| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

,,Honorowy obywatel miasta,,

,, Honorowy obywatel miasta,,
Minął jakiś czas od emisji filmu ,,Nasze matki nasi ojcowie,, Na forum trochę sie pobuntowaliśmy.Media coś tam powiedziały .Ktoś pod ambasadą niemiecką pokrzyczał wywiesił baner .I co...
Ano ,,gówno,, Jak zwykle.Sprawa ucichła.
Chciałbym opisać wam jak w Niemczech pracuje się nad tym aby nawet z najgorszych sytuacji historycznych wyciągnąć te pozytywne aspekty.Oczywiście są to tylko moje wieloletnie obserwacje,które jako Polak pracujący w Niemczech zauważyłem.Oczywiście nie musicie się z tym zgodzić.Chciałem to pokazać na przykladzie rodziny Mengele. Nie bedę tu pisał o ,,doktorze śmierci,,.To już zostało odmienione przez wszystkie przypadki.
Pierwsze spotkanie z rodziną Mengele miałem w roku 1986.Kiedy to zamieszkałem w Gunzburgu i podjąłem pracę w Fabryce maszyn rolniczych ,,Mengele,,. Był to czas końcówka prosperity firmy. Właśnie wybudowano ,,Werk V,,. Przewoziliśmy sprzęty ze starej fabryki do nowej.Także przewoziliśmy archiwa.W jednym z pudeł znależlismy stare kroniki ze zdjęciami z czasów 2WW. Na fotkach były różne zdjęcia.Od wizyty Adolfa Hitlera w 1936 roku do wyprodukowania 10 000 ciężarówki dla frontu. W jednym z pudeł były 8 metrowe stare hitlerowskie flagi.Które były wywieszane w bramie wjazdowej firmy.Naszedł nas na tym oglądaniu młody Mengele.Póżniej widzieliśmy tylko w oknie jak stał obok kontenera i zdjęcie po zdjeciu darł na malutkie kawałki.To samo spotkało flagi.Dla mnie był to tak jakby symbol jak Niemcy pozbywają się tej złej historii.
O historię i dobre imię ta rodzina zawsze dbała.Nawet nie przeszkodziła im w tym działalność wojenna Josefa.Ba nawet jego historią przykrywano swoje grzeszki.
Może nawet nie wiecie że ojciec Josefa ,Karl Mengele senior jest ,,Honorowym obywatelem miasta,, Gunzburg.Nawet jest ulica i całe osiedle jego imieniem.Zresztą jego syna Aloisa a brata Josefa także.Cóż to takiego uczynili ci ludzie ?? Rzeczywiście dawali pracę w najlepszym czasie nawet 6000 pracownikom.Opieka socjalna także była wyjątkowa.Każdy przychodzący miał zagwarantowane mieszkanie.A i zarobić można bylo wiecej niż gdziekolwiek.Karl Mengele senior otrzymał oficjalnie ,,Honorowego....,, za pomoc po nalocie udzieloną mieszkańcom w 1944 roku.
Ale kto dzisiaj pamięta ??? Że ten człowiek był fanatykiem. Należał do NSDAP już 1931 roku. Można powiedzieć że szedł z duchem czasów.Osobiście zaprosił Adolfa Hitlera do swojej fabryki 1936 roku. Gdzie wraz ze swoim przyjacielem Kreis leiterem Georgiem Daisenhofer meldował że Gunzburg jest czysty od Żydów.Tak,tak w 1936 roku!! Trzeba też wspomnieć że od 1933 do 1945 byl radnym w ratuszu.To miedzy innymi on podejmował decyzje o pracownikach przymusowych którzy pracowali także w jego fabryce.Także po wojnie kiedy działalność syna Josefa była juz ogólnie wiadoma nigdy się od tego nie odciął.A nawet wspomagał jego pieniędzmi ,organizując ucieczkę.Czy też póżniejsze wizyty Josefa w Europie. Gdy po wojnie coś zaczynało byc głośno o Josefie to natychmiast ojciec czy też