| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Soldbuchy i wehrpassy

Witam! Kolekcjonuje militarke niemiecką od ponad 20lat i nadal się nie mogę określić jaki przedział mnie interesuje. Zaczynałem od hełmów przez klamry, bagnety odznaczenia po dokumenty i nieśmiertelniki. Dziś chciałem pokazać chociaż jedno zdjęcie ogólnej mojej kolekcji soldbuchów ( bo w tym roku ten przedział najbardziej mnie interesuje) niestety nie wszystkie bo resztę mam w innym miejscu. Postaram się na bieżąco umieszczać zdjęcia nabytych egzemplarzy. Gdyby ktoś miał coś ciekawego z soldbuchów a najlepiej w komplecie z innymi dokumentami lub nieśmiertelnikami na sprzedaż to byłbym wdzięczny za kontakt.
Pozdrawiam
Przemek



Opis załącznika:

Nie 06 Gru, 2015 17:06

Powrót do góry
Mariusz88
Porucznik

Porucznik





Posty: 603
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czekam na zdjęcia Super

Nie 06 Gru, 2015 19:45

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Nabytek Wehrpasu od kolegi z forum.
Żołnierz luftwaffe L.G.Kdo. XI - Luftgau Kommando XI
Pozdrawiam
Przemek



Opis załącznika:

Sob 12 Gru, 2015 17:28

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Następny nabytek od Kolegi z forum za co bardzo dziękuję Piwo .
Zestaw po żołnierzy z zapasowej kompani łączności radiowej.
Pozdrawiam
Przemek



Opis załącznika:

Nie 20 Gru, 2015 12:08

Powrót do góry
esko
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 281
Pochwał: 2
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cudo! Mr. Green

Nie 20 Gru, 2015 17:56

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

esko napisał:
Cudo! Mr. Green


Dzieki Piwo
Pozdrawiam
Przemek

Pią 25 Gru, 2015 13:36

Powrót do góry
dariusz08
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 454
Pochwał: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taka koleżeńska rada na przyszłość, staraj się zbierać zarówno Soldbuchy jak i Wehrpassy które są kompletne, tzn. nie brakuje im żadnych stron, Soldbuch ma zdjęcie właściciela a orły na pierwszych stronach nie mają usuniętych swastyk .
Pozdrawiam

Darek

Pon 28 Gru, 2015 12:55

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dariusz08 napisał:
Taka koleżeńska rada na przyszłość, staraj się zbierać zarówno Soldbuchy jak i Wehrpassy które są kompletne, tzn. nie brakuje im żadnych stron, Soldbuch ma zdjęcie właściciela a orły na pierwszych stronach nie mają usuniętych swastyk .
Pozdrawiam

Darek


Po pierwsze ciężko jest dostać soldbuchy bez usuniętych swastyk których właściciel przeżył wojne ponieważ - Spotyka się dużo soldbuchów które mają wszystkie swastyki-wieńce pod orłami zakreślone atramentem lub ołówkiem, usunięte lub wydrapane.Były to wymagania dla Niemców którzy po wojnie Soldbuchy wykorzystywali jako tymczasowy dowód tożsamości.

Co do stron to są wszystkie we wszystkich egzemplarzach a co do zdjęć to są wszystkie poza tymi solbuchami które na początku ich wydawania nie były wymagane zdjęcia.

