| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konflikt Iracki

Głos Mr Gregskiego w dyskusji jest głosem człowieka, który wie o czym mówi. Całkowicie się z tym poglądem zgadzam. Ponadto uważam, że poprawność polityczna to kategoria zachowania się potrzebna funkcjonariuszom dbałym bardziej o własny stołek, niż o dobro wyborców. Dlatego sądzę, że Wyborcy powinni częściej pisać maile do swoich reprezentantów ( posłów i władz centralnych ) i stawiać im wymagania co do oczekiwanego sposobu ich zachowania aby mogli zachować mandat wyborców do sprawowania władzy. Ja tak robię od kilku lat i skutki są dla mnie niezadawalające, dlatego zachęcam wszystkich do zintesyfikowania kampanii informowania polityków (przez wyborców) jak mają się zachowywać na forum publicznym, jeśli chcą być w sposób demokratyczny wybrani ponownie. Na tym m.in polega demokracja.
Stary

Pon 06 Sty, 2014 9:53

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co złego jest w islamie? No fakt, kobitki miałyby prze[...], ale z męskiego punktu widzenia to kwestia przyjęcia innej kultury.
A biorąc pod uwagę że cywilizacja zachodnia nieuchronnie dąży ku parodii, być może islamizacja lub inna kultura jest jedynym słusznym kierunkiem?

słownictwo!
dV

Pon 06 Sty, 2014 11:15

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co złego jest w islamie? No fakt, kobitki miałyby przerypane, ale z męskiego punktu widzenia to kwestia przyjęcia innej kultury.

Można by przyjąć tą kulturę ale ona jest nie do przyjęcia!
Nie wolno na przykład zjeść golonki i popić ją czymś chrześcijańskim. Modlić się trzeba 5 razy dziennie (w jakichś tragicznych godzinach). No i na plaży już nie popatrzysz na panienki w bikini!
(A do tego stare chłopy nadal słuchają się tatusia i starszych członków familii!)

Pon 06 Sty, 2014 12:14

Powrót do góry
Boldenon
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 425
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gregski napisał:
No i na plaży już nie popatrzysz na panienki w bikini!

Oj tak, będąc na takiej plaży można zaobserwować same czarne wieloryby które ładują się do morza w opakowaniu i siedzą czekając aż fale je podmyją. I jak tu spokojnie piwko wypić mając taki widok? Crying or Very sad

_________________
"Klata, plecy, barki-od tego są ciężarki" Uśmiech

Pon 06 Sty, 2014 12:22

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak. Ale popatrz na to z innej strony, skoro problemu nie sprawia wychodzienie celem zatruwania siebie i innych fajkiem 15 razy dziennie w tragicznych godzinach, a golonka popijana colą powoduje tycie, cholesterol i jakieś dziwne choroby, a zamiast panienek na plaży ma się dowolną ilość coraz młodszych żonek które możesz pooglądać i nie tylko bez bikini, to jest to propozycja godna rozważenia.
A perspektywy naszego społeczeństwa, gdzie stary chłop próbuje przemówić do rozumu swojemu sześcioletniemu dziecku które ma go w głębokim poważaniu w imię nowoczesnych i postępowych metod wychowawczych, to nie wiem czy powrót do tradycyjnych wartości również nie jest godzien rozważenia.
A gdy pomyślę że będą dziadkiem, nie będę mógł się pokazać z wnuczkiem na ulicy bez pisemnej zgody rodziców w obawie przed oskarżeniem o pedofilię, oraz że wnukowi temu będą wmawiać że całkowicie normalnym i pożądanym są związki osób tej samej płci, to dochodzę do wniosku że propozycja islamizacji jest naprawdę godną rozważenia.
Oczywiście mogę wybrać też trzecią opcję. Porzucić w diabły cywilizację i wyprowadzić się do dżungli albo zostać kolonizatorem Marsa, gdzie będę mógł praktykować co mi się tylko podoba.

Pon 06 Sty, 2014 16:59

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ja akurat nie popijam golonki cola tylko płynami rozpuszczającymi cholesterol więc to dla mnie nie problem.
Dowolna liczba żon? Toż czasem jednej za dużo. Poza tym każdą trzeba utrzymać, równo je traktować, bo się mogą poskarżyć mulle/mułłowi (cholera wie jak to się odmienia). Ja jak by się człowiekowi zebrało na jakieś fikuśniejsze bara-bara w całym związku małżeńskim to nie wolno bo Allach nakazał używać żony pojedynczo a nie w grupie.