póżniej brat Alois załatwiali to pieniędzmi. Fundując salę sportową,przedszkole itd.Zresztą trwa to do dzisiaj. Tak naprawdę to do dzisiaj cała rodzina nie odcięła się kategorycznie od przeszłości.Przecież ogólnie wiadomo że Josef do 1956 miał udziały w firmie i byl nawet w Gunzburgu.Zapomniano także o zdarzeniu ktore miało miejsce podczas bombardowania w 1944 roku. Oczywiście po bombardowaniu pracownicy firmy duzo pomogli mieszkańcom. Ale kto pamięta że podczas tego bombardowania pozostawiono w fabryce pracowników przymusowych.Jedna z takich bomb spadła na hale gdzie próbowali sie schronić rosjanie.Efekt był wiadomy.Kwatera z ich nagrobkami jest do dzisiaj na cmentarzu w Gunzburgu. Także bracia Josefa Alois i Karl junior nie byli święci podczas wojny.Ale wszystko to zostało ,, przykryte ,, odkryciem działalności doktora i póżniejszymi ,,dobrymi uczynkami,, dla regionu.Nie wyjaśniona jest także śmierć brata Josefa Karla juniora.Który w latach tuż powojennych wspomagał i kontaktował się z bratem.
A co na to zwykli ,,szarzy,, Niemcy z Gunzburga i okolic. Ano nic . Oni pamiętają tylko te dobre strony rodziny Mengele. Po wojnie paraliżował ich strach .W każdej rodzinie był ktoś kto brał udział w wojnie i coś tam miał na sumieniu. Więc nikt nikogo nie oceniał. Chociaż wielokrotnie dochodzilo do kapowania w celu uzyskania jakiś korzyści.W tym momencie należałoby wspomnieć o małej wioseczce w której obecnie mieszkam.Nazywa się Autenried.Leży 10 km od Gunzburga. To tutaj od 1944 roku mieszkała rodzina Mengele w obawie przed bombardowaniami. To tutaj do końca 1946 ukrywał się Josef Mengele.Są jeszcze ludzie co to pamietają. W centrum Autenried jest mały domek. Mieszka tam ta sama ,,familia,, która jego ukrywała.Pani Schimpflle /94 lata/ przyjaciółka Irene pierwszej żony Josefa tak to wspomina.
,,No ukrywał się u nas Josef ! Ale kto wiedział o jego działalności w Auschwitz. Myślę że nawet Irene tego nie wiedziała. Pod koniec roku 1945 Amerykanie przyjechali do Autenried.Przywieżli ze sobą ,,szczekaczkę,,. Nawoływali że wieczorem bedzie zebranie w sali wiejskiej.Notabene w tej samej gdzie się oglądało wcześniejsze kroniki ,,Wochenschau,,. Przyszła też Irene wraz z Rolfem/syn Josefa/. Pokazano nam miedzy innymi film z wyzwolenia Auschwitz. Wspomniano tez o Josefie. Po projekcji wszyscy sie odwrócili od Irene. Wkrótce wyjechała do Gunzburga. Powróciła do Autenried w 1957 po rozwodzie gdzie umarła w latach 70.
Co teraz słychać u rodziny Mengele?? Mają sie bardzo dobrze. Pomimo że firma zbankrutował.
Mają nadal udziały w różnych firmach i sprzedali znak firmowy ,,Mengele,, .Bawią sie w sponsoring.To sypną groszem a kościół to na sport czy też na przedszkole wybudowane przez nich na cześć ich matki,babci ,,Ruth,,
Kończąc można zadać sobie pytanie?? Jak się przyjmuje na Bawari nazwisko Mengele.
Tu nikt nie powie złego słowa. Pamięta się dobre czasy firmy.Bardzo dobre wyroby przez nią produkowane.Spnsoring.
A przeszłość wojenna??? Jest zapomniana.A przynajmniej umiejetnie przemilczana.

Na załącznikach pokazałem parę zdjęć jak to dzisiaj wygląda.



