| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zielik15
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Herb rodziny Zielińskich

Ten herb, który jest poniżej znalazłem sam Razz
Interesuje mnie jego nazwa. Widnieje z nim byk, lub tur? więc może być to "herb wieniawa" a takowego używali Długoszowie.
Słyszałem o Zielińskich herbu Świnka i herbu Ciołek.
Ja sam noszę to nazwisko (bardzo popularne w Polsce chyba 4 pod względem liczebności) i chciałbym znaleźć herb, który odpowiadałby regionowi w którym żyje czyli Recz w Zach-pom.



Opis załącznika:
Herb rodziny Zielińskich

Wto 25 Mar, 2008 15:33

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na ilustracji umieściłeś "Ciołek" - herb szlachecki rodu Zielińskich.
Zielińscy maią herb Świnka, inni Jelita, Pruss, Ciołek, a więc do koloru do wyboru Wink
Ale rodów mających w herbie ciołka jest znacznie więcej tak dla przykładu Stanisław August Poniatowski.
Cytat:
chciałbym znaleźć herb, który odpowiadałby regionowi w którym żyje czyli Recz w Zach-pom.

To jest raczej niemożliwe musiałbyś ustalić miejsce dawnej kolebki Twojej rodziny. Na terenie o którym wspominasz Zielińscy na pewno zjawili się po powojennej migracji tzw "Ziemie Odzyskane".

Wto 25 Mar, 2008 18:57

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Według www.jurzak.pl do nazwiska rodowego Zieliński można przypisać aż 11 herbów.

W załączniku - screen z ww. strony.



Opis załącznika:
Zieliński na www.jurzak.pl

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 25 Mar, 2008 20:23

Powrót do góry
Zielik15
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

muszę porozmawiać z dziadkiem Uśmiech

Wto 25 Mar, 2008 23:24

Powrót do góry
Zielik15
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak odkopać temat po 3 latach (i wgl zjawić się na forum ^^), ale cóż w zeszłym roku dokopałem się do swoich korzeni i okazuje się, że moja rodzina wywodzi się z okolic Skępego a mój przodek ufundował tamtejszy klasztor. Do moich przodków zaliczają się także Gustaw i Felix Zielińscy.
Cokolwiek nie pomogło mi to ustalić konkretnego herbu ^^
Mylący jest też fakt, iż ponoć moi przodkowie używali jeszcze innego herbu zwanego Leszczno, który ponoć nabyli wraz z dobrami w Lipnie.

Sob 18 Cze, 2011 1:05

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Według www.jurzak.pl do nazwiska rodowego Zieliński można przypisać aż 11 herbów.

Co do tej strony to powiem że pod herbem mojej rodziny na tej stronie widnieje informacja że nie są znane nazwiska rodzin posługujących się ty herbem różnie to bywa powiadomiłem autora strony jak na razie ani widu ani słychu jak to szaraczki mawiają.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sob 18 Cze, 2011 7:10

Powrót do góry
Zielik15
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jest tam sporo błędów. Na własne oczy widziałem dokument potwierdzający "szlachetność" swojej nauczycielki historii jednakże jej herbu tu nie znalazłem (ani nazwiska).

Sob 18 Cze, 2011 22:02

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zycze powodzenia w poszukiwaniach genealogicznych. Jedno moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia: to nie jest zajecie na pare lat, a na cale zycie. Wiec badz wytrwaly.

Nie 19 Cze, 2011 13:01

Powrót do góry
Parowóz
Sierżant

Sierżant




Posty: 83
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ryzykowne jest poszukiwanie herbowych przodków w rodzie Zielińskich

Nazwisko bardzo popularne ,zbyt popularne - czesto nadawano je starozakonnym chrzczonym na Matki Boskiej Zielnej

Nie 22 Sty, 2012 21:20

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lata szukam informacji o rodzinie Zielińskich. Jeśli Pan Zielik15 wciąż jest na forum, proszę o kontakt.

Czw 09 Paź, 2014 19:18

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Ziel

Na początek radzę zacząć od ..Ksiąg Metrykalnych swoich przodków , zarówno po mieczu i po kądzieli . TO PODSTAWA !!!

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 09 Paź, 2014 19:56

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To już wiem, tylko brak czasu na jeżdżenie od miasteczka do miasteczka w określonych godzinach czasu ustalanych przez proboszczy, nie mówiąc o godzinach pracy w kancelariach. Są portale dotyczące rodu Zielińskich, ale jest też obrzymi brak na temat kilku linii rodu, co mi utrudnia odnalezienie przodków.

Czw 09 Paź, 2014 22:21

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwolicie, że przyłączę się do dyskusji.

Ziel napisał:
To już wiem, tylko brak czasu na jeżdżenie od miasteczka do miasteczka w określonych godzinach czasu ustalanych przez proboszczy, nie mówiąc o godzinach pracy w kancelariach. Są portale dotyczące rodu Zielińskich, ale jest też obrzymi brak na temat kilku linii rodu, co mi utrudnia odnalezienie przodków.


@Ziel.
Portale są dobre tylko i wyłącznie w obraniu kierunku w którym mamy się cofnąć w koligacji. Jeżeli są tam dobre dane, to już ktoś tę "robotę" wykonał.
Nic nie zastąpi archiwów kościelnych. Praktycznie tylko tam można (bez obsuwy) zebrać dane na temat przodków.
Zajmuję się (z bratem) genealogią mojej rodziny już dobre 25 lat. Doszedłem do 1586 roku i zatrzymałem się na granicy Litwy.
Pozdrawiam
Stani.

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 09 Paź, 2014 22:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.