| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biper
Chorąży

Chorąży




Posty: 164
Pochwał: 1
Skąd: Gorzów wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie piękne to za mało Brawo Cesarstwo ma coś w sobie.

Pią 03 Sty, 2014 22:30

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dziekuje serdecznie za kolejne krzepiace opinie - jest to zarowno mile , jak i utwierdzajac w przekonaniu co do wlasciwego dzialania bardzo motywujace .
jescze raz dziekuje
Z przykroscia musze przyznac , ze na papierki musimy chwilke poczekac , ale "na otarcie lez" wrzuce kilka niesmiertelnikow - te w ostatnim czasie (podczas wspomnianych porzadkow ) byly fotografowane , poniewaz prawde mowiac myslalem o pokazaniu tylko ich ... tzn. do czasu az nadejdzie bardziej komfortowy dla mnie moment ( chyba sie rozmarzylem troszke ) ...
tak wiec pierwszych kilka ... - nascie , moze ew. pare wiecej
pozdrawiam serdecznie



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 04 Sty, 2014 7:44

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

c.d.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 04 Sty, 2014 7:48

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

c.d.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 04 Sty, 2014 7:53

Powrót do góry
pak40
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Skąd: O/S
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REWELACJA Super
Blaszki w bardzo przyjemnych stanach. Mnie najbardziej podobają się te na których jest imię i nazwisko, mają klimat.
Już się nie mogę doczekać następnej porcji Wink

Sob 04 Sty, 2014 12:07

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to dzis jeszcze idac "latwa sciezka" kilka nastepnych niesmiertelnikow , a w niedalekiej przyszlosci przelamiemy nude ( jesli czas pozwoli ) czyms innym ....


Opis załącznika:
tu moj "Goliat" z batalionu pionierow , dla porownania powyzej pokazalem gladki rewers typowego M15

Opis załącznika:
dosc ciekawy - jednostka samochodowa

Opis załącznika:
relikt walk na terenach obecnej Lotwy

Opis załącznika:
mosiezny M69 z oldenburskiego pulku dragonow

Nie 05 Sty, 2014 14:57

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzis pokaze jeden z moich helmow - M 16 w malowaniu kamuflazowym tzw. mimikri .
Jak zauwazycie odbiega on nieco , zreszta jak wiekszosc egzemplarzy od regulacji mowiacych o frontowym przemalowywaniu ... zainteresowanych ewolucja helmu , jak i wyciagami z przepisow regulujacych rozne kwestie odsylam do ksiazki Ludwiga Baer'a " The History of the German Steel Helmet 1916 - 1945 " , gdzie jest kilkadziesiat stron poswieconych temu zagadnieniu
Moj egzemplarz jest oznaczony B.F. 64 (F.B. oznaczenie spotykane w rzadszej wersji tego producenta) - F.C. Bellinger, Fulda - (produkowane rozmaiary 62 i 64 ) w rozmiarze 64 - co jest jednym z dwoch najczesciej spotykanych rozmiarow obok 66 w ogole. - PISZAC TO ZERKNALEM NA INNY HELM !! TEN, JAK ZAUWAZYL KOLEGA HARY TO: E.T. - Eisenhuettenwerke Thale / Harz
Wskutek jak sie domyslam frontowego uszkodzenia jest pozbawiony jednego nita wentylacyjnego , ktory jak wiadomo sluzyc mial rowniez do instalowania pancernej plyty czolowej .
Helm ten jest pozniej produkowanym modelem 1916 ( M 16 ) - majac metalowa obrecz mocujaca fasunek ,z ktorego to powodu bardzo czesto w swiecie anglojezycznym nazywanym jest M 17 ( wielu niemieckich znawcow tematu sie z taka terminologia nie zgadza , ew. ja tolerujac ) . Ma to miejsce zwlaszcza w odniesieniu do poznych egzemplarzy ,ktorych fasunek wykonany byl z dosc delikatnej , jasnej ,czesto wrecz bialej skory .*
Zdjecia calosci niezbyt dobre - robione byly na zewnatrz , w nadzieii pozyskania lepszego swiatla , lecz jak widac z dosc miernym efektem .
Zrobilem tez kilka zbilzen farby , by moc lepeij zauwazyc pewne niuanse .



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Pon 06 Sty, 2014 10:09, w całości zmieniany 1 raz

Pon 06 Sty, 2014 7:06

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilka zblizen sygnatury producenta , wspomnianego uszkodzenia / braku wywietrznika , widocznego tuszowego stempla AK ( Abnahmekomission ) oraz nitow mocujacych fasunek - jak mozna zauwazyc nie byly wtornie instalowane badz "kombinawane" .


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 06 Sty, 2014 7:13

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oraz kilka zdjec ze zblizeniami farby


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 06 Sty, 2014 7:17

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny, klimatyczny gar. IMHO to jest E.T. 64, Eisenhuttenwerke Thale...

Pon 06 Sty, 2014 9:24

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hary DZ napisał:
Bardzo fajny, klimatyczny gar. IMHO to jest E.T. 64, Eisenhuttenwerke Thale...