Opis załącznika:
Grób rodziny Mengele w Gunzburgu

Opis załącznika:
Ulica im Aloisa Mengele/brat Josefa/.

Opis załącznika:
Kwatera z zabitymi rosjanami po bombardowniu 1944

Opis załącznika:
Przedszkole im Ruth Mengele ufundowane i sponsorowane przez rodzinę.

Opis załącznika:
Dieter Mengele/bratanek Josefa/.Na zdjeciu wraz dziećmi w przedszkolu sponsorowanym przez rodzinę.Ten Pan w niebieskim krawacie to obecny burmistrz Gunzburga.

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Mały domek w Autenried .To tutaj tuz po wojnie ukrywał się Josef Mengele.Od 1956 roku mieszkała tutaj i zmarła jego ex-żona Irene.Została pochowana na miejscowym cmentarzu.

Opis załącznika:
Pomnik Ruth Mengele.Szwagierki Josefa

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,


Ostatnio zmieniony przez EK dnia Pią 27 Gru, 2013 9:20, w całości zmieniany 5 razy

Czw 26 Gru, 2013 12:30

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cd.


Opis załącznika:

Opis załącznika:
Opustoszały ,,WerkIV,, Mengele w Wallstetten

Opis załącznika:
Pozostalości ,,Werk I,, Główna siedziba Mengele w Gunzburgu.Charakterystyczne jednoskosne dachy.

Opis załącznika:
Pałac w Autenried gdzie przebywała pod koniec wojny cała rodzina Mengele.

Opis załącznika:
Tak wygladał Werk-1 jeszcze w roku 1972

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Czw 26 Gru, 2013 12:44

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2008
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Niemczech to jest trochę inaczej , nie jeden Niemiec służył w Wehrmachcie , jeden w czasie wojny kogoś zastrzelił , zrobił to a tamto . Drugi przymknie na to oko. I tak sprawa wygląda. U nas by to nie przeszło , gdybyśmy w naszym społeczeństwie mieliśmy takiego Mengele to uważam że jego potomkowie mieli by przechlapane do końca życia. Napiętnowano by ich , naznaczono do końca kresu istnienia. Na domiar tego mała miejscowość zrobiła by swoje.

Czw 26 Gru, 2013 13:10

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No cóż można powiedzieć, ponury chichot historii. Pieniądze zarobione pewnie częściowo na wojnie i poprzez koligacje koleżeńsko partyjne finansują działania "filantropijne" rodziny Mengele. Dla mnie to kolejny dowód na hipokryzję niemców oraz na to, że pieniądze wszędzie są w stanie załatwić wszystko.

Czw 26 Gru, 2013 13:11

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

janek22 napisał:
... U nas by to nie przeszło , gdybyśmy w naszym społeczeństwie mieliśmy takiego Mengele to uważam że jego potomkowie mieli by przechlapane do końca życia.


Niestety w naszej najnowszej historii mieliśmy sporo takich "doktorów" tylko trochę na mniejszą skalę.Osobiście nie znam nikogo z tzw. wymiaru sprawiedliwości z lat 50-tych skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za popełnione zbrodnie, tym gorsze, że popełniane na własnych obywatelach.
Tymczasem większość tych nobliwych staruszków, jeżeli jeszcze chodzi po tym świecie, to żyje dostatnio z emerytur, których mógłby pozazdrościć niejeden uczciwy emeryt.

Czw 26 Gru, 2013 13:21

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
No cóż można powiedzieć, ponury chichot historii. Pieniądze zarobione pewnie częściowo na wojnie i poprzez koligacje koleżeńsko partyjne finansują działania "filantropijne" rodziny Mengele. Dla mnie to kolejny dowód na hipokryzję niemców oraz na to, że pieniądze wszędzie są w stanie załatwić wszystko.


