| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:

Jest to VIII konwencja z tzw Pakietu 13 Konwencji z 18 pażdziernika 1907 .

Wiem Wink
Cytat:
W Dz. U II RP z 1927 znajdują się tylko konwencje III , IV oraz V . Potem I i VII w 1936 . Do 1939 z innymi się nie spotkałem .

II w 1930, VI, IX, X i XI w 1936. XII jak wiadomo nie weszła w życie.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 23 Kwi, 2014 18:05

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

crolick napisał:
Zgromadzone są tez materiały na temat tzw afery minowej ale to pewnie przy innej okazji. Warto jednak zauważyć, że wbrew temu co się do tej pory uważało, nie był to problem "jednej czarnej owcy" a raczej szerszy problem wewnątrz samej MW.

Oczywiście, wystarczy przeczytać stenogramy sejmowe dotyczące tej sprawy. Pierwszy raz opublikowane w tak krytykowanej przez Ciebie książce.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 06 Maj, 2014 17:33

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 201
Pochwał: 2
Skąd: East Staines Massive
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oczywiście, wystarczy przeczytać stenogramy sejmowe dotyczące tej sprawy. Pierwszy raz opublikowane w tak krytykowanej przez Ciebie książce.

Mógłbym prosić o dokładny cytat (lub nr strony na której mogę ten cytat odnaleźć) z opisywanej przez Ciebie książki, w którym jest mowa o innych oskarżonych poza kdr Bartoszewiczem? Bo szczerze ani na stronach poświęconych aferze minowej ani w stenogramach z posiedzeń sejmowych nie znalazłem żadnych nazwisk oficerów oskarżonych przez Prokuraturję.

_________________
http://www.dws.org.pl/

Czw 15 Maj, 2014 19:31

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic dziwnego, że nie znalazłeś sokoro o tym nie napisałem. Temat afery minowej w szczegółach jest zbyt "wąski" by zmieścić się w ramach książki.

Po prostu znając Twój dorobek na fow czy dws nie pamiętam byś Ty, czy ktokolwiek inny, w temacie afery minowej pisał, że "był to szerszy problem wewnątrz samej MW." Wręcz przeciwnie, dotychczas powszechnie uważano, że "był to problem jednej czarnej owcy", na co sam zwracasz uwagę: "wbrew temu co się do tej pory uważało". Teraz nagle zwrot, po pierwszym upublicznieniu stenogramu. Jasne, może to być zbieg okoliczności, ale doświadczenie nauczyło mnie w takie zbiegi nie wierzyć...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 15 Maj, 2014 21:56

Powrót do góry
crolick
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 201
Pochwał: 2
Skąd: East Staines Massive
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

crolick napisał:
We wrześniowym numerze MSiO będzie duuużo o minach:
- artykuł wyjaśniający (w końcu) jak wyglądał przetarg na GRYFA (wraz z rysunkami konkurencyjnych projektów)
- opis techniczny polskich min (w tym różnice między minami wz. 08 a wz. 08 zmod na podstawie dokumentów z CAW) oraz jak przedstawiał się stan ilościowy min we wrześniu 1939
- no i last but not least działania minowe we wrześniu 1939 (m.in. zostanie podana liczby min na GRYFIE czy też szczegóły postawienia min przez nasze 'ptaszki')


Zachęcam do lektury Uśmiech

_________________
http://www.dws.org.pl/

Sro 06 Sie, 2014 14:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.