| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
igan666
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mittelsteine Ścinawka Średnia tunel do twierdzy kłodzkiej

Witam..
Interesuje mnie czy ktoś odwiedzał ścinawkę średnią??-(w czasie II wojny filia obozu gross rosen dolny śląsk)i tunel prowadzący jak mówią pod twierdzę kłodzką.O istnieniu tunelu dowiedziałem,się przypadkiem od dziadka który to zamurował Uśmiech,z rozbiciem ceglanej ściany problemu nie ma.Wejście prowadzące do tunelu też w miarę łatwe szyb wentylacyjny starych bunkrów(jakieś 3 metr w dól po stalowej szynie.Niedługo dołączę zdjęcia.pozdrawiam

Pon 09 Sie, 2010 19:59

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mittelsteine Ścinawka Średnia tunel do twierdzy kłodzkie

igan666 napisał:
z rozbiciem ceglanej ściany problemu nie ma


Można się do pracy przyłączyć? Z chęcią lubię kuć przecinakiem w ścianach... Bardzo szczęśliwy

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 09 Sie, 2010 21:21

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proponuje zerknac na mape i zmierzyc odlegosc Scinawki Sredniej od twierdzy. Do tego typowo gorskie uksztaltowanie terenu, rodzaj podloza (skala). Po tym wszystkim proponuje znalezc odpowiedz na pytanie jaki cel mialaby budowa takiego tunelu? O kosztach nie wspomne. Bo mozliwosci techniczne budowy to oczywiscie juz sa bez znaczenia... Rolling Eyes
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 10 Sie, 2010 10:24

Powrót do góry
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
proponuje znalezc odpowiedz na pytanie jaki cel mialaby budowa takiego tunelu?


Przecież to jasne, celem budowy tunelu było umożliwienie odkrycia go przez poszukiwaczy
Wink Wink Wink

Wto 10 Sie, 2010 12:18

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mittelsteine Ścinawka Średnia tunel do twierdzy kłodzkie

igan666 napisał:
Witam..
Interesuje mnie czy ktoś odwiedzał ścinawkę średnią??

Tak, ja.

igan666 napisał:
i tunel prowadzący jak mówią pod twierdzę kłodzką.

Odwiedzenie tunelu to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Ścinawce Średniej.

igan666 napisał:
O istnieniu tunelu dowiedziałem,się przypadkiem od dziadka który to zamurował Uśmiech,z rozbiciem ceglanej ściany problemu nie ma.Wejście prowadzące do tunelu też w miarę łatwe szyb wentylacyjny starych bunkrów(jakieś 3 metr w dól po stalowej szynie.Niedługo dołączę zdjęcia.pozdrawiam

Ze Ścinawki Średniej jest jeszcze jeden tunel, do Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Szczytnej.

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Wto 10 Sie, 2010 19:01

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Mittelsteine Ścinawka Średnia tunel do twierdzy kłodzkie

Krzysiu napisał:

Ze Ścinawki Średniej jest jeszcze jeden tunel, do Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Szczytnej.


Przeciez to jest ten sam tunel. Po drodze Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 04 Wrz, 2010 8:55

Powrót do góry
Czatownik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Ścinawce Średniej jest zasypany wejście(wjazd)do tunelu w kierunku wzgórza Ciernica,mianowicie z budynku zrujnowanych zakładów bawełnianych.Na razie brak zainteresowania ze strony eksploratorów,zupełnie zapomniana karta z czasów wojny.

