| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na początek :

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/91527/wojna-ludzie-i-medycyna

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/51041/okret

pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara


Ostatnio zmieniony przez panc dnia Nie 04 Sie, 2013 6:26, w całości zmieniany 1 raz

Pią 02 Sie, 2013 19:52

Powrót do góry
perperuna75
Porucznik

Porucznik





Posty: 774
Pochwał: 3
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam fajną powieść dla młodzieży z czasów PRL J. Korczak - Zwiadowcy. A z nowszych to 2 książeczki z serii Festung Posen:
W. Berlemann - Z Poznania na zachód i R. Siegert - Tygrys z Poznania. Czyta się świetnie Bardzo szczęśliwy

Pią 02 Sie, 2013 21:24

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A można bliżej podać wiek ? Określenie "nastolatek" jest jak dla mnie zbyt ogólnikowe . Co innego można polecić 11-sto latkowi a co innego np. 16-sto latkowi . A w końcu jeden i drugi to "nastolatek"
_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Czw 25 Wrz, 2014 23:09

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagłada "Riese" R. Owczarka - tam bardzo dobrze przedstawione jest tło historyczne II Wojny Św. Książka ma 300 stron i jest co czytać, zwłaszcza, że wszystko oparte na faktach, dokumentach. Książkę łatwo się czyta bez względu na wiek bo jest napisana zrozumiale i z głową a nie bełkot nadętego histeryka Bardzo szczęśliwy

Pią 26 Wrz, 2014 8:15

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja polecam wszystkie książki Bogusława Wołoszańskiego. Napisane fajnym językiem, świetnie się czyta. Był okres, że je poprostu pochłaniałem. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 26 Wrz, 2014 21:01

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też je pochłaniałem jak byłem młody, czytałem też Winnetou. Teraz jestem już starszy i Wołoszańskiego nie polecam ze względu na chociażby to jakie bajki opowiada w TV Kciuk w dół w jego książkach też niezłe są babole. Więc po co to czytać ? Neutral Oczywiście zawsze można poczytać tak jak się czyta Winnetou.

ciekawa sprawa, że Wołoszański zawsze sie gdzieś znajdzie gdzie jest kamera i coś się dzieje - taki sposób na promocje swojej osoby jak znalazł. Chętnie bym go zobaczył jak zasuwa kilofem albo młotem udarowym, np. na Soboniu gdzie był gdy odkopywali sztolnie nr 3. Stać przed kamerą nawijając o "odkryciu" znanej sztolni to każdy (prawie) potrafi. Wystarczyło by mu zadać ze dwa średnie pytania i podejrzewam było by.. eee..yy..pff.. Embarassed

Wołoszański (książki) słaby Klops nie polecam.

Sob 27 Wrz, 2014 0:19

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Ja też je pochłaniałem jak byłem młody, czytałem też Winnetou. Teraz jestem już starszy i Wołoszańskiego nie polecam ze względu na chociażby to jakie bajki opowiada w TV Kciuk w dół w jego książkach też niezłe są babole. Więc po co to czytać ? Neutral Oczywiście zawsze można poczytać tak jak się czyta Winnetou.

ciekawa sprawa, że Wołoszański zawsze sie gdzieś znajdzie gdzie jest kamera i coś się dzieje - taki sposób na promocje swojej osoby jak znalazł. Chętnie bym go zobaczył jak zasuwa kilofem albo młotem udarowym, np. na Soboniu gdzie był gdy odkopywali sztolnie nr 3. Stać przed kamerą nawijając o "odkryciu" znanej sztolni to każdy (prawie) potrafi. Wystarczyło by mu zadać ze dwa średnie pytania i podejrzewam było by.. eee..yy..pff.. Embarassed

Wołoszański (książki) słaby Klops nie polecam.
A ja go doceniam i szanuję za cały wkład jaki włożył przez tyle lat w popularyzację historii. Pamiętajmy, że nikt nie jest doskonały i że cały świat nie kręci się wokół Gór Sowich. Bardzo szczęśliwy
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sob 27 Wrz, 2014 0:34

Powrót do góry
wojo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Pochwał: 3
Skąd: Twierdza Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam takie pozycje :
Neugebauer Zbigniew - Wracajcie szczęśliwie do bazy
Władysław Kisielewski - Podróż bez biletu
Bolesław Romanowski - Torpeda w celu

_________________
"Jeszcze nikt nie wygrał wojny umierając za własną ojczyznę. Wojnę wygrywa się kiedy to przeciwnik ginie za jego ojczyznę"
Patton

Sob 27 Wrz, 2014 11:33

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja polecam takie pozycje -
J. Meissner -
"L. jak Lucy"
"Żądło Genowefy"
Wł. Kisielewski -
"Skrzydlate fatum"

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 02 Paź, 2014 19:56

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
Pamiętajmy, że nikt nie jest doskonały i że cały świat nie kręci się wokół Gór Sowich. Bardzo szczęśliwy


Tak, ale Zagłada "Riese" (R.Owczarek) to nie tylko Góry Sowie ale i cała sytuacja na froncie II wojny światowe, dlaczego ? dlatego, że losy "Riese" były ściśle powiązane z tym co się działo na wojnie, bez spojrzenia na całość (dokumentalnie !) nie można było wyjaśnić tajemnic "Riese". Dlatego ta książka opisuje przede wszystkim losy wojny, rozkazy generałów i samego Hitlera, bo to wszystko było z "Riese" bardzo powiązane jak się okazuje..

a jak obecnie wygląda sytuacja w "riese" to sobie można króciutko dla relaksu poczytać tu: http://pj-blog.pl/pj/ - oczywiście radykalnie się tam wyraziłem, ale tak to niestety wygląda Crying or Very sad

Nie 05 Paź, 2014 10:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.