| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra, znalazłem. Chodzi Ci o stację systemu BARS? Nie wiesz czy tam nadal pilnuje wojsko? Bo z tym dokumentem o którym rozmawialiśmy to można by spróbować tam wejść i pofotografować...
Artykuł wyszedłby cudny - mam rosyjskie opracowanie na ten temat, a zdaje się że po polsku nic się nie ukazało, nawet w necie jest posucha.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 05 Sie, 2010 1:35

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W dawnym DDR mozna sobie zwiedzić stację BARS.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 05 Sie, 2010 10:14

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BARS'ów w Polsce było więcej, tyle, że je zdaje się rozszabrowano.Lata temu była o nich na "O" dyskusja.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pią 06 Sie, 2010 14:29

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Polsce (w przeciwieństwie do DDR) obsługiwali je Rosjanie. WIęc jak podejrzewam przy wycofywaniu zdekompletowali je. A reszta poszła pewnie na złom jak wojsko przejęło.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 06 Sie, 2010 22:07

Powrót do góry
ogotay76
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: opolskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jednostka Szumirad znajduje się dokładnie tu: http://maps.google.com/maps?q=50.818517,18.228893&num=1&t=h&sll=50.600915,17.647714&sspn=0.017694,0.013269&ie=UTF8&ll=50.810708,18.234558&spn=0.090898,0.225048&z=13
Jako geodeta mierzyłem w ubiegłym roku las od strony Zakrzowa Turawskiego. Z opowiadań miejscowych wiem, że wystarczy wjechać trochę głębiej w las i natychmiast zjawia się wojsko.

Sro 06 Kwi, 2011 15:53

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć wam
Dzisiaj udało mi się natrafić na ten ciekawy artykuł i chciałbym się z wami podzielić informacjami na temat JW 2286 nieopodal Szumiradu. Otóż miałem przyjemność odbyć służbę w tym dziwnym i jak dla mnie ciekawym miejscu. Jednostka była zwana "Las Vegas" gdyż po dotarciu autokarem wojskowym na teren jednostki otaczająca głusza robiła niezwykłe wrażenie na człowieku. Wjazd na teren JW podzielony był na bramę zewnętrzną oraz wewnętrzną na których obowiązywały ścisłe procedury wjazdu. Można powiedzieć że ludność cywilna nie miała tam prawa wjazdu (oprócz stałych pracowników np. administracji wojskowej, zaopatrzenia żywnościowego lub firm które przywoziły materiał budowlany). Jednostka podlegała pod DGW (czyli Dowództwo Garnizonu Warszawa), które dbało o jednostkę i praktycznie wszystkie obiekty na jej terenie były odremontowane. Jednostka nie wyglądała jak tysiące innych w Polsce gdzie koszarowce się sypią a kible to prowizoryczne latryny jak w obozach koncentracyjnych. Posiadała nowoczesną stołówkę, halę sportową, siłownię, kompanię oraz sztab. Jednym słowem mówiąc jak oglądało się to wszystko miało się wrażenie że jest to sanatorium a nie jednostka wojskowa. Na terenie JW znajdowała się strefa na którą oprócz oficerów oraz warty nikt nie miał wstępu, znajdowała się tam baza meteorologii. Dużą ciekawostką była również jednostka oddalona o ok. 30km na wschód w Sierakowie Śląskim. Były tam widoczne z drogi wielkie anteny stacji radiolokacyjnej oraz łączności troposferycznej typu BARS . Jednak to co robi największe wrażenie to bunkry w których mieściły się samoloty (które dosłownie startowały z pod ziemi). Jednostka ta podlegała pod zakres zadań jednostki 2286. Była o stokroć większa choć kompletnie zrujnowana. Ogólnie mam setki wspomnień z tych dwóch jednostek, dużo można było by o nich opowiadać. Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszłości będzie możliwe zwiedzenie tych obiektów gdyż takich jednostek w Polsce jest zaledwie kilka. Pozdrawiam

Pon 02 Maj, 2011 13:04

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak dla informacji moze..
Wszystko o systemie BARS z terenu PL znajdziecie tu:
http://www.mareli.de/cpg/displayimage-23-38.html

Podalem rowniez wspolrzedne GPS dla lokalizacji w sieci. Wiekszosc to dzis nieczynne/nieistniejace objekty.

W zachowanym muzealnie do dzis objekcie 301 (Wollenberg)
http://www.mareli.de/cpg/displayimage-23-6.html
przebywala zaloga NRD (NVA) i zawsze jeden "przedstawiciel" sil ZSRR.
po

Pon 02 Maj, 2011 16:47

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy jakieś instalacje tego typu ciekawe, w okolicach Krakowa ktoś zna?

Czw 19 Maj, 2011 11:13

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o BARS to masz mape gdzie rozmieszczone sa stacje. Rolling Eyes
Czyli...Krakow odpada.

Tu jeszcze moj filmik o odpalaniu diesla jak co roku dwa razy. w stacji 301.. Razz Agregaty pelne zycia. Wink
Diesel - 301
po

Pią 20 Maj, 2011 12:08

Powrót do góry
Goro
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 28
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, mam Wink

Pon 06 Sie, 2012 0:20

Powrót do góry
Jozek14
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat!
_________________
kolobrzeg hotel z basenem ze spa nad morzem tu
hotel zachodniopomorskie hotelvictoria

Czw 09 Paź, 2014 15:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.