| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Podziemie Polskie Powinno Walczyć Z Nową Okupacją
TAK
 68%  [ 13 ]
NIE
 31%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 19

Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Zachodzie osadnicy dostawali domy i ziemię w wieczystą dzierżawę (99lat) do momentu spłaty jej wartości (przeliczano to na kwintale zboża). Po spłacie przemieniano dzierżawę na akt własności.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 08 Wrz, 2006 11:27

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przecież ziemianie dziedziczyli swoje majątki od pokoleń. To była ich właśność. W imię czego mieli się pozbywać swojej ojcowizny bez odszkodowań?


Trochę z innej beczki Twisted Evil
Własność święta rzecz (oby tak było). Jakiś tam Pan miał kilkaset hektarów ziemi. Kto ją uprawiał? On?. Zatrudniał okolicznych rolników, ile im płacił? To może w tej chwili nieistotne. Godzili się pracować u Pana za psie wynagrodzenie bo innej możliwości zarobku nie było. Ale czy Pan zapewniał im emerytury, zasiłki zdrowotne. Chodzi mi tu o lata 20-30. Robotnik w fabryce, kopalni jakieś świadczenia w tym zakresie miał. A co dostawał rolnik. Czy w ramach rekompensaty nie powinien cos otrzymać, np. kawałek ziemi?

Pią 08 Wrz, 2006 12:02

Powrót do góry
Allman
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Włodawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1234 napisał:
Allman, ja nie pytam ile zrobiono PGRów, Ty napisałeś, że ziemię chłopi nie dostali na własność, że nie wolno było się na niej budować itd. Odnieś się do tego, bo - za przeproszeniem - bzdury napisałeś.


Kolego, zanim zarzucisz komuś "bzdurzenie" proponuję najpierw trochę poczytać Twisted Evil
Wydany 6 września 1944 r. dekret PKWN o przeprowadzeniu reformy rolnej, parcelowane grunta przekazywał chłopom jakimś niewiele znaczącym papierkiem (pomijam już, że zupełnie niezgodnym z prawem), zwanym "akt nadania ziemi". Dopiero Dekretem z dnia z dnia 18 kwietnia 1955 r. o uwłaszczeniu i o uregulowaniu innych spraw, związanych z reformą rolną i osadnictwem rolnym, nadano akty własności, za które i tak trzeba było zapłacić.

To tak odnośnie własności.... po resztę odsyłam do literatury (podałem we wcześniejszym poście), bo nie mam ani czasu, ani chęci na przepisywanie książek, które można sobie kupić, jeśli ten temat tak bardzo spędza ci sen z powiek.
Jak nie spędza i nie kupisz, to możesz sporo się dowiedzieć na ten temat z Biuletynu IPN Nr 1 - 01.2002 (jest w wersji online, w pdf) http://www.ipn.gov.pl/biuletyn1_02.pdf

_________________
"Nie dajmy zginąć poległym"
Zbigniew Herbert
http://podziemiezbrojne.blox.pl

Pią 08 Wrz, 2006 12:34

Powrót do góry
Sebastian
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 177
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

już za parę miesięcy ukarze się Hołd muzyczny Dla Żołnierzy NSZ

Pozdrawiam.

_________________
Przepraszam za Błędy Ortograficzne

Czw 14 Wrz, 2006 16:02

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie sposób się nie zgodzić, ale myślisz że same buraki w "Solidarnosci" które dorwały się do władzy, lepiej by sobie poradziły.


Myślę,że wśród aktywistów Solidarności było wielu ludzi przygotowanych do przejęcia władzy. Ilu jest ludzi z tytułami naukowymi, ile z nich wyjeżdżało na staże zagraniczne. Choćby Zyta Gilowska. Od wielu lat w Polsce działa Opus Dei, której zadaniem było przygotowanie odpowiedniej kadry. Hanna Gromnkiewicz - Waltz kiedyś stwierdziła, że należy do tej organizacji.

Pon 18 Wrz, 2006 16:42

Powrót do góry
Ponury8
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o NZW proponuje poczytać ich oryginalne dokumenty z okresu ich walk jak choćby poniższą książkę. Można sobie wtedy wyrobić pogląd...


Opis załącznika:

_________________
Optymista wierzy, że cały świat stoi przed nim otworem, pesymista również, ale ...dobrze wie co to za otwór

Czw 28 Wrz, 2006 15:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.