Nie 12 Gru, 2010 20:17

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A szkoda, bo przecież wszyscy wiedzą, że tam jest ukryta Bursztynowa Komnata i złoto Wrocławia.
_________________
www.altkreytzen.org.pl

Pon 20 Gru, 2010 11:04

Powrót do góry
FiLiP_kłodzko
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich "indianów dżonsów" jestem tutaj nowy i ogólnie nowicjusz, zapalony poszukiwacz, który po długich latach spełnił swoje marzenie i kupił w końcu odkrywkę, czytam temat tunelu ze Ścinawki do kłodzka, ogólnie doskonale znam te tereny ale tego nie słyszałem... bardzo mnie to zainteresowało i nawet gdyby to była tylko legenda to z chęcią dołączyłbym do grupy poszukiwaczy.. czekam na propozycje, w końcu jest ciepło można wyruszyć w teren Uśmiech

Ps: jadąc ze Ścinawki do kłodzka szczytna wcale nie jest po drodze...tunel musiałby się rozwidlać w dwie różne strony. Na co dzień w pracy jeżdżę po tych terenach znam je logistycznie jak własną kieszeń.
Pozdrawiam

Pią 03 Cze, 2011 22:50

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Filip, witamy Piwo Piwo Piwo
Co do Szczytnej to masz w zasadzie racje. Mysle jednak, ze tunel do niej to tylko zwykla bocznica od glownego kierunku poszukiwan. Rolling Eyes
Co prawda ja mam daleko do Twoich terenow ale cos tam widzialem. Proponowalbym Ci wycieczke do zagubionej wsi za Konradowem (tym za Trzebieszowicami). Jedziesz przez Konradow i na koncu, gdy droga sie rozwidla to skrecasz w lewo. Chyba ciekawe miejsce do cwiczen z wykrywka.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 08 Cze, 2011 20:48

Powrót do góry
FiLiP_kłodzko
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagubiona wieś za konradowem

z tą zagubioną wsią to jest dosyć ciekawy temat, tym bardziej, że jest tu pewna ciekawostka. Z tego co wyczytałem w necie to ta wieś nazywa się Rogóżka.. a wpisując tą nazwę w google maps wychodzi ona o parę kilometrów dalej, czy to błąd mapy Google ?? Byłem wczoraj tam aby zobaczyć jak to wygląda i miejsce się zgadza... zabytki, które tam są tez są zgodne z opisem wsi Rogóżka... dlaczego więc na mapie jest ona zupełnie gdzie indziej ??

Pon 13 Cze, 2011 12:02

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rogozka to byla wioska "zyjaca" jeszcze w latach 70-tych ubieglego wieku. Mieszkali tam glownie ludzie zyjacy z pobliskiego kamieniolomu, ktory musiales mijac po lewej stronie. W samej wiosce czy raczej tym co z niej zostalo to ja zabytkow zadnych nie widzialem. Owszem resztki fundamentow domow, zapuszczone sady ale nic wiecej.Chyba, ze masz na mysli dom zarzadcy (ruina) kamieniolomu i pobliska ruine kosciola. To co mijales przed tymi budynkami czyli stare mlyny do kamienia to jeszcze chyba jest Konradow. W kazdym razie miejsce niezwykle urokliwe i ciekawe. Zwlaszcza, ze byla tam ponoc przed wojna fajna jaskinia ale znikla w wyniku prac kopalni. Po prostu ja "rozebrano" wraz z wydobytym kamieniem.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 13 Cze, 2011 17:06

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Zwlaszcza, ze byla tam ponoc przed wojna fajna jaskinia ale znikla w wyniku prac kopalni.

Przed wojną i owszem, ale w latach 80 również odkryto ciekawą jaskinię dzisiaj wg. niektórych jest zamknięta i zabezpieczona przed dewastacją, a według innych całkowicie podzieliła los swojej poprzedniczki. Ciekawostką może być fakt prób sprzedania tej wioski przez władze Stronia jak do tej pory chyba bezskuteczne. Szkoda może ktoś raczył by tchnąć życie w tej naprawdę pięknej okolicy.

Pon 13 Cze, 2011 17:56

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oby to "tchnięcie życia" nie skończyło sie napisami: "teren prywatny
wstęp surowo wzbroniony"

Wto 14 Cze, 2011 22:23

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FiLiP_kłodzko napisał:
...tunelu ze Ścinawki do kłodzka, ogólnie doskonale znam te tereny ale tego nie słyszałem... bardzo mnie to zainteresowało i nawet gdyby to była tylko legenda to z chęcią dołączyłbym do grupy poszukiwaczy.. czekam na propozycje, w końcu jest ciepło można wyruszyć w teren Uśmiech

Będzie prościej, jak sam sobie wykopiesz taki tunel. Te sprzed kilkuset lat mają na stropie specjalne ekrany, uniemożliwiające odkrycie za pomocą ręcznego sprzętu.