Oczywiscie Hary masz racje !! patrzylem na inna fotke ( mam w nich niezly burdel ) i poszly glupoty w swiat !! dzieki serdeczne za korekte ...
Nota bene wsponiany Bellinger zostal sprzedany ( niestety musilalem ) w grupie kilku bardzo fajnych pierwsowojennych helmow dosc dawno temu ... przegladalem tamten folder i musialem zmiksowac "byle" z "obecnym" ... coz moze czas wybrac sie do lekarza po jakies "pastylki" na glowe ?
pozdrawiam serdecznie
ps. wiem , ze nie jest w dobrym tonie pokazywac przedmioty , ktorych sie juz nie posiada , ale to tylko gwoli wyjasnienia ..
Helm prezentowany ponizej ( 1x sygnatura BF , 2 ujecia helmu ) byl fragmentem starej kolekcji , ktorej niewielka czesc ( 9 pierwszowojennych helmow ) kupilismy z kolega - niestety moglem tylko zatrzymac dwa nienajciekwsze ... coz decyzji zaluje do dzis , niektore byly naprawde niezle .....



Opis załącznika:
juz dawno nie nalezy do mnie !!

Opis załącznika:
juz dawno nie nalezy o mnie !!

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Pon 06 Sty, 2014 10:54, w całości zmieniany 1 raz

Pon 06 Sty, 2014 10:02

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bywa i tak, będę wypatrywał prezentacji Twojej Kugelhaube Wink

Pon 06 Sty, 2014 10:07

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hary DZ napisał:
Bywa i tak, będę wypatrywał prezentacji Twojej Kugelhaube Wink

a juz mialem isc spac ....
daj mi tylko minutke , wlasnie dopasowywuje zdjecia rozmiarem

to co mi sie w niej najbardziejpodoba to resztki malowania , nie az tak znow rzadka prakyka oraz ladne bicia regimentowe ....ale ocencie sami .



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
wytworca plus data

Opis załącznika:
prawie juz dzis nieczytelny podpis jej bylego wlasciciela

Opis załącznika:
oraz tloczony stempel regimentowy
7. Westfalski pulk artylerii pieszej z Kolonii wchodzacy w sklad VII Korpusu

Pon 06 Sty, 2014 10:45

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzeba było iść spać Wink ja cierpliwy jestem... dzięks Uśmiech Piękna, u mnie Kugelhauby nied Crying or Very sad

Pon 06 Sty, 2014 11:27

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie kolezanki i kolegow !
jeszcze raz dziekuje wszystkimza mile slowa i przepraszam za dluzsza absencje , choc przyznam ,ze w miedzyczasie troszke "klikalem" po forum nie majac czasu na jakies wieksze "produkcje" ...
Kolezanka Perperuna zapytala mnie
Cytat:
... A tak z ciekawości - czemu akurat cesarskie Niemcy?

- wiec odpowiem , ze z wiekiego sentymentu .
Wiekszosc moich przodkow , oraz blizszych i dalszych czlonkow rodziny sluzylo w niemieckiej armii .
Nie chcialbym sie tu wdawac w bardzo drobiazgowe , czasem dosc zawile , osobiste zwierzenia , czy kwestie pochodzenia ,pozwolcie , ze pokaze kilka zdjec .
Ponizej prezentowane to kilka sztuk sposrod znow nie az tak wielu wiecej posiadanych przeze mnie , lecz tylko te mam chwilowo pod reka ( zabralem je podczas ostatnich odwiedzin moich rodzicow w Polsce ) .
Prezentowane fotografie nie wyrozniaja sie niczym szczegolnym jesli chodzi o ich wartosc ikonograficzna i mimo , iz nie sa nawet w ulamku tak ciekawe jak wiele innych nalezacych do mojego zbioru , to jako pamiatki rodzinne maja dla mnie najwieksza wartosc .
niestety jak juz wspomnialem powyzej , sporo zdjec oraz roznego rodzaju dokumentow zwiazanych z moja rodzina zarowno z mamy , jak i taty strony znajduje sie w ich domu .
pozdrawiam serdecznie
ps. opis drugiego zalacznika , jako ze nie zmiescila sie obok :

>> Anbei eine Fotografie (? unter uns)
hoffentlich gefalle ich dir als so ein
strammer Vaterlandsverteidiger
Schreibe mir wie ists dir ergangen
Fort im Kriege und wie
Du drüben denkst von
dem ganzen Mist. <<

Very nice, almost like a little poem! - tak skomentowal to kolega Wink
- co by nie mowic , to daje sie wyczuc spora nute sarkazmu ....



Opis załącznika:
zdjecie zostalo zrobione w 1915 r. w Kownie i przdstawia mojego pra pradziadka - ten bezposrednio pod nakreslonym tuszem krzyzykiem ( dziadek mamy mojej mamy) .

Opis załącznika:
Kolega z Niemiec "odszyfrowl" tekst , ktory z zwlaszcza z uwagi na nienajlepszy charakter pisma przerosl mnie ...

