| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Z jakiego źródła informacji najczęściej korzystasz ?
Internet
 53%  [ 7 ]
Książki
 30%  [ 4 ]
Prasa
 0%  [ 0 ]
Telewizja,Filmy,Radio
 15%  [ 2 ]
Inne
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Internet jako źródło wiedzy VS Książki,czasopisma etc.

IjonTihy napisał:
Teoretycznie masz rację. Ale jest udowodnione że im więcej się czyta tym mniej byków się robi.


To zależy co się czyta - jak człowiek czyta te wszystkie byki to w efekcie głupieje. Ja sam, jako wzrokowiec, doszedłem już do etapu, że im więcej korzystam z internetu tym częściej muszę korzystać ze słownika jak coś piszę - bo już sam nie wiem jak powinno być. I obawiam się, że nie jest to tylko mój problem. Z tego co wiem większość mężczyzn to wzrokowcy i tolerowanie błędów prowadzi tylko do nawarstwiania nieznajomości zasad ortografii.

Temat wydzielony z wątku "Kilka słów od moderatora do nowych użytkowników forum....." zapraszam do dyskusji na temat Internetu jako elektronicznego źródła wiedzy, kontra książki, czasopisma jako źródła pisanego - Prezesszczepan

P.s pozwoliłem sobie dodać ciekawą ankiete Uśmiech

Pon 28 Mar, 2005 20:25

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To zależy co się czyta - jak człowiek czyta te wszystkie byki to w efekcie głupieje. Ja sam, jako wzrokowiec, doszedłem już do etapu, że im więcej korzystam z internetu tym częściej muszę korzystać ze słownika jak coś piszę - bo już sam nie wiem jak powinno być. I obawiam się, że nie jest to tylko mój problem. Z tego co wiem większość mężczyzn to wzrokowcy i tolerowanie błędów prowadzi tylko do nawarstwiania nieznajomości zasad ortografii


Czytanie rozumiem w już chyba archaiczny sposób- jako książki. Wiem że obecnie nie czyta się prawie wcale (śmiech mnie bierze jak czytam że średnia w Polsce to 5 książek rocznie- ja to wyrabiam w miesiąc). A w ksiązkach jednak trudno znaleźć błędy- prawda?
Co do internetu to bardziej niepokoi mnie inne zjawisko i nie wiem czy Ty też mu nie ulegasz. Internet stajew się wyrocznią- to co tam jest jest prawdą, jest poprawne. A sam zauważasz jaki jest poziom Sieci- byle młot może coś opublikować, bez ładu i składu...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 28 Mar, 2005 20:53

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzadko korzystam z internetu jako źródła wiedzy - głównie właśnie z powodu śmietnika w nim panującego. Jak sam zauważyłeś każdy może tu napisać co mu się żywnie podoba. jest to wspaniałe miejsce dla wszelkich pieniaczy - do bólu mogą tu prezentować swoje chore teorie i pomysły. podobnie jak Ty czytam dużo książek (może nie jakieś górnolotne pozycje ale sporo historycznych, sf i komiksy - zwłaścza te humorystyczne, bo życie jest wystarczająco smutne Uśmiech ) a poza tym regularnie kilka czasopism. I podobnie jak Ty najczęściej wyrabiam roczną normę w miesiąc... Aczkolwiek czasem brakuje mi czasu Uśmiech
Poza tym jestem chyba starej daty, bo wolę papierową encyklopedię, a notatki zapisuję sobie na kartkach a nie w telefonie czy palmtopie Uśmiech
Natomiast jak popatrzę na młodsze pokolenie to czasami nie wiem czy śmać się czy płakać... Słyszałem już nawet taki dowcip:
"Przychodzi mały Jasio do taty i pyta: Tato, czy jak czegoś nie ma w internecie to znaczy że to nie istnieje?"

Pon 28 Mar, 2005 21:35

Powrót do góry
Tihy
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

SF? jakie? dla mnie dwa nazwiska: Lem i Baxter, ale tuż za nimi Hogan i Herbert i chyba nawet Sapkowski- choć fantasy nie lubię.
Komksy humorystyczne? jakie? ja lubię Garfielda i twórczość Gościnnego- z humorystycznych, poza tym.... ale to już off topic wychodzi Wink Można by założyć o Komiksach, co ty na to?
Co do górnolotnych książek to
primo: Herberta i J.P.2 mało kto czyta Wink
secundo: "SF jest jedynym narkotykiem, który trwale poszerza horyzonty świadomości"- nie pamiętam kto to powiedział...

Pon 28 Mar, 2005 22:59

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście z internetu korzystam jako podręcznego źródła wiedzy, kiedy mam coś zrobić na szybko i nie mam czasu szukać w książkach, natomiast książki są moim podstawowym źródłem informacji na, których opieram jakieś obszerniejsze prace czy dyskusje.
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Wto 29 Mar, 2005 21:48

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja jako zatwardziały konserwatysta wolę korzystać z siązkowej wersji wiedzy. Dzięki temu, ze półkę z ksiązkami mam zaraz za plecami idzie mi to szybcjiej niż w inernecie, a i wiarygodność zródeł jakby wyższa (mowa oczywiście o wydawnictwach typu PWN; MON; Bellony; Militaria; czy Encyklopedie Amber-u (m. in. B Wołoszański Uśmiech )).
W internecie drażni mnie, że nawet wpisując hasło "czołg" w wyszukiwarce dostanę zestaw linków do stron XXX Uśmiech

Wto 29 Mar, 2005 23:19

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To wyżej to ja Owca napisałem, tylko mnie nie zalogowało, internet raczy wiedzieć czemu....

