| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Lista obecności i "martwe dusze"

Dwa pytania:

1. Czy można by wprowadzić informację ile osób w danym momencie jest zalogowanych na forum - najlepiej z nickami? Dzięki temu będzie wiadomo czy dyskusja ma szansę rozwijać się "w trybie doraźnym".

2. Drugie pytanie nasunęło mi się po pytaniu Plombera - "Ilu nas jest?". Przeglądając listę użytkowników zauważyłem cały zestaw "martwych dusz", czyli ludzi, którzy zarejestrowali się na forum, ale nigdy nic nie napisali. Czy takich użytkowników nie powinno się po jakimś czasie skreślać z w/w listy? Czy system rejestruje logowania się i czy jest możliwość sprawdzenia czy użytkownicy ci logowali się kiedykolwiek po rejestracji?

Pon 28 Mar, 2005 3:16

Powrót do góry
....
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego.

Przyjęliśmy zasadę jak najmniej ingerować w forum. Żadnych kasowań wypowiedzi, żadnych represji w tym skreśleń „martwych dusz”. To że pewne osoby są mało aktywne na forum, nie znaczy że są nam obojętne. Nie wszyscy chcą, lubią, mają ochotę wychylać się na forum, ale często tu zaglądają i czytają nasze posty. To tylko od użytkowników tego forum zależy jakie ono będzie.
Gdy będzie się źle działo na forum to coś wymyślimy i zmienimy zasady dla użytkowników. Możemy np.: utworzyć zamknięte kluby dyskusyjne, dać większe uprawnienia osobom z wyższą ilością postów, a mniejsze nowym użytkownikom forum. Gdy użytkownicy np. będą nadużywać forum dla publikacji nic nie wnoszących fotografii, formularzy, tylko po to aby zapunktować w rankingu,- zablokujemy te funkcje użytkownikom mającym niski staż na forum.

Pon 28 Mar, 2005 10:29

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Martwe dusze...

Nie należy nikogo wykreślać tylko dlatego, że nie zajmuje głosu na forum!
Pamiętajmy, że jeżeli tylko śledzi dyskusję to już jest milczącym uczestnikiem.
Informacja kto w danym czasie jest na forum warta rozpatrzenia.

Pon 28 Mar, 2005 13:10

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czasami lepiej madrze milczec niz glupio mowic Uśmiech

Pon 28 Mar, 2005 13:33

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Co do martwych dusz to można by było kasować użytkowników, którzy nie zalogowali się np. przez 8 miesięcy. Chyba ciężko nie jest raz zalogować się przez ten okres................
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pon 28 Mar, 2005 16:25

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Co do "martwych dusz" to dlatego moje drugie pytanie kończyło się następująco:
"Czy system rejestruje logowania się i czy jest możliwość sprawdzenia czy użytkownicy ci logowali się kiedykolwiek po rejestracji?"
Chodziło mi o kasowanie użytkowników, którzy po zarejestrowaniu nie logowali się już na forum. Jak słusznie zauważył zresztą Prezessczepan.

Pon 28 Mar, 2005 20:31

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam. To ja jeszcze napisze co uważam o tych propozycjach Wink
Owca napisał:

1. Czy można by wprowadzić informację ile osób w danym momencie jest zalogowanych na forum - najlepiej z nickami? Dzięki temu będzie wiadomo czy dyskusja ma szansę rozwijać się "w trybie doraźnym".
Tak jest to do zrobienia, myślę że to jest dobry pomysł i jeżeli nikt nie ma nic przeciwko to pojawi się odpowiednia tabelka na stronie głównej za jakiś czas Wink
Owca napisał:
Czy system rejestruje logowania się i czy jest możliwość sprawdzenia czy użytkownicy ci logowali się kiedykolwiek po rejestracji?
Tak data ostatniego logowania jest zapisywana i można sprawdzić kiedy dany użytkownik zalogował się ostatni raz.
UNDERGROUND napisał:
Przyjęliśmy zasadę jak najmniej ingerować w forum. Żadnych kasowań wypowiedzi, żadnych represji w tym skreśleń „martwych dusz”. To że pewne osoby są mało aktywne na forum, nie znaczy że są nam obojętne. Nie wszyscy chcą, lubią, mają ochotę wychylać się na forum, ale często tu zaglądają i czytają nasze posty.
W pełni się zgadzam z takim postępowaniem, nie można kasować osób, które nic nie piszą bo mimo wszystko mogą logować się na forum w celu przeczytania postów - jak wszyscy wiedzą nowe posty są zaznaczone tylko gdy jesteśmy zalogowani - jednakże, gdy osoba nie loguje się na swoje konto załóżmy przez 6 czy tam 8 miesięcy, to oznacza to, że po prostu nie czyta postów, a nawet nie odwiedza forum (gdyby odwiedzała pewnie by się zalogowała), to wtedy można by takie konta usunąć w celu utrzymania porządku na forum i w miare realnych statystyk dotyczących liczby użytkowników Wink Oczywiście to tylko moje zdanie i inni mogą się ze mną nie zgadzać Wink

Pią 01 Kwi, 2005 21:25

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: Lista obecności i "martwe dusze"

Owca napisał:

1. Czy można by wprowadzić informację ile osób w danym momencie jest zalogowanych na forum - najlepiej z nickami? Dzięki temu będzie wiadomo czy dyskusja ma szansę rozwijać się "w trybie doraźnym".
Zrobione na dole strony głównej Uśmiech Nie wiem czy o takie coś dokładnie chodziło, podaje nicki z ostatnich 5 min Wink

Pon 04 Kwi, 2005 22:10

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trochę mało czytelne, ale doceniam! Może lepiej było by umieścić te informacje z boku strony/ekranu - nawet w trybie 800*600 powinno się zmieścić. Wtedy mogły by być widoczne przez cały czas!

Pon 04 Kwi, 2005 23:09

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie dół strony głównej jest jak najbardziej optymalny Uśmiech Po bokach napewno nie bedą się znajdować między innymi ze względu na rozdzielczość 800x600 (forum 760 px, wyśrodkowane, daje 20 px wolnego po bokach). Na dole strony głównej po prostu znajduje się za dużo rzeczy, co powoduje mały bałagan. Zastanawiam się nad przeniesieniem linków ("oznacz wyszstkie fora jako przeczytane", "zobacz posty od ostatniej wizyty" itp.) na góre strony, co sprawi, że dostęp do nich będzie dużo latwiejszy, a przy okazji na dole zrobi się trochę więcej miejsca Wink

Sro 06 Kwi, 2005 15:12

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Jak dla mnie dół strony głównej jest jak najbardziej optymalny Uśmiech


Może być Bardzo szczęśliwy
Dobra robota Exclamation

Sro 06 Kwi, 2005 18:24

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tylko się za bardzo z tym usuwaniem martwych dusz nie rozpędźcie, bo w końcu i mnie usuniecie, jestem tu niemal od początku ale rzadko się pokazuje Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 15 Kwi, 2005 19:07

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie bój się, wystarczy, że się raz na jakiś czas zalogujesz jak przeglądasz forum to będziemy wiedzieli że żyjesz Bardzo szczęśliwy
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Pią 15 Kwi, 2005 19:11

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Tylko się za bardzo z tym usuwaniem martwych dusz nie rozpędźcie, bo w końcu i mnie usuniecie
Hmm jak narazie nie usuwamy kont także nie masz się czym martwić Uśmiech A jeżeli zaczniemy to powiedzmy po 6 miesiącach od ostatniego logowania Wink

Pią 15 Kwi, 2005 20:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.