| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stachu121
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tunel w górze ?

Witam, mój dziadek przeprowadził się do Nowej Rudy w 49 roku, mieszkał tu jeszcze wtedy stary Niemiec który po wojnie został na tych terenach, i pewnego razu dziadek poszedł do lasu na grzyby, rzuciła mu się od razu w oczy dziwna dziura były na niej luźne odłamki kamieni oraz w porównaniu do reszty lasu była dość mało porośnięta, także drzewa z przodu tej dziury wydawały mu się za duże w porównaniu do reszty lasu, w którym wtedy rosły dość młode drzewa. Od razu poszedł do Niemca spytać się go co to jest za dziura, a Niemiec powiedział mu żeby już tam więcej nie chodził bo są tam "Bandit" i powiedział mu, że była tu za czasów wojny dziura którą Niemcy drążyli i na końcu mieli wnieść ładunki wybuchowe do środka dziury i wysadzić górę.
Poszedłem tam i rzeczywiście jest tam dziura około 20m wysokości na jakieś 5.
Co o tym myślicie może coś tam być ? i czy byłby ktoś chętny do ogarnięcia miejscówki ?

zdjęcia:

[img] http://fotowrzut.pl/K30ZAUBE52 [/img]

[img] http://fotowrzut.pl/9OUWWQSW5X [/img]

[img] http://fotowrzut.pl/7RRXC29KEV [/img]

Sro 18 Cze, 2014 22:43

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są takie miejsca w Nowej Rudzie z dziwną infrastrukturą w lesie (poniżej w zał. przykład) do tego zapadliska i wybrania w skarpie przy równej niegdyś utwardzonej drodze. Nie doszukiwałbym się tam jednak sensacji, tylko czegoś bardziej sensownego. Ze słyszenia wiem, że znaleziono tam spore ilości zestawów stołowych z porcelany (toć normalne że Niemcy chowali po dziurach tego typu „skarby”), jednak na pewno było tego znacznie mniej niż w Świerkach (gdy strzelono w kamieniołomie to się biało robiło jakby śnieg spadł – to tak na marginesie, tam chyba padł rekord schowanej porcelany Bardzo szczęśliwy). Do dzisiaj można znaleźć tam porcelanę. Miejscówki nie podam bo zlecą się debile i swoim głodnym tępym OKI-em będą się rozglądać co by tu wyszarpnąć dewastując przy tym z myślą, że może akurat coś zapiszczy i będzie za co taniego wina się napić (stojąc w cieniu).

Nowej Ruda ma swoją wojenną przeszłość np. Maschinenbau 2 Werk I Fierd Krup (patrz. U Bram „Riese” R.Owczarek) itp.i swoje wojenne tajemnice. Dla mnie jednak większą ciekawostką są Góry Sowie i Ludwikowice Kłodzkie (ostatnio niezłe perełki udało mi się skompletować), zaś w Nowej Rudzie z kolei to, co mam najbardziej pod nosem, a mianowicie mój własny grunt. Kupiłem w tym roku działkę budowlaną, przylega ona do działki budowlanej, którą kupiłem już nieco wcześniej i teraz w czym rzecz: słyszałem, że na styku tych działek był jakiś niemiecki prywatny schron niewielki. Niemiec był zamożny, a ponoć tacy podczas II Wojny Św. swoje schrony budowali (?). Wszak niegdyś jego cały (niemal) teren jest już mój i robiąc porządki na nowo nabytej działce trochę pogrzebałem i ..jestem zaskoczony. Nie będę podawał szczegółów, powiem tylko, że schronu nie znalazłem ale też nie kopałem głęboko, przede wszystkim badania w Górach Sowich w ostatnim czasie pochłaniają mnie bez reszty. Mój grunt nie zając, a mówię o tym dlatego, że słyszałem, że pod Nową Rudą jest sieć nieznanych tuneli (czyżby jakieś kanały lub bardzo stare kopalnie, o których nie wiadomo ??) w odniesieniu do tego co Ty zapodałeś. Jakiś czas temu mi pewien starszy Pan opowiadał i rysował gdzie wie, że rzekomo te tunele mają to nie wychodzić (ho ho ho – jak zwykle), to nitka idzie jakoby pod moją działką (no prawie, bo rysował nie wyraźnie), zaś jeden z wlotów ma być w tym zboczu (nie wierzę w to, nie ten kierunek, ale być może dziadek tak samo widzi wszędzie tunele jak ten niesławny ostatnio Rudiger Embarassed ).

Poniżej w zał. zdjęcia z lasu w Nowej Rudzie gdzie znajduje sie wybranie i te dziwne resztki budowli...