Pon 06 Sty, 2014 17:27

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo, to chyba lepiej dla niej żeby się nie skarżyła Wink

No, tylko nie generalizujmy. Nie każdy wyznawca islamu to jakiś "talib" albo inny religijny idiota, który burzy tysiącletnie rzeźby i modli się pięć razy dziennie. Weźmy choćby na przykład taką Turcję, która bądź co bądź przez kilkaset lat uchroniła się "jakimś cudem" od radykalizmu.
My mamy ojca Rydzyka i Kaczory, oni swoich. że kultura "nieco" bardziej tradycyjna - no cóż.

A tak w ogóle to wydaje mi się że strach przez tak zwaną "islamizacją" bierze się jak na mój gust z szoku w efekcie zderzenia kulturowego. Czy jest się faktycznie czego bać? Nie wiem. Póki co boję się tej "islamizacji" w takim samym stopniu jak zidiociałego "zachodniego liberalizmu". Może więc napływ emigrantów wpłynie jednak pozytywnie na kulturę zachodnią? Niezależnie od tego czy nagle zaczniemy się przed nią gwałtownie bronić, czy ona po prostu nas zdominuje.

Pon 06 Sty, 2014 18:01

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zasadniczo, to chyba lepiej dla niej żeby się nie skarżyła Wink

No niekoniecznie. Tak ze dwa lata temu w Arabii Saudyjskiej była dosyć głośna sprawa. Mąż lał żonę bez opamiętania. Ta poszła do mułły się poskarżyć. Przeprowadzono śledztwo i okazało się , że ją naparzał mocniej niż Koran przewiduje. Gościa wezwano i pouczono. Ten wrócił do domu nieco podirytowany całą sytuacją i z tej złości spuścił ślubnej następne lanie. Ta zła kobieta znowu pobiegła ze skargą do mułły. Po ponownym śledztwie ponownie pouczono jej męża, tym razem przy użyciu bata (o ile pamiętam tak ze 100 razy go pouczano).

Cytat:
Nie każdy wyznawca islamu to jakiś "talib" albo inny religijny idiota

Masz absolutną rację. problem w tym, że ci pieprznięci potrafią narzucić swoją wolę innym muzułmanom. Pracuję głównie z Saudyjczykami i z Egipcjanami (zdarzali się też Jemeńczycy, Sudańczyk, Libijczyk, Syryjczycy i Jordańczycy). Są to ludzie wykształceni i obyci w świecie. Zwykle daleko im do fanatyzmu a nawet do ściślejszego przestrzegania wymogów Islamu. Wystarczy jednak aby pojawił się jeden brodaty "hadrliner" a po tygodniu wszyscy karnie biegali do sali modlitw (mamy takową na statku) a oficer wachtowy musiał przygotować tabelę z godzinami wschodów i zachodów słońca oraz z namiarami na Mekkę.
Nie ma się co czarować. Jeśli Muzułmanie przejmą kontrolę nad Europą to szturmowy sztandar Proroka nie będą nieść ci umiarkowani co to i na babeczki wyskoczą i piwko czasem sobie strzelą. Przewodzić będą fanatycy bo to oni będą najbardziej zmotywowani.

Pon 06 Sty, 2014 21:46

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zszokowany

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-krwawy-powrot-al-kaidy-bezlitosna-ofensywa-na-kilku-frontach/l89q0

-Wow !!! Kompletny kretynizm USA i NATO przyniozl rezultaty.
Al-Kaida jest wszedzie.Dzieki wydatnej pomocy Zachodu.
Jak bardzo trzeba byc odmuzdzonym by tego nie przewidziec.
Mielismy stabilne kraje polnocnej Afryki.Teraz mamy chaos.
Naprawde mozemy sobie pogratulowac !!!