Masz rację Paweł .Mengele te wielkie pieniądze zrobił na zamówieniach wojennych.Pod koniec wojny całe aktywa firmy przeniósł do Szwajcari .Jak tylko było ,,bezpiecznie,, ruszył ponownie z fabryką z kopyta. Była to jedna z pierwszych fabryk na Bawari która ruszyła pełna mocą po wojnie. Duże pieniądze pozwolily takze na powiązania z polityką i wladzami. Nie zapominajcie ze Alois /brat Josefa/ był powojennym burmistrzem Gunzburga. Krążą też legendy że Josef był na pogrzebie ojca w 1959 roku.Wszystko zrobiły pieniadze.Częstym gościem w Gunzburgu w przeszłości był Josef Straus znany polityk bawarskiZałożyciel CSU.Partia która nigdy nie odcieła się od nazizmu i przeszłości.Jak trzeba było to problem zawsze się ukręcało u zarodka.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,


Ostatnio zmieniony przez EK dnia Czw 26 Gru, 2013 18:44, w całości zmieniany 1 raz

Czw 26 Gru, 2013 13:34

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2008
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz rację Bati, tacy ludzie żyją po dziś dzień - chodziło mi o lata wojenne i o skalą mordu( jak sam zauważyłeś) a o latach powojennych to ja nie pomyślałem .

Czw 26 Gru, 2013 13:58

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mógłby ktoś z Moderatorów przenieść ten wątek oraz jemu podobne, nie związane z tematyką odznaczeń, do właściwego działu Forum? Dziękuję.
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 27 Gru, 2013 1:58

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Racja ...Przepraszam ........Odznaczeń brak.Już dodaję .W rodzinie Mengele było ich wiele Karl Mengele senior miał miedzy innymi ,,Goldenes Ehrenzaichen,, NSDAP wręczoną na spotkaniu w 1936 roku przez Hitlera,Są zdjecia z jej nadania.Wcale to mu nie przeszkodzilo /niestety/ w póżniejszej karierze .Czy to biznesowej .Czy też lokalnie politycznej.Także nie miało to wpływu na zawieranie zagranicznych kontraktów zwiazanych ze sprzedażą maszyn pod szyldem ,,Mengele,,Nawet nigdy nie próbowano wzorem innych firm zmienić nazwy firmy..Nazizm i powiazania z nim nie mialy żadnego wpływu i znaczenia na przyszły rozwój firmy.Przecież do 1956 roku Josef był oficjalnie współwłaścicielem.

Ze zdjęcia Karla Mengele seniora wynika że jest to wpinka duża wersja ,,30,, Deschlerowska. Napewno miała numer poniżej 100 tysiecy.Czyli fant wartościowy i poszukiwany przez kolekcjonerów.

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Pią 27 Gru, 2013 8:42

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przestań kpić! Świadczyć pracę na rzecz firmy, której współwłaścicielem był tfu... Josef Mengele i się tym chwalić????? Pewnych rzeczy Polakom po prostu nie wypada robić, a decydować o tym powinny posiadanie godności i ambicja. Jak widać, na tym akurat się nie znasz... A może nie było innego pracodawcy w okolicy? Oczywiście to nie wina rodziny, że Józuś troszkę broił i bez wątpienia stanowią znakomitą partię jako kandydaci do zawarcia znajomości (dalszej lub bliższej).
Jak sam wspominasz już kolejny raz, Niemcy drą na kawałki zdjęcia z TAMTYCH czasów, lub je wypieprzają razem z odznaczeniami i dokumentami, bo starają się o czymś zapomnieć, o czymś czego się wstydzą. To teraz Polak będzie to "sklejał", dbał o i ich kompletność i o to, żeby przetrwały one oraz pamięć o bohaterze... Jurek, rozważ swoją tożsamość... Na allegro miałeś/ masz nick Jurgen; może to jest właściwy kierunek?
p.s. Twoja sprawa, jak kierujesz swoim życiem, ale nie narażaj mnie, proszę, na tego typu lekturę przy porannej kawie podczas przeglądania Forum. Przystępując do Forum decydowałem się na rozwiązywanie zagadek związanych z wariantami setupów i przyglądanie się różnicom w wykonaniach poszczególnych producentów. Na Twoje historyjki NIE! (wyłączam z tego przysługę wykonaną na rzecz MaciejaG)