Opis załącznika:
Zagadkowa studzienka w lesie w Nowej Rudzie

Opis załącznika:
Fragment betonowej infrastruktury

Opis załącznika:
Jakieś betonowe coś..

Opis załącznika:
Ślad po wiertle ???

Nie 28 Wrz, 2014 23:25

Powrót do góry
jackol
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszedłbym tam, ponieważ interesują mnie takie miejsca, tylko, że jeszcze z kimś dla pewności.
_________________
dla drukarki rdstudio

Czw 02 Paź, 2014 16:50

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

....weź ze sobą toner, najlepiej kolorowy, taki zaczepno-obronny... W szoku
_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 02 Paź, 2014 17:00

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jackol napisał:
Poszedłbym tam, ponieważ interesują mnie takie miejsca, tylko, że jeszcze z kimś dla pewności.

Witamy na forum (który to już twój nick ?) Bardzo szczęśliwy Cóż, jak nie masz pewności to nie idź, moim zdaniem nie masz się czego obawiać jeżeli nie jesteś erotomanem z Kalisza z siedzibą w Kaliszu, który zbiera materiały do swojej tajnej książki kaliskiego erotomana metodą "wazeliny".. Haha Bardzo szczęśliwy a tak poważnie:

Jak najbardziej możesz się tam udać w te lasy i prowadzić badania. Trochę się na łazisz zanim to wszystko znajdziesz i ogarniesz, ale uważam, że warto. Ja wierzę w tunele pod Nową Rudą, dowód ? np. już okazało się kilka lat temu, że pod rynkiem w Nowej Rudzie są takowe i idą.. do końca nie wiadomo skąd (a wcześniej nikt nie wierzył, że w ogóle są jak starsi mówili), nie wyjaśniło się też oficjalnie dokąd prowadzą, ale mówi się, że łączy się to z pewną historią, kiedy to zbyt mocno wezbrana rzeka wyrwała-wypłukała kilka lat temu kawał muru za którym był.. (no tunel ale zgadnij co takiego i ile warte wypłynęło z tego tunelu na brzeg tej rzeki - tak tak, pisali o tym w prasie) Bardzo szczęśliwy

Jako ciekawostkę podam, że było to na połączeniu podziemnym, którym ponoć (powtarzam tylko to co słyszałem - nie znaczy, że w to wierzę, ale te opowieści wydają się prawdopodobne) uciekali ci co chowali się w kościele przed SS (tunel jest ponoć faktem). Nowa Ruda jest duża, najważniejsze jednak żebyś znalazł ten zagadkowy las.. Wink

ps.
a wiesz jaka ładna dzida jest za "czarnym..." jak znajdziesz wejście i zapodasz tu zdjęcie (tylko nie to wejście co zamurowane już jest od lat chyba 30stu) to przyznam, że szukać potrafisz Super

powodzenia Piwo mnie bardziej interesują sowie Wink

Czw 02 Paź, 2014 19:53

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolejny błazen i cwaniak, pisze tylko po to by reklama (darmowa) była widoczna. Gupi

Czw 02 Paź, 2014 19:57

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Kolejny błazen i cwaniak, pisze tylko po to by reklama (darmowa) była widoczna. Gupi


Bzdury gadasz. Podałem wiecej informacji ad. tematu w tym temacie niż ktokolwiek.. a zwłaszcza ty. Co z tego, ze podpisałem moje zdjęcia, podpisałem bo sa mojego autorstwa. Rolling Eyes przynajmniej coś do tematu dałem, a ty wielkie g...

Czw 02 Paź, 2014 20:34

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
Bati napisał:
Kolejny błazen i cwaniak, pisze tylko po to by reklama (darmowa) była widoczna. Gupi


Bzdury gadasz. Podałem wiecej informacji ad. tematu w tym temacie niż ktokolwiek.. a zwłaszcza ty. Co z tego, ze podpisałem moje zdjęcia, podpisałem bo sa mojego autorstwa. Rolling Eyes przynajmniej coś do tematu dałem, a ty wielkie g...


@Paweł.J
...spokojnie, bez nerwów. Kol. Bati pisał o "jackol" i jego spamie w stopce.
Sam zobacz.

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 02 Paź, 2014 20:39

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Faktycznie Embarassed mój błąd Embarassed Bati sorry Piwo , narwany jestem.. Mniejsza z tym, zostawmy to.

Temat jest ciekawy, Nowa Ruda generalnie jest poprzecinana zagadkowymi tunelami (nie mówię o tych znanych kopalnianych). Gdybym tak uparcie nie zajmował się Sowimi i Ludwikowicami (ostatnio) to kto wie.. czy bym się za Nową Rudą nie wziął Rolling Eyes

Pią 03 Paź, 2014 6:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.