Po drugie to nie jest np. hełm który się zbiera w jak najlepszym stanie a jak nie to później można wymienić na lepszy stan, soldbuch w przeciwieństwie do hełmu można identyfikować z konkretną osobą ( no chyba że hełm jest podpisany:-) ale nic poz tym o danej osobie sie raczej nie dowiemy) i głównie w soldbuchu interesuje mnie historia danej osoby niż sam wygląd soldbucha. Hełm można położyć na półkę i cieszy oko ja mam soldbuchy w segregatorze i tam jest opisana historia danego człowieka w miarę możliwości rozszyfrowania go na podstawie danego dokumentu i ta historia mnie najbardziej cieszy ale dziękuję za radę w miarę możliwości postaram się zastosować Piwo

Postaram się zrobić opis powstania soldbuchów i ich odmian.
Pozdrawiam
Przemek

Pon 28 Gru, 2015 17:33

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy nabytek - tym razem Książeczka policyjna z nazwiskiem Ryba Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam
Przemek



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 30 Gru, 2015 17:15

Powrót do góry
Mariusz88
Porucznik

Porucznik





Posty: 603
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super Kciuk do góry

1 co mi się skojarzyło z nazwiskiem to piosenka z killera "co powie Ryba" Laughing

Sro 30 Gru, 2015 17:29

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mariusz88 napisał:
Super Kciuk do góry

1 co mi się skojarzyło z nazwiskiem to piosenka z killera "co powie Ryba" Laughing


Dzięki Piwo
Chyba większości się kojarzy to nazwisko z killera Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam
Przemek

Sro 30 Gru, 2015 17:34

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna kolekcja Przemek Super . Najważniejsze, że te rzeczy tak wiele "mówią". Mają też swój klimat. A że swastyka jest zamazana to dla mnie też mniej istotne (to nie odznaczenia Wink ).

Czw 31 Gru, 2015 13:28

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perperuna75 napisał:
Bardzo fajna kolekcja Przemek Super . Najważniejsze, że te rzeczy tak wiele "mówią". Mają też swój klimat. A że swastyka jest zamazana to dla mnie też mniej istotne (to nie odznaczenia Wink ).


Dziękuję za miłe słowa Piwo Mało ludzi docenia te papierki bo może są mniej efektywne jak kolekcje odznaczeń czy hełmów, ale tak samo jak nieśmiertelniki które zbieram, głównie są w klaserach więc ich tak nie widać a i trudno je zaprezentować. Takie kolekcje głównie doceniają kolekcjonerzy, zwykły człowiek jak przychodzi widzi odznaczenia czy bagnety, hełmy to mówi "łał" - ale fajne widziałem to na filmie Uśmiech " jak widzi nieśmiertelniki to pyta co to za blaszki jak można za to płacić tak duże pieniądze, a mi sprawia przyjemność samego rozczytania jednostki dochodzenia poniekąd jego szlaku bojowego tak samo jak z soldbuchami, ale każdy zbiera to co lubi i co go cieszy Bardzo szczęśliwy Jedni zbierają militarkę tak jak my drudzy zbierają znaczki inni motety najważniejsze że każdemu sprawia to przyjemność i satysfakcje, wszystkim Kolekcjonerom tego życzę Satysfakcji z swoich kolekcji i wytrwałości w zdobyciu swojego "Białego Kruka"
Pozdrawiam
Przemek

Czw 31 Gru, 2015 13:53

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokaż kolego niesmiertelniki jakie masz

Czw 31 Gru, 2015 19:42

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

daro2904 napisał:
Pokaż kolego niesmiertelniki jakie masz


Jak się ogarnę w tym roku to postaram się powstawiać zdjęcia - część jednostek i formacji mam umieszczonych w dziale nieśmiertelniki ale niestety bez zdjęć. Jak będę miał więcej czasu to porobię zdjęcia i wstawię na razie mam wszystkie w klaserach.
Pozdrawiam
Przemek

Pią 01 Sty, 2016 22:20

Powrót do góry
Martinezzg
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 147
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe zbiory!!

Pozdr.
Marcin. Czołg2

Sob 02 Sty, 2016 15:25

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Dawno się nie odzywałem tym razem trafił mi się Wehrpass grenadiera pancernego. Dużo ciekawych wpisów, był odznaczony EKII i Panzerkampfabzeichen bronze. W książeczce miał wbitą broń K98, Walther P38, MP38 i MG34.
Pozdrawiam
Przemek



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 20 Maj, 2016 19:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.