Wto 29 Mar, 2005 23:21

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam tyle ksiazek ze hoho, nie ma miejsca. I to tez denerwuje. Ale nie chce ich wydawac lub sprzedawac.

Wto 29 Mar, 2005 23:22

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rydzu, to sam też piszesz książki, że będziesz je wydawał? Pogratulować!!!!

Wto 29 Mar, 2005 23:36

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepszym zrodlem wiedzy sa ksiazki. Bo aby odniosla ona sukces, autor musi sie naprawde postarac. Internet-kazdy moze zrobic swoja strone, i ciezko dopilnowac co na niej jest.
Telewizja...Sensacje XX wieku i Discovery....tez cienko

Sro 30 Mar, 2005 16:12

Powrót do góry
Nemo
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

j/w

Komputer to proteza. Kto przy jej pomocy zdobywa wiedzę (hłe, hłe) z Internetu, to jest kaleką.

Sro 30 Mar, 2005 18:34

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: j/w

Nemo napisał:
Komputer to proteza. Kto przy jej pomocy zdobywa wiedzę (hłe, hłe) z Internetu, to jest kaleką.


No niestety - nie każdy może sobie pozwolić na zakup książek, lub jeżdżenie do odległej biblioteki w dużym mieście w której można coś sensownago znaleźć poza tym co jest w miejscowej bibliotece (romansidła ew książki o tematyce sprzed 20 lat)

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 30 Mar, 2005 20:18

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja preferuje książki, ale chętnie też olejże film, czy poszperam w Internecie.

Pią 01 Kwi, 2005 22:30

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książki - internet nigdy nie zastąpi słowa drukowanego! Nieznaczy to, że jest czymś gorszym. Dzięki internetowi możemy zaczepić się o wszystkie muzea czy też galerie. Tylko należy umiejętnie z niego korzystać. Niektóre zasoby archiwalne są już udostępniane w formie elektronicznej. Ale kontakt z książką jest czynnością bardziej subtelną. Bardzo szczęśliwy

Pią 01 Kwi, 2005 22:46

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: j/w

Nemo napisał:
Komputer to proteza. Kto przy jej pomocy zdobywa wiedzę (hłe, hłe) z Internetu, to jest kaleką.


Ja nie czytam książek. Jakoś nie lubię. Z internetu czasami korzystam, i czasami cos w TV obejrze. Ale najwięcej dowiaduję się z forum, bo w TV trąbiom o zagranicznych dowódcach, i ich wojskach, o Polsce chyba zapominając. A u was na forum to o Polsce dużo jest! Uśmiech

Co do tego co Nemo napisał, to takie jest jego zdanie. Tu gdzie mieszkam, w pobliżu nie ma księgarni, fakt faktem że mój tata ma jakieś 10 książek, ale to wszystko o marynarce wojennej.
(Przeczytałem tylko jedną Uśmiech)

_________________

Sob 02 Kwi, 2005 11:41

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

karol napisał
Ja nie czytam książek. Jakoś nie lubię. Z internetu czasami korzystam, i czasami cos w TV obejrze. Ale najwięcej dowiaduję się z forum,

Karol jeżeli chcesz wynieś z forum coś więcej niż tylko przeczytać jakiś post mniej lub bardziej interesujący musisz się nauczyć korzystać z tekstów źródłowych, a więc z książki, artykułu itp. same forum to zamało Bardzo szczęśliwy
Z całym szacunkiem dla jego uczestników Exclamation

Prezesszczepan twierdzi, że:

Dobry poszukiwacz i wiedza to 90%
powodzenia wykopków,a 10% to sprzęt.Drogi nie znaczy najlepszy.....posiedzcie trochę nad książkami a dużo się dowiecie.....

I ma rację
Exclamation Exclamation Exclamation

Sob 02 Kwi, 2005 21:47

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:
Dobry poszukiwacz i wiedza to 90%
powodzenia wykopków,a 10% to sprzęt.


Drogi p.Siwy, ja nie jestem poszukiwaczem, tylko człowiekiem ciekawym historii II wojny, czyli w dużym stopniu swojego kraju. Chce powiększać swoją wiedzę, nie kopie dołów w poszukiwaniu rożnych żeczy, poprostu chce się dowiedzieć coś o II wojnie.

_________________

Czw 07 Kwi, 2005 20:44

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"karol" powiedział-

Drogi p.Siwy, ja nie jestem poszukiwaczem, tylko człowiekiem ciekawym historii II wojny, czyli w dużym stopniu swojego kraju. Chce powiększać swoją wiedzę, nie kopie dołów w poszukiwaniu rożnych żeczy, poprostu chce się dowiedzieć coś o II wojnie.

Drogi Karolu już jesteś poszukiwaczem! Skoro spędzasz czas ryjąc tutaj na forum, by jak twierdzisz pogłębiać wiedzy o II wojnie. To muszę Ci powiedzieć, że właśnie prowadzisz poszukiwania, a znaleźć można wiele!
Co nie znaczy że sam internet starczy Bardzo szczęśliwy

A te procenty to cytat z prezeszczepana Bardzo szczęśliwy
Udanych łowów Wink

Pią 08 Kwi, 2005 16:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.