| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Projekty typowe budynków dla KOP ok. 1925

Taka kwestia mnie ostatnio trapi...

Czy wiadomo ile wybudowano dla KOP budynków sztabów batalionów i koszar batalionów wg projektu typowego arch. Tadeusza Nowakowskiego z połowy l. 20?
Takich jak te:


[www.kresy24.pl]



Wg opracowania "Budowa pomieszczeń dla Korpusu Ochrony Pogranicza i domów dla urzędników państwowych w województwach wschodnich" z 1925 roku w budowie było wówczas 10 zespołów batalionowych (z 18 planowanych). Natomiast wg książki "Formacja specjalna Korpus Ochrony Pogranicza 1924-1939" Marka Jabłonowskiego w pierwszym okresie budownictwa KOPu wybudowano jeno 7 dowództw batalionowych i 8 koszar batalionowych.

Udało mi się umiejscowić sześć budynków dowództw batalionów powyższego typowego projektu Nowakowskiego (Dawidgródek, Iwieniec, Kleck, Ludwikowo, Podświle, Sienkiewicze). Czy i ewentualnie gdzie były inne?

I w związku z tym pytanie - gdzie znajdował się budynek z powyższych zdjęć? Zdziwiony

Pon 30 Lis, 2015 23:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.