| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nudnik2
Sierżant

Sierżant

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Broni palna legalna czy nie ?

Witam : Przeglądałem strony neta i trawiłem na temat Rewolwer trzpieniowy systemu Lefaucheux i jest temat podzielony temat czy to jest broni palna ! która wymaga zezwolenia na posiadanie czy nie !

Była produkowana przed 1850 r i po ale 1850 r ? ale prawdopodobnie zgłoszona do legalizacji w roku 1854

Więc wymaga według polskiego prawa zezwolenia na posiadanie i tu pytanie - JAKA JEST PRAWDA

bo do broni czarno prochowej to nie ma problemu proch się znajdzie lotke przetopi i jest pocisk broni działa

a co do systemu : Rewolwer trzpieniowy to jednak jest problem !

co wy na to ???

Pon 11 Maj, 2015 22:40

Powrót do góry
Donkey77
Kapitan

Kapitan

Re: Broni palna legalna czy nie ?

nudnik2 napisał:

Witam : Przeglądałem strony neta i trawiłem na temat Rewolwer trzpieniowy systemu Lefaucheux i jest temat podzielony temat czy to jest broni palna ! która wymaga zezwolenia na posiadanie czy nie !

Była produkowana przed 1850 r i po ale 1850 r ? ale prawdopodobnie zgłoszona do legalizacji w roku 1854

Więc wymaga według polskiego prawa zezwolenia na posiadanie i tu pytanie - JAKA JEST PRAWDA

bo do broni czarno prochowej to nie ma problemu proch się znajdzie lotke przetopi i jest pocisk broni działa

a co do systemu : Rewolwer trzpieniowy to jednak jest problem !

co wy na to ???

Witam
Prawda jest taka ze na rewolwer systemu Lefaucheux potrzeba zezwolenie.

Wto 12 Maj, 2015 7:13

Powrót do góry
maniotu
Szeregowiec

Szeregowiec

Lefaucheux nie jest bronią rozdzielnego ładowania
mimo iż powstał przed 1885 r. Sam fakt stosowania CP nie uprawnia do posiadania bez zezwolenia
warunkiem jest rozdzielne ładowanie a w Lefaucheux do strzelania stosuje się jak by nie było nabój zespolony.
Takiej interpretacji prawnej raczej należy się spodziewać podczas konfrontacji z organami ścigania. Pewnie wyroku to by nie dowalili w związku z data produkcji i oczywiście razem z dobrą wiara i nie wiedzą ale za amunicję do niego to już pewnie były by problemy

Nie 21 Cze, 2015 10:04

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: