| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kręgi w zbożu w waszych okolicach.

Witam
Ciekawi mnie czy macie fotki kręgów w zbożu z waszych miejscowości.
Wklejam dwie foty kręgów które ostatnio się pojawiły w mojej okolicy. Jeśli macie jakieś fotki zachęcam do wklejania.
Pozdrawiam



Opis załącznika:
Kręgi przy wjeździe do Głogówka do dziś w tym miejscu najbujniej rosną chwasty.
źródło: http://www.bankfoto.com.pl/displayimage.php?album=55&pos=0

Opis załącznika:
Kręgi w zbożu koło Kietrza
źródło: http://paranormalpl.wordpress.com/2010/06/27/polska-z-dreszczykiem-ufo-nad-polska/

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pon 24 Paź, 2011 8:10

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przyznam, ze temat zawsze mnie ciekawił - czy te kręgi pojawiają sie tak nagle w jedną noc? Czy towarzyszy im w tej nocy cokolwiek nietypowego?
POzdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Pon 24 Paź, 2011 9:15

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj
Na moim terenie zdarzyło się więcej przypadków kręgów w zbożu niestety mam tylko zdjęcia tych dwóch miejsc podobno było kilka kręgów kolo Nysy i w okolicach Głubczyc. Rolnik spod Kietrza twierdzi że nad polem obserwował łunę jakby pole się paliło wszystko jest opisane pod adresem linka źródłowego do fotografii z Kietrza. Kilku znajomych opowiadało mi historie obserwacji poruszających się z ogromnymi prędkościami świateł nad Baborowem ale podchodzę do nich sceptycznie wierzę w to co widzę sam.
Tak kręgi we wszystkich przypadkach powstawały w nocy.
Podobno kręgom towarzyszą obserwacje kulistych obiektów latających.
Co do kręgów w Głogówku to w noc w której powstały szalała mocna burza której towarzyszyły wyładowania atmosferyczne i wiatr o dużej sile.
Jeżeli w Twojej miejscowości coś takiego kiedyś zaistniało to zdjęcia sa na lokalnych forach. Zachęcam forumowiczów bo chciałbym stworzyć zbiór oraz mapę na której będą te miejsca zaznaczone. Nie jestem nastawiony na to że sa to szare ludki diableskie moce jednak coś mnie przyciąga w tych mistycznych (przypominajacych trochę celtyckie wzory) znakach.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pon 24 Paź, 2011 11:16

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety nie we wszystkich przypadkach. W Anglii powstawały za dnia podobnie było też w USA i w Polsce znam jeden przypadek. Mieszkam w okolicy Rzeszowa i to właśnie pierwszy piktogram pojawił sie 1 lipca 2000 roku w Polsce dotarłem do niezależnych osób którzy tej nocy o różnych porach widzieli dziwne zjawiska świetlne nad polem w postaci owali, oraz kul. W 2000 rok uw Nosówce k/Rzeszowa pojawiły sie dwa kręgi pod linią wys. napięcia wówczas zauważono około 3 metrowy jakby 'prostokąt''

Dokumentowałem kręgi na Podkarpaciu jeszcze w Nockowej 2004 i Wysokiej Głogowskiej 2006 nie daleko stacji radiolokacyjnej co ciekawe w tym samym miejscu powstały kręgi tyle, że w 1976 roku. Mam też informacje o kręgach sprzed 1939 roku.

Sro 06 Cze, 2012 12:18

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kręgi dosyć ciekawe można przez cały rok zaobserwować w okolicy Głuszycy u podnóża Góry Soboń (doskonale widoczne jest ten fenomen na mapach Google). Dla wnikliwych - mapa Głuszycy, ul. Gdańska, lewa strona pola przed lasem po lewej stronie ulicy (końcówka). W szoku
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Pią 25 Paź, 2013 13:35

Powrót do góry
Lutosław
Starszy Szeregowy

Starszy Szeregowy




Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam bardzo ciekawy artykuł o kręgach w zbożu oraz ich twórcach: http://czajniczek-pana-russella.blogspot.com/2009/11/bugarskie-centrum-ufozy.html
_________________
http://napatoczone.blogspot.com/

Wto 26 Lis, 2013 21:35

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeżeli nie wszystkie to większość z tych "tworów" została wykonana ludzką ręką, zwykła mistyfikacja dla zabawy i tyle.

Sro 27 Lis, 2013 16:25

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewno tak, ale wracając do mojego wątku - na Soboniu kręgi widoczne są przez okrągły rok, nawet na śniegu i to jest znamienne oraz ciekawe.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Sro 27 Lis, 2013 16:59

Powrót do góry
Lutosław
Starszy Szeregowy

Starszy Szeregowy




Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadiuka napisał:
Pewno tak, ale wracając do mojego wątku - na Soboniu kręgi widoczne są przez okrągły rok, nawet na śniegu i to jest znamienne oraz ciekawe.


To w "znamienny i ciekawy" sposób pokazuje pracowitość i zaangażowanie tamtejszych fanów zjawisk paranormalnych.

_________________
http://napatoczone.blogspot.com/

Sro 27 Lis, 2013 19:49

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie byłoby to interesujące jakby do tych okręgów nie było ,,dróg dojazdowych,,Czyli śladów dojazdowych maszyn rolniczych. Kiedyś dla ,,jaj,, zrobilem takie coś u mojego szefa w Niemczech.Podczas oprysku po środku pola zrobiłem zamknięcie ramion opryskiwacza.Powstał półokrąg Wracając tą samą koleiną w tym samym miejscu zrobilem to odwrotnie.Zamykając wcześniejszy półokrąg. Uzyskałem koło 16m szerokie.Po paru dniach zboże w tym miejscu przestało roznąć.A z czasem wyległo.Póżniej do żniw mieliśmy wycieczki z całej okolicy włącznie z lokalną gazetą i zdjęciami z śmigłowca.
A jak myślicie jak się robi słyne już labirynty na polach kukurydzy.??
Na maszynie programuję trasę nawigacji. I po godzinie mamy labirynt 50 x50 metrów.Jaki sobie tylko zażyczycie. Piwo

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 01 Gru, 2013 21:58

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
Kiedyś dla ,,jaj,, zrobilem .... .Póżniej do żniw mieliśmy wycieczki z całej okolicy włącznie z lokalną gazetą i zdjęciami z śmigłowca.


PT Jerzy

Teraz już wiem KTO tworzy wiadomości o UFO na terenie Europy. Nie wystarcza Ci już kolekcjonerstwo ?

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 01 Gru, 2013 22:15

Powrót do góry
firon
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie cos takiego nie występuje, ogólnie w Polsce jest tego mało.

Nie 15 Gru, 2013 19:05

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadiuka napisał:
Kręgi dosyć ciekawe można przez cały rok zaobserwować w okolicy Głuszycy u podnóża Góry Soboń (doskonale widoczne jest ten fenomen na mapach Google). Dla wnikliwych - mapa Głuszycy, ul. Gdańska, lewa strona pola przed lasem po lewej stronie ulicy (końcówka). W szoku



To masz na myśli?
https://maps.google.pl/?ll=50.681759,16.402894&spn=0.002434,0.006539&t=h&z=18

Jeśli tak, to dokładnie w tym miejscu był zlokalizowany podczas II wojny Światowej obóz jeńców włoskich pracujących przy budowie "Riese".

Wto 24 Gru, 2013 13:36

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę że kręgi to wiadomośc od kosmitów.
Tylko co mogą mieć na myśli?
http://2.bp.blogspot.com/-Z3DVgrevPWk/UEIG3Jzfb-I/AAAAAAAAC_Y/LW0QGNeOnko/s1600/562878_419935118054209_509743573_n.jpeg

Sro 08 Sty, 2014 18:20

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnym ciosem dla krytyków kręgów/piktogramów jest fakt ich odkrycia już w 1945 roku przez RAF do dziś istnieje wiele dobrych lotniczych zdjęć.

polecam to

http://czastajemnic.blogspot.com/2013/08/kregi-z-przeszosci.html

i to

http://cropcircleresearch.homestead.com/1945-crop-circles.html

EK gdybyś się wdrążył w temat znalazł byś dużo takich przypadków z miejsc gdzie człowiekowi w ogóle trudno wejść a nie mówiąc o maszynach.

Nie 02 Lut, 2014 18:51

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.

Za tym artykułem, 'Stoned wallabies make crop circles'(Nawalone wallabies robią kręgi w polach uprawnych): Lara Giddings, prokurator generalny Tasmanii - stanu/wyspy Australii - składała wyjaśnienia przed stanowym parlamentem że w rządowych plantacjach maku - Australia dostarcza 50% światowego legalnego opium używanego do produkcji morfiny na potrzeby medyczne - buszują wallabies (taka mniejsza odmiana kangura), które po spożyciu tej roślinki doprowadzają się do stanu beztroskiego w niebo wzięcia i biegają w kółko tworząc te zagadkowe kręgi. Na koniec padają wycieńczone do snu.
To nie żart Exclamation.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pon 03 Lut, 2014 2:46

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak ze 3 lata temu łażąc (jak to mam w zwyczaju) z aparatem fotograficznym lasami i polami przez przypadek byłem świadkiem powstawania jednego kręgu w zbożu. Ponieważ jestem dyskretny to nie chcąc im przeszkadzać w tej robocie wycofałem się cicho nie robiąc nawet zdjęcia!
Tak byli zajęci że nawet mnie nie zauważyli...

Czw 13 Lut, 2014 7:48

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale ci co to robili to jednak Obcy, nieprawdaż ? Wink
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 13 Lut, 2014 17:14

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zupełnie obcy! (u nas na nich mówią "przyjezdni").

Czw 13 Lut, 2014 17:58

Powrót do góry
Foederati
Ефрейтор

Ефрейтор




Posty: 21
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dużo mają obie strony do powiedzenia w tej kwestii. Po pierwsze mówi się, że to poprzez selektywne wycinanie, wiatr, świadome działania rolników lub innych ludzi. Ale wyczytałem też, że wśród tych kręgów da się zaobserwować zmiany magnetyczne, inaczej funkcjonują telefony etc, psy się dziwnie zachowują. Osobiście uważam to pierwsze Uśmiech

Pon 20 Paź, 2014 15:35

Powrót do góry
TRESAMISTRZ1171
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4
Skąd: Legnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kręgi w zbożu nigdy nie leżały w nomen omen kręgu moich zainteresowań, ale to się zmieniło pod wpływem Ciekawskiego Potomka Wink Cieszę się, że w Polsce można zaobserwować takie zjawisko. Może to nic nadnaturalnego, ale są przecież na niebie i ziemi...

Pią 31 Paź, 2014 15:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.