| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stormag
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukuję mapy języków na Dolnym Śląsku około 1750 roku

Jakiś czas temu znalazłem w internecie obrazek z niemiecką mapą Dolnego Śląska około 17xx roku - była bardzo "pozytywna", bo, jako sporządzona przez Niemców, pokazywała duży zasięg języka polskiego. Niestety plik mi zaginał (wbrew pozorom bałaganiarzem nie jestem i to zaginięcie spędza mi sen z powiek), a mimo wałkowania powiązanych tematów na Wikipedii i wszystkiego innego co wydaje mi się jakoś z owym skanem związane, za żadne skarby nie mogę owej mapy odnaleźć.

Jeśli ktoś byłby w stanie coś podpowiedzieć, albo macie coś takiego u siebie na dyskach, wszelka pomoc będzie baaardzo miło widziana Exclamation

Wto 22 Wrz, 2015 19:50

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłem jakieś mapki , nie wiem czy o to chodziło .
Zajrzyj jeszcze tutaj :

http://www.historycy.org/bez_grafik/index.php/t79265.html



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Wto 22 Wrz, 2015 23:09

Powrót do góry
stormag
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź!

Po drugie - to nie te mapy:P. Oczywiście niczego im nie brakuje, ale tamta była, jak mówiłem "zrobiona przez wroga" (więc trudna do posądzenia o stronniczość Polaków) i pięknym, bodajże zielonkawym kolorem, pokazywała dość imponujący zasięg słowiańskiej mowy na XVIII-wiecznym Dolnym Śląsku. Jeśli kiedykolwiek byś się na nią natknął, mam nadzieję, że przypomni Ci się, że tu na nią czekam;).

Sro 23 Wrz, 2015 20:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.