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 27 Gru, 2013 12:15

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny Marcinie, ależ nikt nie każe Ci tego czytać! Jestem tu co prawda tylko "sierżantem" (Ty pułkownikiem) ( Mr. Green ), ale jako członek tego forum mam-tak jak i Ty-prawo do opinii. I muszę uczciwie powiedzieć, że akurat z przyjemnością czytam takie historie "z życia". W szczególności, że są pozbawione zabarwienia polityczno-ideologicznego. Z wykształcenia jestem m.in. historykiem i wg. mnie "warsztat" Jurka jest bardzo dobry. Nie ocenia lecz opisuje.

Pozdrawiam.

Pią 27 Gru, 2013 12:19

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytaj również między wierszami Wink Ewentualnie zaprenumeruj "National Zeitung".
Nikt mi nie każe, owszem, ale w tym dziale Forum spodziewam się treści, o których wspomniałem wcześniej. Przebrnąwszy przez post Jurka nie doczekałem się owych treści do samego końca, za to dowiedziałem się, że można bez zażenowania opowiadać o świadczeniu pracy na rzecz familii o nazistowskim rodowodzie.
Mnie nie chodzi o zasadę, bo oczywiście każdemu wolno, ale o pewien niuans, który, mam nadzieję, dostrzeżesz zastanowiwszy się głębiej, do czego zachęcam.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 27 Gru, 2013 13:07

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Marcin

Jak wiesz , należysz do grona osób szanowanych przeze mnie ( jeżeli ma to znaczenia ). Otóż mój szacunek dla takowej PT Osoby nakłada na mnie obowiązek BEZSTRONNEGO wyrażania swej opinii.

Jak widać Marcinie jesteś zwolennikiem dość szeroko pojmowanej odpowiedzialności zbiorowej . A w tej sytuacji przekraczasz nawet granice tzw . dobrego smaku wobec innych . Co ma praca Jurka do wydarzenia sprzed dziesiątek lat ? Jerzy pracuje ( jak każdy z nas ) UCZCIWIE . Więc co mu zarzucasz ? Że firma jest " skalana " wg Ciebie faktami z przeszłości ? Wg Ciebie takowe firmy nie powinny istnieć . Zaiste dziecinne podejście lubo dewiacje chorobowe ( tutaj przerost ambicji - bowiem honor nie ma tu nic do powiedzenia. Wspominam tu o nim- bo jak wiem zarzucisz mi to od zaraz ). Zapytam wprost : CO wg Ciebie jest ISTOTNE dla egzystencji człowieka ....honor czy materia ? Podam skrajny przykład : czy xyz matka prostytuując się aby zdobyć jedzenie dla swego dziecka jest niegodna - nie honorowa. Odpowiedz ? Nie zapominaj ,że moralność/ etyka jest nauką OPISOWĄ a nie NORMATYWNĄ !

Wracając do zakładu RODZINY (sic ! ) Mengele .... Zatem idąc tokiem twego myślenia mam schemat ( tworzy się pewien algorytm ) dający się zapisać :

Mengele Joseph - zbrodniarz -> rodzina zbrodniarza -> całość własności materialnych rodziny -> majątek zbrodniczy -> kara -> konfiskata -> ukaranie rodziny

Można wstawić pod wartość " Mengele " jakiekolwiek inne wartości i algorytm zawsze się logicznie sprawdzi. Z jednym zastrzeżeniem . Jest on totalnie BEZPRAWNYM. Prawo nie jest oparte na odpowiedzialności zbiorowej ! Co Ty chcesz zasugerować . W takowych sytuacjach mamy do czynienia z oceną historyczną postępowania pod kątem zachowań zbrodniczych przeciwko ludzkości . A to już różnica. W miarę dokładnie wyłuszczył Ci problem PT VEB ( postać o tyle ciekawa na Forum - i baaaardzo rzadka , wręcz ewenement - bo zajmująca się klinicznie - tak , tak Rosją in toto ).
Twoja " odraza " do Niemców staje się obsesją - jeżeli chodzi o cezurę 1939 - 1945 ale jednocześnie nie przeszkadzało Ci to zbierania wartości kulturowo/ historycznych z tego okresu i tej nacji ? Dziwny dualizm -> Metoda Kalego : jak Kali ukraść krowy to dobrze , ale jak Kalemu to żle!