FiLiP_kłodzko napisał:
...Ps: jadąc ze Ścinawki do kłodzka szczytna wcale nie jest po drodze...tunel musiałby się rozwidlać w dwie różne strony.

Nic się nie musi rozwidlać. Tunel prowadzi z twierdzy do szpitala, w czasie oblężenia wycofywano tam rannych i zmęczonych żołnierzy na urlop do szpitala. Ścinawka jest po drodze, Jest tam wyjście, bo wychodzili nabrać powietrza.

FiLiP_kłodzko napisał:
...Na co dzień w pracy jeżdżę po tych terenach znam je logistycznie jak własną kieszeń.

To znakomicie, na pewno ułatwi ci to kopanie tunelu.

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Pią 17 Cze, 2011 10:34

Powrót do góry
SPEKTRA V 3i
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmmm temat fascynujacy jednak totalna zmylka poszukaj w archiwum allegro o kolesiu ze scinawki co parowoz z wagonami w idealnym stanie chcial opchnac za 200tys srodku chemikalia w beczkach . A co do Scinawki to dowiedz sie co naprawde robili tam niemcy jakie labolatoria sie tam miescily i czego ruskie tam szukaly w 1953 . Najpierw wez sie za lektore a puzniej zakasaj rekawy i kop. pozdro


Wink

Pią 09 Wrz, 2011 13:01

Powrót do góry
Rodrig
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć natknąłem się przypadkiem na Twój post który mnie bardzo zaciekawił. Masz może jakieś fotki z opisywanego miejsca? może wchodziłeś do opisanych podziemi? W byłej przędzalni jest przejście jedna z jego odnóg wychodzi w tgz. Pekinie ( dawny folwark).
Czy chodzi Ci o to miejsce?

Pon 16 Sty, 2012 15:15

Powrót do góry
luka006
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Ścinawka Średnia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cześć
od ostatniego postu minęło trochę czasu ale natknąłem się na ten post niedawno ;p
co do tych tuneli w Ścinawce Średniej to tak :
1. Mój tato opowiadał mi kiedyś jak to w dzieciństwie ze znajomymi odkryli w lesie tunel na mapce zaznaczony rejon w którym się znajduje (nr.1) ,chciałem się tam wybrać ale nie znalazłem nikogo kto by chciał mi towarzystwa dotrzymać Bardzo szczęśliwy a samemu mi się nie chce
2.Jest jeszcze jeden tunel który na własne oczy widziałem ,znajduje się on w parku starego klasztoru (dziś osiedla mieszkańców ) jest on zasypany z zewnątrz aby nikt nie mógł tam wejść , z opowieści starszych kolegów wiem że 2 z nich udało się przedostać i szli jakiś kawałek w głąb ale zawrócili bo nie mieli za bardzo sprzętu żeby się tam poruszać (nr.2)
[img]http://zapodaj.net/5284c7337c09c.png.html[/img]

Czw 01 Maj, 2014 21:06

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tunel ze Ścinawki Średniej pod Twierdzę Kłodzką ? Myślę, że powinno się o to popytać tego Pana : http://www.sdgb.eu/?paged=2 pewnie od niego się dowiecie, że jeździł tam pociąg i nie zdziwcie się jak doda, że tam pod Ścinawką znajduje się jedynie mała stacyjka na trasie podziemnej do Kłodzka a główny podziemny dworzec kolejowy jest w Wałbrzychu. W szoku Tam go też znajdziecie (w Wałbrzychu) a jak nie to może popytajcie o niego w Lubiążu.. Mr. Green

Pią 02 Maj, 2014 10:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.