Sob 08 Lut, 2014 9:07

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolejne zdjecie przedstawia mojego pradziadka z mamy strony - jest to ojciec mamy mojej mamy - pozniejszy ziec tego z poprzedniego wpisu (zdjecie w pickelhaubie ).
Pierwsze zdjecie zrobione jest w Rumunii , kolejne we Francji .
Z opowiesci babci wiem , ze w odroznieniu od swych braci pradziadek byl ochotnikiem (lat 17) , ktory poszedl za glosem powszechnego wtedy patriotyzmu ,oraz z cala pewnoscia mlodzienczej potrzebie przezycia meskiej przygody ...
pod koniec wojny ( prawdopodobnie w 1917 ) dostal sie do francuskiej niewoli , gdzie kolejno byl w dwoch obozach - m.in. w Maroko .
Na pierwszym zdjeciu przy granatniku jest w stopniu "Schuetze " na kolejnym ma na kolnierzu guzik funkcyjny tzw. Gefreitenknopf oraz wstazke od EK II .
Trzecie zdjecie przedstawia jego starszego brata , ktory na zdjeciu zrobionym gdzies na froncie zachodnim jawi sie jako Unteroffizier (obszycie kolnierza ) .



Opis załącznika:
pradziadek -stoi pod krzyzykiem

Opis załącznika:
lakoniczny opis do zdjecia

Opis załącznika:
pradziadek - pierwszy z prawej

Opis załącznika:
brat pradziadka -perwszy z lewej


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Sob 08 Lut, 2014 15:05, w całości zmieniany 1 raz

Sob 08 Lut, 2014 9:40

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejna fotografia zrobiona w 1918 w Wilnie przedstawia mojego drugiego pradziadka z mamy strony - ojciec taty mojej mamy .
Z jego polskiej Ksiazeczki Wojskowej z wczesnych lat dwudziestych wiem ( czesciowo potwierdzilo to tylko to , co mi opowiadano ) , ze walczyl na Froncie Zachodnim , ze byl ranny , ze byl odznaczony EK II oraz sluzyl w " 28 Pulku Saperow" - powyzszy blad wynika zapewne z roznic strukturalno- organzacyjnych pomiedzy armia niemiecka , a polska ...
- byl to Pionier Bataillon Nr. 28



Opis załącznika:
pradziadek


Ostatnio zmieniony przez Aries dnia Sob 08 Lut, 2014 11:00, w całości zmieniany 1 raz

Sob 08 Lut, 2014 10:04

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnie zdjecie przedstawia mlodszego brata mojego pradziadka z taty strony ( brat ojca mamy mojego taty ), ktory polegl we wrzesniu 1915 roku na Froncie Wschodnim .
Jego starszy brat a moj pradziadek jako pracownik przemyslu zbrojeniowego nie podlegal sluzbie wojskowej .
Natomiast jesli chodzi o pierwszowojenne koleje taty rodziny ( po mieczu ) to praddziadek byl juz mocno zbyt leciwy , moj dziadek mial cztery lata w momencie wybuchu I WS , lecz jego brat byl mlodym oficerem liniowym w rosyjskiej armii ( dwadziescia lat starszy od dziadka ) . Pamietam jego zdjecie w domu dziadkow , jako jedna z nielicznych pamiatek po dziadka rodzinie - niestety prawdopodobnie zaginelo ( zostalo zniszczone ? ) w czasie , gdy po smierci dziadkow dom przez dluzszy czas stal opuszczony , czego skutkiem byly kilkakrotne wlamania , dewastacje i kradzieze (i nie bylo to bynajmniej gdzies na odleglej prowncji , tylko centrum duzego miasta ! ) ..
pozdrawiam serdecznie



Opis załącznika:
Infanterie-Regiment 175

Sob 08 Lut, 2014 10:29

Powrót do góry
Igncy K.
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z Kornelem już się poznaliśmy wymieniając kilka uwag na priva. Zawsze jak widzę takie fanty to mam wrażenie że maszyna do przenoszenia w czasie nie jest konieczna. We Wrocławiu skąd pochodzę grzebałem w ziemi odkąd pamiętam jeżeli chodzi o militaria to były głównie te ze swastyką także był pewien przesyt, ale te "cesarskie" mają zupełnie inny wymiar. Zawsze sie zastanawiałem jaki byłby stosunek Polaków do Niemców gdyby nie II WS. Wiadomo tarcia były, ale pamiętam gdzieś czytane zachwytu cesarskich żołnierzy nad walecznością Legionistów (mój temat) z którymi wspólnie walczyli na Wołyniu.

Sro 30 Lip, 2014 19:59

Powrót do góry
DonKichote
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 106
Skąd: obecnie Pomorze Zach. przedtem Podhale
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolekcja, że ... dech zapiera! Te fanty sprzed I wojny, czy też z jej okresu mają swój urok. Pozdrawiam!
_________________
Honor i zysk nie sypiają w tym samym łożu.

Sro 04 Mar, 2015 20:45

Powrót do góry
Aries
Leutnant

Leutnant





Posty: 316
Pochwał: 6
Skąd: New York / United States of Hypocrisy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za uznanie i naprawde sie ciesze , ze Ci sie podoba
pozdrawiam serdecznie
Kornel

Czw 05 Mar, 2015 19:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.