| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ID pozostałosci zapalnika

Witam, prosze o identyfikacje resztek zapalnika. Od czego on byl? Mam rozumiec, ze jest w 100% bezpieczny? wymiary: srednica 7.5cm dlugosc 8cm

pozdrawiam



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 28 Sie, 2016 14:14

Powrót do góry
Loslau
Leutnant

Leutnant





Posty: 260
Pochwał: 17
Skąd: Rheinland-Pfalz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie jest to zapalnik, tylko czepiec pancerny (zwany czasami nakładką antyrykoszetową) niemieckiego pocisku przeciwpancernego o kalibrze 7,5cm (75mm).
Czepce takie stosowane były w pociskach typu 7,5cm Pzgr 39 (amunicja do armat 7,5cm Pak 40, Kw.K 40, Stu.K 40) oraz 7,5cm Pzgr 39/42 (armaty 7,5cm Kw.K 42). Czepiec ten przylutowany był do części czołowej pocisku, i wykonany był z "miękkiej", nie zahartowanej stali - co miało ograniczyć "ześlizgiwanie" się pocisku podczas uderzenia w twardy pancerz (rykoszet). Na tym czepcu z kolei zamontowany był jeszcze czepiec balistyczny, poprawiający właściwości aerodynamiczne ów pocisku.

Dla jasności zaznaczyłem ten i inne elementy kolorami na org. rys. tego typu pocisku.



Opis załącznika:
7,5cm Pzgr 39

Opis załącznika:

Pon 29 Sie, 2016 0:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.