| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koper
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sprawie nadania Orła Białego Normanowi Daviesowi

Przykładowy tekst do Prezydent RP o nadanie Orła Białego Normanowi Daviesowi:

Proszę zatytułować:
NORMAN DAVIES - CZEMU JESZCZE NIE OTRZYMAŁ ORDERU ORŁA BIAŁEGO?

Norman Davies to człowiek, który swoimi książkami o polskiej historii zrobił więcej niż nie jeden odznaczony. Pan Prezydent ma szansę to naprawić. Powinien również otrzymać honorowe obywatelstwo polski.

Imię Nazwisko, Miejscowość, XX-YY-WW (Data)

LIST WYSYŁAMY NA [email protected]

Jeśli wyślemy listy może przyśpieszy to nadanie orderu, myślę, że nie uczynienie tego do teraz to SKANDAL!

Ostatni raz zwracam uwagę na nie pisanie tytułów tematów WIELKIMI LITERAMI, i nie pisanie tekstów czcionką pogrubioną - IjonTihy

Wto 05 Wrz, 2006 16:10

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
NORMAN DAVIES - CZEMU JESZCZE NIE OTRZYMAŁ ORDERU ORŁA BIAŁEGO?


Jeśli już cokolwiek wysyłać, to może napisane bardziej poprawną polszczyzną "Norman Davies- Dlaczego nie otrzymał Orderu Orła Białego". Paczemu to mało elegancka forma Laughing

Wto 05 Wrz, 2006 16:21

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze tresc proponowanego podania jest mocno napastliwa, jak zreszta i caly post. Ostatnio tak sie zwracano do mnie w szkole podstawowej ("Prosze zatytulowac", "list wysylamy" zupelnie jak "a teraz wyciagamy karteczki i je podpisujemy" Razz ).

Co wiecej, w oficjalnych pismach, a za takie nalezy uznac podanie skierowane do Prezydenta RP, jest okreslone miejsce np. na date czy miejscowosc, a nie gdzie mi sie podoba, rozpoczecie czyms w rodzaju "Szanowny Panie Prezydencie" tez byloby nie od rzeczy Wink .

Nastepnie sprawa na ktora zwrocil juz uwage Human, czyli niepotrzebne rusycyzmy, bledy (niejeden pisze sie razem, obywatelstwo Polski z duzej litery) czy tez bardzo oryginalna iterpunkcja. Pisanie do Prezydenta to nie bezmyslne klepanie w klawiature na chacie internetowym Wink .


Cytat:
Powinien również otrzymać honorowe obywatelstwo polski.

No sorry, ale to juz brzmi zdecydowanie komicznie. Rowniez, no ladnie ... Razz Az sie chce dodac ze jeszcze powinien dostac "kupon na dwie pralki i opiekacz do tostow" Uśmiech

Pozdrawiam

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Wto 05 Wrz, 2006 17:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.