Wto 07 Sty, 2014 9:02

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konflikt iracki

Jenden z Forumowiczów napisał:
"A co złego jest w islamie? No fakt, kobitki miałyby przerypane, ale z męskiego punktu widzenia to kwestia przyjęcia innej kultury.
A biorąc pod uwagę że cywilizacja zachodnia nieuchronnie dąży ku parodii, być może islamizacja lub inna kultura jest jedynym słusznym kierunkiem?"
Sądząc po tym poście, jest to to człowiek młody, zupełnie bez doświadczenia w temacie , intelektualnie niedojrzały i zupełnie nieodpowiedzialny.
Po pierwsze; cywilizacja zachodnia nie dąży do parodii tylko do sytuacji konfliktu, degeneracji społeczeństwa i zapaści cywilizacyjnej-co niektórych wcale nie śmieszy.
Po drugie: jeżeli nie potrafisz samodzielnie właściwie ocenić tego , co posiadasz, to zanim coś tak głupiego napiszesz, to popytaj bardziej doświadczonych albo postaraj się o pracę u Arabów i po co najmniej kilku latach przyjdź tutaj ponownie. Zapewniam cię, że już będziesz wiedział, co jest lepsze. Bo do tej pory za dużo by Tobie trzeba było tłumaczyć: po prostu za mało wiesz na ten temat- i mówisz jak ślepy o farbie. Ale powinno cię zastanowić jedno: to nie Europejczycy uciekają do Arabów, bo tam się lepiej żyje, tylko odwrotnie.
Każdy Arab marzy o tym, żeby jego dzieci wysłać na Zachód lub chociaż tam je wykształcić. Znałem pewnego Palestyńczyka w moim wieku, który pracował w Libii i utrzymywał tam swojego syna- posłał go na studia medyczne do USA i powiedział mu tak: "ty sie nie musisz tam modlić 5 razy dziennie- ty masz tylko przyjechać z dyplomem i zdrowy" ( w sensie nie zarażony np AIDS). Ale to był zupełny wyjątek. W wiekszości przypadków niewłaściwe zachowanie w otoczeniu ( w sensie przekroczenia reguł wyznaczonych w Koranie) należy natychmiast korygować i temu przeciwdziałać. A tu nikt ci słowa nie powie- masz zupełny luz. Porzucenie islamu karane jest śmiercią. Jeżeli nie jesteś w stanie docenić wartości tradycji stanowiącej jedyne spoiwo tego narodu od tysiąca lat, to albo wyrastałeś w rynsztoku, albo masz jakiś defekt w procesorze, albo oglądasz polskojęzyczną telewizję- w każdym razie powinieneś to przemyśleć. A z pewnościa dorosnąć i zacząć bardziej odpowiedzialnie podchodzić do życia.
Stary

Wto 07 Sty, 2014 11:29

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdziwiony

http://fakty.interia.pl/swiat/news-irak-atak-powietrzny-na-ramadi-zginelo-25-rebeliantow,nId,1085504

-to ciekawe.Irackie samoloty bombarduja wylacznie terorystow w dobrej sprawie.
Natomiast w Syrii Assad bombarduje wylacznie ludnosc cywilna
i jest brutalnym barbazynca i zbrodniarzem.

Gorsza propaganda jak za komuny.

Wto 07 Sty, 2014 19:49

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masz absolutną rację. problem w tym, że ci pieprznięci potrafią narzucić swoją wolę innym muzułmanom.

Nie twierdzę że nie masz racji, ale co taką na przykład Turcją?
Na pewno islam nigdy nie będzie tak liberalny jak kultura zachodnia, ale czy nie jest też tak że radykalizm żywi się biedą i analfabetyzmem? Im bardziej wykształcone i bogate społeczeństwo (mam tu na myśli dostęp do tak zwanej powszechnej edukacji) tym bardziej przesiąka liberalizmem. Mogłoby się więc okazać że „zachodni islam” będzie znacznie mniej „radykalny” w porównaniu ze „wschodnim islamem”.

Sro 08 Sty, 2014 16:45

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A te świry które kilka lat temu próbowali wysadzić w powietrze terminal na lotnisku w Glasgow? Przecież to byli ludzie wykształceni w UK. Jeden z nich był lekarzem!
W tym wypadku ani o biedzie ani o analfabetyzmie mówić nie można.

Sro 08 Sty, 2014 17:29

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Świat zawsze był i będzie pełen idealistów wywodzących się dobrych domów, teoretycznie wykształconych , gotowych umrzeć w imię tego co tam sobie wymyślili. Jak nie komuniści i anarchiści, to znowu islamiści. Teoretycznie różni ich niemal wszystko a w praktyce niemal nic. Ty mi tu o jakichś niewydarzonych idealistach, a ja bym chciał porozmawiać o społeczeństwie. Na przykład takim fenomenie Turcji, która w przekroju kilkudziesięciu ostatnich lat kierowała się raczej w stronę zachodniego liberalizmu niż wschodniego konserwatyzmu.

