| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymanek1986
Sierżant

Sierżant




Posty: 95
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ekshumacja niemieckich żołnierzy w okolicy Zabuża

Witam,

Nie jestem pewien czy umieszczam ten wątek w odpowiednim miejscu, jednak nurtuje mnie sprawa ekshumacji niemieckich żołnierzy w mojej okolicy. Miała ona miejsce w tą sobotę tj. 01 sierpnia 2015 r., niestety na miejsce udało mi się dojechać po jej zakończeniu, więc udało mi się tylko obejrzeć zasypane miejsce po mogile.
Z informacji od osób, które rozmawiały z ludźmi przeprowadzającymi prace wiem, że wydobyto szczątki trzech żołnierzy Wehrmachtu i jednego żołnierza SS (stwierdzono to na podstawie wydobytego nieśmiertelnika). W internecie nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na temat tych konkretnych prac. Z tego co wyczytałem zajmowała się tym kiedyś Fundacja "Pamięć".
Najbardziej zastanawia mnie skąd posiadali oni informację na temat lokalizacji mogiły, ponieważ mieszkam w tej okolicy od urodzenia i nigdy o niej nie słyszałem.

Jeżeli któremuś z Kolegów znana jest ta tematyka to będę wdzięczny za wszelkie informacje Pomocy

Pon 03 Sie, 2015 19:16

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Informacje różnie- dostają od Niemców, od poszukiwaczy, od lokalnych historyków itp.
Zleca je Fundacja Pamięć, która ma podpisane umowy z podwykonawcami.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 03 Sie, 2015 20:23

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W moich rejonach prężnie w tym temacie działa stowarzyszenie Pomost.
http://www.pomost.net.pl/

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pon 03 Sie, 2015 23:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.