| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zwiedzanie MRU trasa 8- godzinna

Witam. Przymierzam się na wiosnę do zwiedzenia MRU trasą najdłuższą ośmiogodzinną. Start w Kaławie. Może ktoś z kolegów podzieliłby się wrażeniami i informacjami praktycznymi na temat w/w trasy. W tym rejonie zaliczyłem już trasy właśnie w Kaławie oraz pętlę boryszyńską, ale były to trasy podstawowe. Załapałem bakcyla i chcę więcej. Pozdrawiam.

Wto 05 Lis, 2013 14:58

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej mapę z netu ściągnąć i samemu pozwiedzać?

Wto 05 Lis, 2013 17:36

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Samemu to raczej wszystkie obiekty naziemne. Do podziemi trochę strach schodzić początkującemu. Od czegoś trzeba zacząć.

Wto 05 Lis, 2013 18:14

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz niewielki nawet zmysł orientacji na mapie i umiesz patrzeć pod nogi, to nie masz się czego bać.

Oczywiście musisz się tez nie bać latających myszy Bardzo szczęśliwy

Wto 05 Lis, 2013 18:35

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wszystko się zgadza, ale dla mnie przebywanie z dobrym przewodnikiem (często pasjonatem) ciekawie opowiadającym przez osiem godzin i to jeszcze w małej kameralnej grupie to wspaniała lekcja historii. Później to już mogę sam biegać. A gacki mi nie straszne.

Wto 05 Lis, 2013 19:37

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro tak, to zwiedzaj z przewodnikiem.

Tylko weź nieprzemakalne buty, lub inne na zmianę.

Niestety innych "dobrych" rad nie mam, bo ja nigdy na dołach z przewodnikiem nie byłem (znaczy takim za pieniądze).

Wto 05 Lis, 2013 20:04

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam - nieprzemakalne buty, peleryna, coś lekkiego ale ciepłego na grzbiet - tam jest stała temperatura plus 12 stopni, ale miejscami może kapać z sufitu - i ciekawie bywa w niektórych miejscach z busolą - to pewnie przewodnik powie, poza tym - latarka czołówka i najlepiej druga większa. Na miejscu startu zapewne można będzie kupić mapy i foldery - warto!!!
To oczywiste oczywistości-i zachęcam - bo warto!
Pozdrawiam
R

Sro 06 Lis, 2013 1:05

Powrót do góry
rozwor
Kapral

Kapral




Posty: 51
Skąd: GOREY.IRLANDIA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam
ja swojego czasu przeszedlem z Boryszyna na petle Nietoperska I z powrotem
kraty byly tylko dwie wtedy I obie otwarte, za to wjazd na WYSOKIEJ zamkniety co wydluzylo cala wyprawe
od polaczenia wjazdu z GDR leje I mokro bez odpowiedniego obuwia nie da rady a dalej jak koledzy pisali latarki cos do ogrzania sie I jakis fajny aparat
naprawde warto Piwo

Sob 28 Gru, 2013 12:39

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rozwor napisał:
witam
ja swojego czasu przeszedlem z Boryszyna na petle Nietoperska I z powrotem
kraty byly tylko dwie wtedy I obie otwarte, za to wjazd na WYSOKIEJ zamkniety co wydluzylo cala wyprawe
od polaczenia wjazdu z GDR leje I mokro bez odpowiedniego obuwia nie da rady a dalej jak koledzy pisali latarki cos do ogrzania sie I jakis fajny aparat
naprawde warto Piwo
To którą trasę ekstremalną polecacie? Kaława, czy Pętla Boryszyńska?
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pon 30 Gru, 2013 21:07

Powrót do góry
kapuchy
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obie, każda ma swoje plusy i minusy. A poza trasami podziemnymi warto poświęcić trochę czasu na obiekty naziemne - mosty, jazy, panzerwerki.

Pon 30 Gru, 2013 21:38

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A dowiedz się, czy można zrobić dwie extremalne krótkie - te po około 4 godzin - np. jednego dnia Kaława, a drugiego Boryszyn
info - pewnie znasz -tu:
http://bunkry.lubrza.pl/
http://bunkry.pl/pl/index.html
Pozdrawiam
R‎

Pon 30 Gru, 2013 22:09

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Planowanie rozpocznę po Nowym Roku, ponieważ wybieram się tam dopiero w maju. Zadzwonię w oba miejsca i się wszystkiego dowiem. Wszystko będzie uzależnione od czasu. Jeśli uda się wyskoczyć na dwa dni to można pomyśleć nad obiema wariantami. Koledzy, macie może jakieś dobre namiary na dobry przewodnik lub mapy obiektów naziemnych i podziemnych. Wiem, że wszystko idzie dostać na miejscu, ale warto by było już teraz trochę poczytać. W necie jest tego sporo, ale ja wolę mieć coś w ręku.
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pon 30 Gru, 2013 22:16

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano - wejdź na stronki MRU i znajdź kontakt z przewodnikami czy Stowarzyszeniem - z pewnością wyślą ci to, co mają, a co byś tam chciał - tak najprościej - np. tu:
https://pl-pl.facebook.com/pages/MRU-Muzeum.../240917122711591‎
wchodzisz przez fb - i masz grono zainteresowanych oraz organizatorów wypraw w podziemia...Rolling Eyes
No i masa innych stroniczek Wink
Pozdrawiam
R

Wto 31 Gru, 2013 3:04

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeździłem sporo do MRU w latach 80-tych, gdy można było zwiedzać na dziko. Często to były wielodniowe wyprawy ze spaniem na dole. Jak jest obecnie? Jest możliwość takiego prywatnego wejścia na 2-3 dni czy tylko komercja z przewodnikiem? Pozdrawiam.

Wto 31 Gru, 2013 11:36

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sporo nielinowych wejść na północy jest otwartych Uśmiech A i milicji na dołach nie uświadczysz...

Wto 31 Gru, 2013 13:21

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie za wszelkie informacje. Będę zdawał relacje na bieżąco. Piwo Piwo
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Wto 31 Gru, 2013 16:27

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i stało się tak jak pisałem wcześniej. W piątek 9 maja zaliczyłem ok. 6 godzinna wyprawę na MRU. Połączyłem dwa w jednym a mianowicie start w Boryszynie, natomiast wyjście w Pniewie. Dla mnie była fajna przygoda, przewodnik też spoko gość. Razem z gospodarzem było nas tylko trzech. Została nam do zaliczenia tylko część północna, czyli Pętla Nietoperska. Może kiedyś, jak będzie okazja. Bardzo szczęśliwy
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Wto 13 Maj, 2014 11:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.