Jeżeli chcesz podtrzymywać ten algorytm " honorowy " ( do czego masz święte prawo wyboru ) zatem dlaczegoż zatem korzystasz np z wyrobu firmy która w sposób bardziej wyrafinowany popierała system i naród niemiecki w tej cezurze czyli niejaki Ford Motors Co. Ba , a i sam legendarny właściciel nie ukrywał swych sympatii dla AH oraz antysemityzmu . Ba , wystąpił o odszkodowanie za szkody wojenne wyrządzone jego zakładom przez własny naród i...je otrzymał. Kupując jego produkty , to Ty dajesz mu ZYSK i to czysty . Stojąc na gruncie Twoich przekonań Polak NIE może kupować wyrobów takich firm jak : Mercedes , Audi , BMW , Porsche , Ford , Fiat , Alfa Romeo , Renault , Peugeot , żeby tak pokrótce . Nie wspomnę o wyrobach IG Farben - obecnie znane jako : Agfa, BASF, Hoechst AG czy wreszcie Bayer . Nieprawdaż ?
Ponadto nie od rzeczy warto pokreslić fakt ,że wszystkie wymienione zakłady korzystały z pracy więżniów KLZ i PT Ci ostatni różnie byli traktowani przez zarządzających tymi firmami . Jak widać zależało to od ..człowieka a nie mitycznej firmy !

Idąc tym tokiem zachowań ( Niemcy wyrządziły krzywdę Polakom oraz popełniły na nich zbrodnie ) Polacy NIE mogą pracować dla Niemców i ich firm , obojętnie gdzie takowe się znajdują . Więcej - NIE wolno im utrzymywać kontaktów z Niemcami bo to naród sam jak też przez powinowactwa rodzinne ...zbrodniarze . Logiczne wg ciebie . I nie jest to wywód wg : reductio ad absurdum ! Zatem dlaczegoż zatem , ciż Polacy sami Polacy oburzają się na Ukraińców ( Wiśniowiecki , Piłsudski ) czy Białorusinów a o Rosjanach z Moskwy nie wspomnę ( Żółkiewski ) ,że nas nie lubią i traktują jak wrogów ? Wszak : ne bis in item .

A tak na marginesie : człowiek pracuje DLA SIEBIE a nie na KOGOŚ ! Ot niuans ..cyt " ... o pewien niuans, który, mam nadzieję, dostrzeżesz zastanowiwszy się głębiej, do czego zachęcam..." Ja również Marcinie - mnie oprócz niuansu chodzi o zasadę ....życia .

Niezmiennie serdecznie Cie pozdrawiając Mietek

PT Bati

Wybacz Waść porównanie nietrafione . To ,że taka sytuacja panuje - jest wynikiem ZACHOWANIA NARODU i jego stosunku do prawa. Jaki Naród tacy jego przedstawiciele mówiąc jasno ! A na marginesie , Waść piszesz o JEDNOSTKACH ( co zgodne z literą prawa ) a Marcin o RODZINIE ( co niezgodne z literą prawa ).

Na marginesie załącznika - zastanawia mnie jak ta dzicz ( no bo tak twierdza światli w wiedzy internetowej ) umiała obsługiwać taki sprzęt .

