| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
banikpicu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odznaczenie ISA - wykopek

Witam Forumowicze, jestem tu nowy. Posiadam odznaczenie ISA, jest to wykopek i chciałbym Was zapytać czy idzie z nim coś zrobić i doprowadzić go jakoś do stanu używalności. Oto foty:


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 26 Paź, 2013 20:07

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.
Odznaczenia zapewne cynkowe.Obawiam się, że nic się z tym raczej nie da zrobić.Próba czyszczenia może zakończyć się rozpadem odznaczenia, wszystko zależy jak daleko zaawansowana jest korozja metalu.Osobiście to nie ingerowałbym w stan odznaczenia.

Sob 26 Paź, 2013 20:15

Powrót do góry
banikpicu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc a jak myślisz czy to jest w ogóle w takim stanie coś warte? Uśmiech

Sob 26 Paź, 2013 20:23

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w tym stanie nie znajdzie nabywcy, bo z drugiej strony do dosyć popularne odznaczenie,sporo tego jest na rynku, cena zależy oczywiście od wariantu oraz producenta, mam tu na myśli oczywiście nie wykopki.

Sob 26 Paź, 2013 20:27

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po czyszczeniu pozostanie widoczny tylko kawałek wieńca, resztę reliefu zje i pozostaną same kratery i dziury .
to jest już tylko destrukt, nic więcej

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 27 Paź, 2013 10:08

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Również uważam że jest to destrukt, ale na którym możesz protestować sposoby oczyszczenia. Co chodzi o cynk to chyba najbardziej niewdzięczny materiał do czyszczenia i konserwacji Uśmiech.
Ja bym zaczął od perhydrolu - powinien usunąć resztki przyklejonej ziemi itp. Dalej to tylko próba np.: w roztworze kwasu cytrynowego - bardzo dobrze działa na tzw zarazę cynkową jednak w miejscach gdzie ją rozpuści pozostaną wżery. Po tym pozostaje zabezpieczyć mocząc w oleju lub nanieść cienką warstwę lakieru. ja osobiście uważam że lepiej mieć odznakę z wżerami ale w miarę zabezpieczoną niż po jakimś czasie stracić ją całkowicie Uśmiech .
Pozdrawiam.

Pon 28 Paź, 2013 22:46

Powrót do góry
Szturm
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 783
Skąd: BRESLAU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sumie racja. trzymanie tego odznaczenia skończy się tym ze rozpadnie się samo Zniesmaczony
Moczenie w kwasku cytrynowym nie koniecznie stężonym powoduje usuniecie zarazy cynkowej. Najlepiej po moczeniu umyć odznaczenie mydłem szarym i szorować np szczoteczka do zębów Bardzo szczęśliwy oczywiście nie nasza którą używamy na co dzień Mr. Green a po wszystkim zabezpieczyć fant Super
jednak trzeba się liczyć z tym ze zostanie sam wieniec na którym nic już nie będzie dostrzegalne. Coś za coś
Wybór należy do Ciebie......

_________________
Pozdrawiam Dominik

Pon 28 Paź, 2013 22:58

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szturm napisał:
W sumie racja. trzymanie tego odznaczenia skończy się tym ze rozpadnie się samo Zniesmaczony
Moczenie w kwasku cytrynowym nie koniecznie stężonym powoduje usuniecie zarazy cynkowej. Najlepiej po moczeniu umyć odznaczenie mydłem szarym i szorować np szczoteczka do zębów Bardzo szczęśliwy oczywiście nie nasza którą używamy na co dzień Mr. Green a po wszystkim zabezpieczyć fant Super
jednak trzeba się liczyć z tym ze zostanie sam wieniec na którym nic już nie będzie dostrzegalne. Coś za coś
Wybór należy do Ciebie......


Oczywiście, proces trzeba kontrolować i co jakiś czas przemyć wodą i potraktować szczoteczką aby pomóc co nieco Uśmiech. Na koniec moczenia szare mydło - świetny sposób aby zneutralizować działanie kwasku.
Szturm dzięki za uzupełnienie Piwo

Pon 28 Paź, 2013 23:03

Powrót do góry
Szturm
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 783
Skąd: BRESLAU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

arak napisał:
Szturm napisał:
W sumie racja. trzymanie tego odznaczenia skończy się tym ze rozpadnie się samo Zniesmaczony
Moczenie w kwasku cytrynowym nie koniecznie stężonym powoduje usuniecie zarazy cynkowej. Najlepiej po moczeniu umyć odznaczenie mydłem szarym i szorować np szczoteczka do zębów Bardzo szczęśliwy oczywiście nie nasza którą używamy na co dzień Mr. Green a po wszystkim zabezpieczyć fant Super
jednak trzeba się liczyć z tym ze zostanie sam wieniec na którym nic już nie będzie dostrzegalne. Coś za coś
Wybór należy do Ciebie......


Oczywiście, proces trzeba kontrolować i co jakiś czas przemyć wodą i potraktować szczoteczką aby pomóc co nieco Uśmiech. Na koniec moczenia szare mydło - świetny sposób aby zneutralizować działanie kwasku.
Szturm dzięki za uzupełnienie Piwo


Niema sprawy Piwo Musimy pomagać jezeli ktos zaczyna zabawe z wykopkami i czyszczeniem:)

_________________
Pozdrawiam Dominik

Pon 28 Paź, 2013 23:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.