| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek

Swego czasu napotkałem wielokrotnie słowo " Erbsen " i mam problem czy jest to odpowiednik polskiego słowa " Groszek " . A jeżeli tak - to czy ma zastosowanie kuchenne czy też należy traktować go jako roślinę zielną - ozdobną , pomijając właściwości trujące ?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 13 Paź, 2013 7:11

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powołując się na swoją amatorską znajomość niemieckiego i zdobyte w trakcie nauki podstawy z dziedziny biologii postaram się pomóc w tym mało historycznym problemie. W formie podstawowej słówko 'Erbsen' oznacza groch, tj. rodzaj roślin z rodziny bobowatych. W tym rodzaju zawierają się zaś poszczególne gatunki, z których najpopularniejszym jest groch zwyczajny (niem. Erbse).

Nie 13 Paź, 2013 13:43

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
ArturJr napisał:
Powołując się na swoją amatorską znajomość niemieckiego i zdobyte w trakcie nauki podstawy z dziedziny biologii postaram się pomóc w tym mało historycznym problemie. W formie podstawowej słówko 'Erbsen' oznacza groch, tj. rodzaj roślin z rodziny bobowatych. W tym rodzaju zawierają się zaś poszczególne gatunki, z których najpopularniejszym jest groch zwyczajny (niem. Erbse).

Coś mi się wydaje że nie o takiego groszka tu chodziło. Mogę się mylić...nawet zdarza się mi to czasem Twisted Evil, ale wątpię. Proszę spojrzeć do najnowszej dyskusji wniosek o zmianę rgulaminu

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pon 14 Paź, 2013 12:48

Powrót do góry
Eminna92
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma chyba nic bardziej irytującego jak zamieszczanie informacji z wikipedii.. Czasem brak mi na to już słów.

_____________________
"Historia jest ciągłą walką sił i że kto siły nie ma, ten się w historii nie liczy.." Marsz. J. Piłsudski


Ostatnio zmieniony przez Eminna92 dnia Wto 22 Mar, 2016 10:45, w całości zmieniany 2 razy

Czw 27 Lut, 2014 15:34

Powrót do góry
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od podejścia Wink Dla mnie (i raczej większości osób) większe znaczenie ma prawdziwość i szczegółowość informacji niż ich "pochodzenie". W końcu nie ocenia się książki po okładce, a nawet w najgorszych miejscach można znaleźć perełki Mr. Green

Czw 27 Lut, 2014 18:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.