PS. Szalom Amon



Opis załącznika:
Rosyjscy jeńcy wojenni w fabryce BMW - 1943. Strasznie wyniszczeni jak widać .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Pią 27 Gru, 2013 22:00, w całości zmieniany 3 razy

Pią 27 Gru, 2013 14:33

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry Mieczysławie.
Wiem, że lubisz ścisłe definicje, proszę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunek_pracy

Z większością tez, których autorem próbujesz mnie uczynić nie mam nic wspólnego. W odznaczeniach widzę jedynie różnice w wykonaniach, a zakup Mondeo oceniam jako nieco lżejszy gatunkowo od kumplowania się "Mengelami". Równanie: Józuś rozrabiaka>[....]>ukaranie rodziny też Ty ułożyłeś, nie ja. A zostać prostytutką z biedy, to chyba nie jest najgorszy wariant z możliwych...
Pozdrawiam Cię.
p.s. Wybacz, że tak zdawkowo, ale to nie z Tobą mam problem Wink

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 27 Gru, 2013 15:17

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Marcinie

No - sofistyki po Tobie się nie spodziewałem ! Zatem jasno - zarzuciłeś Jurkowi że haniebnym ( mimo że takowego zwrotu nie użyłeś , jednak z całości takowe wynika ) jest dla ...POLAKA pracować w Firmie , której członek rodziny był zbrodniarzem wojennym . Nawet , haniebnym jest rozmowa z członkami takowej ( wyciągajac daleko idacy termin " kumplowania ". Współczuję zatem historykom / socjologom / psychiatrami a o dziennikarzach nie wspomnę którzy z takowymi osobami rozmawiają .A co powiesz o adwokatach i to z wyboru dla morderców. Wszak jak dziennikarze robią to z przyczyn czysto materialnych . O horrendum ) . Tak czy nie ?
Zatem nie wklejaj linku o pracy - bo takowy należy do prawa cywilnego - dział umowy cywilne . Zwykłe : coś za coś . Liczy się tutaj wartość obu składników . Ekwiwalent podlegający swobodnej ocenie obu stron. Zasada stosowana od tysięcy lat bytowania człowieka . Morale nie ma tu nic do robienia !

W omawianym przypadku - to TY ( właśnie Ty - przykre dla mnie ) próbujesz zaimputować Jerzemu hańbiące postępowanie ( Pomijam już sprawę" kartek świątecznych " . Tutaj aż pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę wręcz zalew durnot HHHAAAA...MERYKAŃSKICH i to w kulturze honorowych Polaków ! ) tylko dlatego ,że TAM pracuje . Na dodatek BEZ rzeczowego uzasadnienia . Li tylko na podstawie - xyz był w sensie prawnym ...zbrodniarzem i to wystarcza . Jak zadałem pytania konkretne jak i przykłady - wyślizgujesz się z tematu . Wybacz , ale takie zachowanie Tobie ( właśnie Tobie , co gorsza ze względu na intelekt jaki posiadasz ) NIE PRZYSTOI. Noblesse oblige !
Próbujesz klasyfikować postępowania opisowo wedle : złe , gorsze , ohydne . Wybacz dla mnie albo jest czarne albo jest białe - bo taka jest zasada w ...honorze ( bo do takowego się odwołujesz ) . Nawet u słynnego Boziewicza. Przymiotnikowe formy nie zmieniają ISTOTY/ sedna problemu . Pomagają zrozumieć ale wagi ocennej nie zmieniają . Zatem nie zarzucaj Jerzemu tego co SAM robisz , bo wedle Twej oceny zachowanie Twoje jest MNIEJ naganne . To jest bowiem kłamstwo - nazywane delikatnie w sferach intelektualnych sofistyką . Kończąc każdy ma WYBÓR ale jest jeszcze coś takiego jak w paremii prawniczej : Necessitas frangit legem . I o tym racz pamiętać wydając osąd obojętnie w jakich sprawach a szczególnie we ...własnych.

