| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konserwacja, proszę o rady

Witam Wink

Chciałbym zasięgnąć porad dotyczących głównie konserwacji bo na tym najbardziej mi zależy. Co zastosować po czyszczeniu przez fosol? I jak to ma dokładnie wyglądać? Zabiegowi poddany będzie widoczny na zdjęciach hełm oraz pordzewiała puszka. Z tą drugą mam dylemat, czy pasta auto-max będzie dobrym rozwiązaniem na ten delikatny nalot? Chciałbym ją chociaż jakoś zabezpieczyć. I pytanie na koniec, czy traktując hełm fosolem nic się nie stanie z obręczą? Jest sklejona przez rdzę i mechanicznie raczej jej nie zdejmę Crying or Very sad z góry dziękuje za wszelki wskazówki Piwo



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 17 Maj, 2015 19:34

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jeśli obręcz jest stalowa to nic się nie stanie, jeśli aluminium to może ja troche podjeść.

Przy fosolu uważaj aby nie dopuścić do jego wysychania, bo będą paskudne białe plamy trudne do usunięcia. Na pewno dobrze po tym musisz umyć, na koniec można delikatnie przetrzec wazeliną techniczną, bo farba po nim jest mocno wysuszona i spłowiała, przy okazji powinno to zabezpieczyć.

na delikatny nalot też dobry bedzie fosol, przy właśnie takim daje ładne efekty, przy wiekszej rdzy lepszy jest kwas szczawiowy. można też sprubować delikatnie przetrzeć drobną wełną stalową, wszystko zależy od tego na jakim efekcie Tobie zależy, czy ma byc czyste , czy podczyszczone klimatyczne.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 17 Maj, 2015 19:59

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sama wazelina techniczna wystarczy? Myślałem nad czymś w rodzaju paraloidu. Chce tylko usunąć rdzę i zabezpieczyć te rzeczy przed dalszym rozpadem. Będą stały bezpiecznie w szklanej gablocie do której dostęp będzie miał jedynie kurz. Kwas szczawiowy ponoć ciężko usunąć i przyśpiesza śmierć przedmiotu Rolling Eyes wypróbuje fosol, 10 minut od nałożenia jest bezpieczną granicą? Chodzi mi o białe plamy
_________________
Pozdrawiam
Metz

Nie 17 Maj, 2015 21:56

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czy fosol czy szczawiowy to są kwasy, czyli za dobre nigdy to nie bedzie, ale jeśli chcesz pozbyć się rdzy i mieć farbę to raczej nie masz za dużego wyboru.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 18 Maj, 2015 5:44

Powrót do góry
Metz
Porucznik

Porucznik




Posty: 507
Pochwał: 1
Skąd: Festung R.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra, ale czym to najlepiej zakonserwować żeby z powrotem nie korodowało? Wazelina bezkwasowa, techniczna czy jakiś wosk? Neutral proszę o wypowiedź kogoś kto miał już styczność z kwasami
_________________
Pozdrawiam
Metz

Wto 26 Maj, 2015 13:09

Powrót do góry
castaway08
Porucznik

Porucznik




Posty: 578
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli użyłeś fosolu, to koniecznie trzeba go wypłukać bieżącą wodą (może być z mydłem) i wysuszyć. Ja później nakładam zwykła wazelinę bezkwasową dostępną w tubce bądź pojemniku za kilka groszy. Wcieram warstwę, czekam aż sama się wchłonie kilka dni i tak zostawiam.
_________________
Pozdrawiam
Łukasz

Wto 26 Maj, 2015 13:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.