Sro 08 Sty, 2014 18:01

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Smutny

http://fakty.interia.pl/swiat/news-seria-zamachow-w-bagdadzie-rosnie-liczba-ofiar,nId,1091512

-kto zaplaci Irakijczykom za te wszystkie ofiary? USA ? NATO ?
Kto jeszcze twierdzi ze za Husseina bylo zle ?
Wobec tych niekonczacych sie aktow gwaltu i przemocy-
chyba juz nikt.

Nie 19 Sty, 2014 6:19

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie każdy wyznawca islamu to jakiś "talib" albo inny religijny idiota, który burzy tysiącletnie rzeźby i modli się pięć razy dziennie.

problem w tym, że nigdy nie wiadomo co im pod czaszką siedzi. Ich "europejskość" czy "zachodniość" bywa dość powierzchowna i niespodziewanie może wyjść z nich jakiś talib - dlatego, jakkolwiek nic do nich nie mam kiedy siedzą u siebie i swoje podwórko urządzają po swojemu, tak nie chciałbym ich mieć (zwłaszcza zbyt wielu) pod swoim nosem..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 23 Sty, 2014 23:08

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To skąd w takim razie brać tanią siłe roboczą?

Sob 25 Sty, 2014 17:03

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak to skąd?
Z Ukrainy!
Za chwile będzie stamtąd tłum emigrantów. Nie się tylko protest skończy a Janukowycz zacznie się mniej lub bardziej wyimaginowanym wrogom do tyłków dobierać.

Sob 25 Sty, 2014 18:14

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na całą Europę? Nierealne.

Sob 25 Sty, 2014 21:19

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że miałeś na myśli Polskę. Rzeczywiście na całą Europę nie wystarczy.
No to może Chińczycy?

Nie 26 Sty, 2014 9:44

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ale oni żyją w najdynamiczniej rozwijającym sie kraju na swiecie, po co mieliby wyjeżdżać dziesiątki tysięcy kilometrów od domu skoro w najgorszym wypadku wystarczy in tylko kilka tysięcy w granicach własnego kraju, języka i kultury? Wink

Oby się tylko nie okazało że nasze wnuki bedą emigrować do Chin Rolling Eyes

Nie 26 Sty, 2014 20:15

Powrót do góry
piotr79
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Odkopuję wątek, bo natknąłem się na zapowiedź książki "Karbala", o obronie City Hall w Iraku w 2004 r. Wyjątkową, bo pisaną przez dowódcę polskich żołnierzy - dlatego pomyślałem, że może kogoś na forum też zainteresuje:)
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/karbala

Sro 19 Sie, 2015 15:35

Powrót do góry
TomaszLuberek
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Konflikt iracki

pilch napisał:
Każdy Arab marzy o tym, żeby jego dzieci wysłać na Zachód lub chociaż tam je wykształcić. Znałem pewnego Palestyńczyka w moim wieku, który pracował w Libii i utrzymywał tam swojego syna- posłał go na studia medyczne do USA i powiedział mu tak: "ty sie nie musisz tam modlić 5 razy dziennie- ty masz tylko przyjechać z dyplomem i zdrowy" ( w sensie nie zarażony np AIDS). Ale to był zupełny wyjątek. W większości przypadków niewłaściwe zachowanie w otoczeniu ( w sensie przekroczenia reguł wyznaczonych w Koranie) należy natychmiast korygować i temu przeciwdziałać.

Po części się z Tobą zgodzę... Jest spora część tzw. Arabów, którzy przyjeżdżając na Zachód starają się jak najbardziej wykształcić. U nas również pracuje ich paru i miałem z nimi styczność na gruncie zawodowym. Są to bardzo kulturalni i wykształceni ludzie. Obawiam się jednak, że kiedyś będą musieli wrócić do kraju a tam bardzo szybko roznoszą się wieści, kto i gdzie pracował i się uczył i próbują to wykorzystać do własnych celów. Z drugiej strony mało chce już tam wracać. Szerzona przez media nagonka też im nie pomaga. Jestem zdania że powinniśmy każdego traktować indywidualnie. Równie dobrze na Zachodzie jest przeświadczenie "Polak = kradnie"....

Wto 19 Sty, 2016 10:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.