| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeprawy przez Wisłę i wojna 1920r. w kujawsko-pomorskim

Witam!
Szukam informacji o przeprawach ACz. przez Wisłę w rejonie Włocławka jak i wszelkich działaniach bojowych tej wojny toczacych się na Kujawach i Pomorzu. Wiem, ze jakies akcje miały miejsce w rejonie Sierpca (tam gdzie robia niezły browar Kasztelan Laughing Piwo ).
Pozdrawiam!

Sob 27 Maj, 2006 21:45

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurczę! Szkoda, ze wcześniej nie napotkałem takiego pytania, bo wtedy studiowałem historię Kuj- Pom. na konkurs wiedzy o regionie i znalazłem artykuł w miesięczniku "Pomorze i Kujawy" o przeprawie i walkach w tym regionie. Musisz spróbować znaleźć, ale nie pamiętam jaki to był numer gazety.
_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Nie 28 Maj, 2006 11:00

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Belizariusz, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Mr. Green
Pozdrawiam!

Nie 28 Maj, 2006 16:32

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zygmunt Bsz-Szyszko popełnił opracowanie "Działania Wojenne nad Dolną Wisłą w 1920 r.". wydało WBH w 1931 roku. W bibliotece głównej lub zakładowej historii UMK powinno być. Ja mam własne i jak chcesz konkretne skany to pisz. Całość ma 140 stron.
poza tym jest tu trochę: http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?t=1150

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 30 Maj, 2006 17:21

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IT - ja chcę całość ;o)
BTW - będę za jakiś czas miał dostęp do książki o która pytałeś - jeśli jej stan pozwoli - wyślę ci skany.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 30 Maj, 2006 17:28

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok Ijon wielkie dzięki Piwo Poszukam w UMK a jak nie będzie odezwę się do Ciebie po skany interesujacych mnie mapek Wink Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam! Piwo

Pią 16 Cze, 2006 14:27

Powrót do góry
skrzypol1
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 73
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat stary, ale informacji nigdy dość:

Juszkiewicz Ryszard: Działania militarne na Mazowszu Północnym i w korytarzu pomorskim 1920 rok; Agencja Wydawnicza Mako Press Sp. z o.o.;Warszawa 1997;

Wto 25 Mar, 2014 21:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.