I last but not least : Jak sądzisz czy firma obojętnie jakiej proweniencji narodowej ma być oceniana NEGATYWNIE tylko dlatego że pracuje dla SWEGO NARODU ? Ciekawe podejście .Setki milionów firm pracuje dla siebie i pośrednio dla swego narodu /państwa NIE LICZĄC się z innymi ! I tak trwa to od momentu jak na ziemi pojawił się homo czasami sapiens.

serdecznie Cie pozdrawiam - Mietek

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 27 Gru, 2013 15:43

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Szanowny Marcinie, ależ nikt nie każe Ci tego czytać! Jestem tu co prawda tylko "sierżantem" (Ty pułkownikiem) ( Mr. Green ), ale jako członek tego forum mam-tak jak i Ty-prawo do opinii. I muszę uczciwie powiedzieć, że akurat z przyjemnością czytam takie historie "z życia". W szczególności, że są pozbawione zabarwienia polityczno-ideologicznego. Z wykształcenia jestem m.in. historykiem i wg. mnie "warsztat" Jurka jest bardzo dobry. Nie ocenia lecz opisuje.

Pozdrawiam.

Popieram Piwo Temat ciekawy Kciuk do góry O ile o samym Mengele czytałem trochę to o jego rodzinie praktycznie nie wiedziałem nic.
Pozdrawiam
N.

Pią 27 Gru, 2013 15:46

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mieczysławie, Ty kompletnie nie rozumiesz, co ja do Ciebie rozmawiam... Co ma wspólnego to, o czym mówię z dziennikarzami i adwokatami? Niech sobie dowolne firmy pracują dla własnych narodów itd. Nie rób ze mnie idioty. Z jakiegoś powodu udajesz, że nie rozumiesz.
O kłamstwach porozmawiajmy przez telefon, bo to nie będzie dobre dla Forum. Zadzwoń.
Obsesja? Nie, po prostu minimalnie mnie irytuje, że nie poznałem prababci od strony ojca. Ciut.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 27 Gru, 2013 16:09

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: ,,Honorowy obywatel miasta,,

Długo zastanawiałem się czy zabrać głos w tej sprawie.Muszę jednak wtrącić swoje trzy grosze.
Po pierwsze nie widzę w tym reportażu nic niemoralnego czy wręcz wymagającego potępienia, jest to przecież zwykły opis dotyczący tego jak sprytnie można manewrować historią, pomagając sobie przy tym pieniędzmi, co zresztą można wywnioskować już po początkowych wersach reportażu.

EK napisał:

...Chciałbym opisać wam jak w Niemczech pracuje się nad tym aby nawet z najgorszych sytuacji historycznych wyciągnąć te pozytywne aspekty.Oczywiście są to tylko moje wieloletnie obserwacje,które jako Polak pracujący w Niemczech zauważyłem.Oczywiście nie musicie się z tym zgodzić.Chciałem to pokazać na przykladzie rodziny Mengele....


Po drugie Jurek tylko napisał u kogo pracował i jakoś nie wynika z kontekstu jakoby tym faktem się chwalił, czy był z tego dumny.
Po trzecie mam wrażenie, że reakcja jest trochę przesadzona, co by nie napisać alergiczna.Dla mnie jest to zwykły reportaż wzbogacony kilkoma zdjęciami, który opisuje koleje losu rodziny bandyty i zbrodniarza i absolutnie nic więcej. To tyle jeżeli chodzi o moje skromne przemyślenia na ten temat.

PS.Mam nadzieje Marcinie, że nie odbierzesz tych słów jako mojej osobistej "wycieczki" w stosunku do Twojej Zacnej Osoby.

Pią 27 Gru, 2013 19:27

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sumie to o to chodziło mi w tym temacie.Cel został osiągnięty.Dziękuje Marcinie za pomoc.
Moderatorzy !!! Proszę zamknąć temat a może nawet skasować.

Dziekuję. Pozdrawiam.

Super

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Pią 27 Gru, 2013 19:28

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę nie kasować!
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 27 Gru, 2013 20:25

Powrót do góry
Darkem
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Panie EK, nadal Pan mieszka w Autenried?

Sob 07 Paź, 2023 22:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.