| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyszłość

Czytając dziś komentarze do newsa o antyPiSowskim filmie SLD pomyślałem sobie co będzie gdy za kilka lat sytuacja gospodarcza kraju i jednostki porpawi się, podczas gdy wolność jednostki zostanie ograniczona.
Załózmy że
- bezrobocie jest na poziomie 5-10% (w tym 3-5 to ci co zawsze i wszędzie pracować nie będą. Stałe bezrobocie dla wszystkich systemów i czasów.)
- przy obecnych cenach pensje wyższe o 300 do 500 zetek lub więcej (mówię o zwykłych ludziach a nie elitach)
- Polacy za granicą trkatowani są jak obecnie np. Czesi czy Austriacy - normalni obywatele UE.
- jeździmy sobie co rok na urlop na St. Vincent i Grenadyny (jak kto woli to na Seszele, al St.V.&G. to mój ulubiony kraj choć nigdy tam nie byłem)
- itp itd. "jest super, jst super"
Z drugiej strony:
- nie ma ślubów tylko cywilnych
- religia jest obowiązkowa, liczona do średniej od 1 klasy podstawówki
- programy publicystyczne śa tylko w Publicznej TV i tylko tak obiektywne jak Pospieszalski; nowe gwiazdy TV pochodzą z TV Trwam
- istnieją listy gazet, książek, filmów i muzyki których sprzedawać/publikować nie wolno; niektóre tylko po 22. (oczywiście Playboy, CKM itp są zkazane)
- Centralny Urząd Straży Moralnej Narodu wydaje opinie dotyczące wystaw malarstwa, rzeźby, wydawaniaksiązek, kręcenia filmów itp (Nieznalska siedzi już w więzieniu, a kolejnych tkaich wystaw juz po prostu nie ma.)
- Ponieważ media opanowane są przez PiS nie są podawane do wiadomości żadne błędy i wpadki rządu, oraz niekorzystne wydarzenia w kraju.

Osobiście uważam że taka sytuacja przeszkadzała by tylko nielicznym. Tym któzy rzeczywiscie uznają że "wolność" jest "wyborem" - nawet gdy założymy, że ktoś wybierze nie tak jak nam się podoba. Głownie humaniści, wykształceni, oczytani, "łykający" normalności za granicą - w takim kraju dusiliby się. Reszta byłąby zadowlona bo jednak pierwszą troską każdego jest aby było co do garnka włożyć. A że Iksiński nie może przeczytać bezbożnego Lema? Albo Igekowski nakręcić filmu pokazujacego że jednak Armia Czerwona nie wszystko ukradła? itp itd....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 19 Sie, 2006 13:17

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz, to tak brzmi jakbys straszyl. Tylko najgorsze jest to, ze takie cos naprawde moze zajsc, z wymienionymi wlasnie zmianami. My sie moze dzisiaj z tego smiejemy, ale za 10 lat bedzie moze i to zakazane. To paranoja.

Ja uwazam, ze wlasnie tym wszystkim sprawom trzeba stawiac opór. I to nie jakies grupki, tylko caly narod. Bo obecnie to jakby nikt nie wybieral PiSu. Ciekawe co w wyborach samorzadowych ludzie powybieraja. Brak slow.

Sob 19 Sie, 2006 13:41

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie było by to źle. Brak CKM-a kto chce zrekompensuje sobie w internecie Mr. Green Ale nie mam złudzeń - aż tak różowo nie będzie...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 19 Sie, 2006 13:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.