| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wieczny Łowca
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 0
Skąd: KAL/POZ/PPL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Classis" - zmiany

Zgodnie z tytułem chciałem Wszystkich poinformować, że rozpoczęta w zeszłym roku seria "Classis" ulegnie pewnym zmianom. Przeróbce podlegnie podtytuł cyklu z "Studia nad starożytną żeglugą" na "Studia z dziejów żeglugi", co jest spowodowane poszerzeniem dotychczasowego zakresu tematycznego serii z starożytniczego na ogólnohistoryczny. Przyczyną przekształceń jest przede wszystkim brak autorów, który umożliwiłby utrzymać antyczny charakter i ciągłość ukazywania się "Classis".

Zamierzeniem twórców jest jednak utrzymanie wstępnego założenia zawartego we wstępie tomu inauguracyjnego, aby "Classis" poruszało wszystkie zagadnienia z żeglugą od aspektów militarnych po żeglugę handlową, szkutnictwo, kulturę ludzi morza itp. Nie wykluczamy jednak tego, że ukierunkujemy się tylko i wyłącznie na tematy związane z wojskowością morską.

Dlatego też chciałem poznać opinię Szanownych Forumowiczów, jak się zapatrują na przedstawione propozycje.

Pozdrawiam,
DW

_________________
http://www.starozytnosci.pl/

Sro 08 Paź, 2014 14:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.