| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4243
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znów Bursztynowa komnata

Witam. Czytaliście najnowsze doniesienia? A ciekaw jestem czy się skończy jak z pociągiem, czy coś jest rzeczywiście na rzeczy???
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/bursztynowa-komnata-odnaleziona-nowy-trop-prowadzi-do-muzeum-w-mamerkach/d5r3pd

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 21 Kwi, 2016 22:21

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bujda, bujda i jeszcze raz bujda. Kolejna bajka nakierowana na przyciągnięcie turystów i ożywienie regionu. Ciekawe co wymyślą następnym razem, może jak mawiał klasyk: "Szczebel z drabiny, która się śniła Świętemu Jakubowi" Mr. Green
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Czw 21 Kwi, 2016 23:31

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spox, oczywiście to jest typowa kampania reklamowa - a nuż przyjedzie paru świrów na tle skarbów i zostawi trochę kasy...

Pią 22 Kwi, 2016 9:24

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie w każdym kłamstwie jest odrobina prawdy.
Prawda jest też taka że komnata gdzieś być musi Super a nóż widelec w Mamerkach. A odnośnie samych bunkrów w Mamerkach , kto tam nie był? koniecznie musi to zobaczyć ,potężny kompleks świetnie zachowany.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Pią 29 Kwi, 2016 6:43

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety byłem tylko w Gierłoży. Z drugiej strony czemu - o ile tam w ogóle była Bursztynowa Komnata w Mamerkach - Niemcy jej nie wywieźli choćby do Książa?

Pią 29 Kwi, 2016 8:19

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Niestety byłem tylko w Gierłoży. Z drugiej strony czemu - o ile tam w ogóle była Bursztynowa Komnata w Mamerkach - Niemcy jej nie wywieźli choćby do Książa?

Szkoda że nie widziałeś Mamerek . Będąc w Wilczym Szańcu , Mamerki oddalone są niecałe 20km. Odnośnie samej Bursztynowej Komnaty wydaje mi się że od dawna zdobi kolekcję jakiegoś bardzo bogatego kolekcjonera .
Gauleiter Erich Koch wiedział gdzie jest ukryta komnata . To że ukryta nie znaczy że zakopana głęboko w ziemi.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Pią 29 Kwi, 2016 9:51

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc - niestety nie byłem. Koch wiedział, to oczywiste i zabrał to do grobu... A tak BTW, to co sądzisz o filmie Patryka Vegi "Hans Kloss..."?

Pią 29 Kwi, 2016 14:48

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Fryc - niestety nie byłem. Koch wiedział, to oczywiste i zabrał to do grobu... A tak BTW, to co sądzisz o filmie Patryka Vegi "Hans Kloss..."?

Fikcja literacka nakręcona w bardzo fajny sposób , film sam w sobie ogląda się super . Kilka wątków filmu jest bardzo interesujących np. wątek z pogrzebem Otto Skorzennego i zjazd żałobników ,praktycznie całej nazistowskiej śmietanki na uchodźstwie . Tego typu procedery miały miejsce nader często Panowie nie kryli się ze swoją tożsamością , poumierali w dobrobycie ze starości nie rozliczeni ze swojego życiorysu.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Pią 29 Kwi, 2016 16:08

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc napisał:
erkael56 napisał:
Fryc - niestety nie byłem. Koch wiedział, to oczywiste i zabrał to do grobu... A tak BTW, to co sądzisz o filmie Patryka Vegi "Hans Kloss..."?

Fikcja literacka nakręcona w bardzo fajny sposób , film sam w sobie ogląda się super . Kilka wątków filmu jest bardzo interesujących np. wątek z pogrzebem Otto Skorzennego i zjazd żałobników ,praktycznie całej nazistowskiej śmietanki na uchodźstwie . Tego typu procedery miały miejsce nader często Panowie nie kryli się ze swoją tożsamością , poumierali w dobrobycie ze starości nie rozliczeni ze swojego życiorysu.


Mnie też się podobał, choć mam parę zastrzeżeń do drugiej części, która jest - delikatnie mówiąc - wyjątkowo fikcyjna... Wink

Sob 30 Kwi, 2016 18:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.