym prostokątnym przyciskiem zatrzasku. Ale też nie jest to pewne, bo identyczne przyciski spotykane są w pudełkach do szpang powtórnego nadania EK1 Deumera. Jeżeli przyjrzymy się pudełkom "imiennym" Deumera czy Meybauera (czyli posiadającym nadruk lub tłoczenie firmowe), to także zauważymy liczne cechy charakterystyczne dla etui innych producentów krzyży. Także i kod (621 KB) jest w nich obecny. Osobiście skłaniałbym się do sytuacji, jaka ma miejsce w przypadku kopert. Zwróćmy uwagę np. na wczesne koperty Deumera i Assmanna (różne firmy, ale obie z Ludenscheid, co w tym przypadku ma znaczenie). Wyraźnie widać, że te torebki wykonane były w jednej manufakturze, która współpracowała zarówno z Deumerem jak i Assmannem. Myślę, że z pudełkami było podobnie. Tym bardziej sprawę komplikują okresy produkcji. Bo w różnym okresie te pudełka wyglądały inaczej. Różniły się kształtem, obecnością (lub brakiem) okucia przycisku, kształtem ornamentu krzyża itp.

Sro 28 Wrz, 2016 9:30

Powrót do góry
TAIPAN
Hauptmann

Hauptmann

No i wszystko jasne Super

pozdrawiam
Maciej

Sro 28 Wrz, 2016 14:59

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

VEB napisał:
Jarku! Przede wszystkim brak sygnatury-to podstawowy powód mego poglądu. Po wtóre, kształt (i szerokość) szpili oraz kształt haczyka. Punktem odniesienia były krzyże Steinhauera na stronie Stefana www.ek1.dna . Pewności jednak nie miałem i nie mam-stąd pytanie na forum Super

Dzięki Pawle - a teraz wytłumaczenie skąd to pytanie. Ja również doszedłem do wniosku, że to może być wczesny krzyż S&L i ciekaw byłem czy szliśmy tym samym tokiem dedukcji. Okazało się jednak, że trochę innym, bo ja skupiłem się na set-up'ie i wykończeniu awersu Super

Jarek

Sro 28 Wrz, 2016 15:22

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jarku, dla mnie-nie wiem czy słusznie-decydującą kwestią był kształt szpilki i haczyka. I jeżeli przyjmiemy, że krzyże niesygnowane pojawiły się wcześniej niż sygnowane, i właśnie te niesygnowane mają taki kształt w/w elementów, to wniosek nasunął się jak na wstępie Wink

Sro 28 Wrz, 2016 15:39

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Na brak sygnowania zwykle zwracam mniejszą uwagę, bo zdarzało się praktycznie w każdym okresie produkcji krzyży, ale ten "haczyk" i "szpila" Wink czyli set-up, to właśnie to Super Piwo

Jarek

Sro 28 Wrz, 2016 16:29

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jarku, wychodzi moja tępota lingwistyczna Mr. Green Wyraz "set" zawsze odnosiłem (przynajmniej w EKologii) do zestawu krzyż+koperta Piwo

Sro 28 Wrz, 2016 17:43

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

VEB napisał:
Maćku, bardzo Ci dziękuję Super

Z tymi kodami sprawa nie jest tak prosta. Raczej odnosi się to do typu pudełka niż producenta krzyża. Może to kody wymiarów? Bo "621 KB" spotyka się w większości etui do EKI. Taki kod jest także na imlecie wczesnego etui LDO sygnowanego L/11. Co istotne, na podstawie kompletów (wraz z Uberkartonami) można zaobserwować prawidłowość, że różni producenci krzyży stosowali często te same pudełka. Świadczyć to może o tym, że sami raczej etui nie produkowali lecz zamawiali je w firmach zewnętrznych. Być może wyjątkiem była firma B.H. Mayera, która przy swych EKI stosowała pudełko z charakterystycznym prostokątnym przyciskiem zatrzasku. Ale też nie jest to pewne, bo identyczne przyciski spotykane są w pudełkach do szpang powtórnego nadania EK1 Deumera. Jeżeli przyjrzymy się pudełkom "imiennym" Deumera czy Meybauera (czyli posiadającym nadruk lub tłoczenie firmowe), to także zauważymy liczne cechy charakterystyczne dla etui innych producentów krzyży. Także i kod (621 KB) jest w nich obecny. Osobiście skłaniałbym się do sytuacji, jaka ma miejsce w przypadku kopert. Zwróćmy uwagę np. na wczesne koperty Deumera i Assmanna (różne firmy, ale obie z Ludenscheid, co w tym przypadku ma znaczenie). Wyraźnie widać, że te torebki wykonane były w jednej manufakturze, która współpracowała zarówno z Deumerem jak i Assmannem. Myślę, że z pudełkami było podobnie. Tym bardziej sprawę komplikują okresy produkcji. Bo w różnym okresie te pudełka wyglądały inaczej. Różniły się kształtem, obecnością (lub brakiem) okucia przycisku, kształtem ornamentu krzyża itp.

He,he,he.....dowaliłeś do pieca. Jestem dumny że mogłem Tobie pomóc w Twoich początkach. Super

Sro 28 Wrz, 2016 21:11

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Jureczku! A ja jestem niezmiernie rad, że to właśnie Ty byłeś tym nauczycielem nauczania początkowego Super A i nie tylko początkowego. Należy dodać, że obecnie rzadko która korespondencja z Jurkiem dotyczy EK. Ale dzięki tym krzyżykom mam człowieka o którym z dumą mogę powiedzieć "Przyjaciel" Super

Sro 28 Wrz, 2016 21:25

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

VEB napisał:
Jureczku! A ja jestem niezmiernie rad, że to właśnie Ty byłeś tym nauczycielem nauczania początkowego Super A i nie tylko początkowego. Należy dodać, że obecnie rzadko która korespondencja z Jurkiem dotyczy EK. Ale dzięki tym krzyżykom mam człowieka o którym z dumą mogę powiedzieć "Przyjaciel" Super

Dzięki Paweł Embarassed

Sro 28 Wrz, 2016 21:28

Powrót do góry
VEB
Подполковник

Подполковник

Cała przyjemność po mojej stronie! Piwo

Sro 28 Wrz, 2016 21:29

Powrót do góry
sara70