| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan de la Stic
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konfederacja Pomorska

Witam wszystkich użytkowników forum!

Nie wiem, czy tworzenie tego typu wątków jest tu dozwolone jednak zaryzykuję i przedstawię Wam swój projekt. W razie gdyby ta treść godziła w regulamin forum proszę Moderatora o powiadomienie.

A więc... Jako rodowity Kaszub interesuję się historią swojego regionu, która posiada wiele rozgałęzień. W końcu historia Pomorza Gdańskiego, późniejszych Prus Królewskich/Zachodnich i przede wszystkim Księstwa Pomorskiego ma jeden wspólny rdzeń - Pomorzan. Naród, z którego dzisiaj ostała się jedynie garstka na Pomorzu i w Kanadzie. Osobiście bardzo boli mnie to, że moi przodkowie dawniej silni i świadomi swej odrębności dziś są ledwie cieniem dawnych Pomorzan. No, ale trudno się mówi. Tak więc pchany chęcią odtworzenia państwa pomorskiego postanowiłem zwrócić się w stronę świata wirtualnego. Tak właśnie powstał projekt pomorskiej mikronacji - https://pomorze.fora.pl/

Postanowiłem nieco zmodyfikować historię wojny siedmioletniej tak aby wpasowała się w moją koncepcję powstania Konfederacji Pomorskiej. Państwa, którego ustrój wzoruję na Szwajcarii. Chcę z tego zrobić prawdziwą symulację kraju oraz społeczeństwa gdzie nie zabraknie takich rzeczy jak rządy, polityka wewnętrzna i zagraniczna, kampanie wojenne czy choćby luźne dyskusje do śmiechu. Zachęcam każdego kto czyta ten wątek aby zajrzał w powyższy link i wypowiedział się co sądzi na temat Konfederacji. Bardzo mnie interesuje opinia ludzi z zewnątrz oraz ewentualne rady. Uśmiech

Nie 18 Wrz, 2016 16:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.