| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy na forum wolałbyś miniatury medali czy baretki?
Miniatury medali
 50%  [ 8 ]
Baretki
 50%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miniatury czy baretki ?

Ponieważ chciałbym uzyskać waszą opinię odnośnie elementów dyskusji w wątku o odznaczeniach (do którego odsyłam na stronę 3) uprzejmie proszę wypełnienie ankiety.

http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?t=4068&start=50.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 29 Lip, 2006 17:00

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś czuję że głosów będzie pół na pół Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 29 Lip, 2006 18:44

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pragnę tylko zwrócić uwagę, że wykonanie baretek będzie technicznie dużo prostsze i można liczyć na merytoryczną pomoc być może kilku forumowiczów. Co do medali dla różnych nacji to sprawa będzie się wlokła jak budowa polskich autostrad Wink . Obym się mylił Mr. Green .
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 29 Lip, 2006 20:09

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może nie. Jakby zaapelować do forumowiczów o szukanie w necie wzorów orderów, to myślę że odzew byłby spory. A potem tylko grafik by je ujednolicił, żeby wyglądały w miarę porównywalnie (jakość, wielkość itp.) i gotowe!
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 29 Lip, 2006 20:39

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co najmniej 20-30 medali to kawałek ciężkiej pracy (patrząc na dotychczasowe odznaczenia). Nie chodzi o to żebym niedoceniał grafika, ale chyba nie tylko to ma do roboty.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 29 Lip, 2006 20:45

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o medale z IIRP, to służę nawet oryginałami, bo akurat je kolekcjonuje Wink
A głosy jak na razie rzeczywiście fifty fifty.
Pozdrawiam!

Nie 30 Lip, 2006 0:48

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Jeżeli chodzi o medale z IIRP, to służę nawet oryginałami, bo akurat je kolekcjonuje Wink

Byłoby lepiej żeby grafiką Wink.

Nie zapominajmy, że są jeszcze legioniści, Niemcy i Rosjanie. Czy ktoś służy oryginałami odznaczeń (w sumie od 18 do 21 medali)?

PS
Dawid, chyba coś nie tak z zegarem w tej części forum bo podpisuje posty prawie 3 godziny wprzód.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 30 Lip, 2006 0:58

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak to napisał de Villars wystarczy, że poznajdujecie wzory medali, a grafik zajmę się już resztą Wink I to będzie najlepsze rozwiązanie... bo te baretki nie widzą mi się w ogóle na forum pod awatarami także jestem przeciwny ich wprowadzeniu Wink

Co do zegarka to działa dobrze Wink Poza tym to jest czas serwera, więc jeżeli godzina jest zła, to albo ktoś przestawił czas na serwerze albo masz złą strefę czasową Wink

Nie 30 Lip, 2006 12:16

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Tak jak to napisał de Villars wystarczy, że poznajdujecie wzory medali, a grafik zajmę się już resztą Wink

Ile to zajmie czasu? Evil or Very Mad

Dawid159 napisał:
bo te baretki nie widzą mi się w ogóle na forum pod awatarami także jestem przeciwny ich wprowadzeniu

Dawid, ja rozumiem, że w olbrzymiej mierze kształtujesz forum, ale sądzę, że opinia użytkowników też ma jakąś wartość.
Po to wstawiłem ankietę by mogli się wypowiedzieć.

Dawid159 napisał:
więc jeżeli godzina jest zła, to albo ktoś przestawił czas na serwerze albo masz złą strefę czasową Wink

Akurat tylko w tym jednym dziale? Zapewniam Cię, że nic nie przestawiałem, a o 3 w nocy już smacznie spałem Mr. Green.

Dawid159 napisał:
Tak jak to napisał de Villars wystarczy, że poznajdujecie wzory medali

No to zwolennicy medali do dzieła. Pokażcie na co Was stać.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 30 Lip, 2006 13:56

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To tak jak to pisałem już w innym wątku, można wprowadzić jedno i drugie i każdy sobie z profilu wybierze co chce aby mu się wyświetlało Bardzo szczęśliwy Zgadzam się z tym, że opinia użytkowników też ma jakąś wartość, ale nie możesz też oczekiwać, że z miłą chęcią zamienię coś co mi się podoba na coś co mi się nie podoba Wink

Nie 30 Lip, 2006 14:06

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
ale nie możesz też oczekiwać, że z miłą chęcią zamienię coś co mi się podoba na coś co mi się nie podoba Wink


Bardzo szczęśliwy
Nie oczkuję i wcale Ci się nie dziwię Wink.

A wyniki sondażu jak dotąd nie pozwalają mi przytłoczyć Cię argumentami Crying or Very sad Wink.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 30 Lip, 2006 15:24

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi osobiscie jakos tak bardziej podobaja sie baretki pod awatarem, a medale jedynie po kliknieciu (tak jak jest teraz po kliknieciu). W sumie fajnie byloby miec granatowo-czarna baretke Uśmiech.

pozdrawiam

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Wto 01 Sie, 2006 12:30

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szukałem trochę po necie baretek do odznaczeń francuskich, ale jest dramat. Dużo łatwiej znaleźć "pełne" wersje orderów... Będę jeszcze próbował, może coś się uda znaleźć.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 01 Sie, 2006 12:38

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz order ze wstążką to baretka w przytłaczającej większości przypadków raczej nie robi problemu. Po prostu jest to wycinek wstążki.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 01 Sie, 2006 15:58

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, wtedy nie ma problemu. Ale na niektórych francuskich odznaczeniach (bodaj Croix de Guerre), jest na baretce jeszcze jakiś ozdobnik, liść czy coś takiego. Wtedy już nie tak łatwo spreparować taką baretkę. Ale szukam dalej Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 01 Sie, 2006 17:44

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisałem o przytłaczającej większości, nie o wszystkich Wink.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 01 Sie, 2006 18:12

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Ale na niektórych francuskich odznaczeniach (bodaj Croix de Guerre), jest na baretce jeszcze jakiś ozdobnik, liść czy coś takiego.

a to nie jest wielokrotne nadanie lub klasa odznaczenia? U nas np. przy KW metalowe wsuwki z liśćmi bodajże dębu oznaczają kolejne nadania...

P.S. Miniatury -> 6 :okret2:

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 01 Sie, 2006 22:19

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Wikipedii piszą tak:
"Francuski Krzyż Wojenny ustanowiono 8 kwietnia 1915, był on wręczany wojskowym za odwagę, zwłaszcza żołnierzom wyróżnionym w rozkazach jako odznaczającym się. Od początku przyznawany był również całym wyróżniającym się w walce jednostkom wojskowym. Za dalsze akty odwagi, kawalerowie orderu otrzymywali dodatkowe wyróżnienia: palmę za bycie wymienionym w rozkazie Armii, złotą gwiazdę - w rozkazie korpusu, srebrną gwiazdę - w rozkazie dywizji i brązową gwiazdę - w rozkazie brygady lub pułku. Kawalerowie Medalu Wojskowego oraz Legii Honorowej automatycznie otrzymywali Krzyż Wojenny. Krzyż mogą otrzymywać również cudzoziemcy oraz osoby cywilne."
Zatem wygląda na to, że krzyż dostawało się raz, a potem za kolejne bohaterskie czyny - przybywało na nim tych liści i gwiazdek.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 01 Sie, 2006 22:42

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
To tak jak to pisałem już w innym wątku, można wprowadzić jedno i drugie i każdy sobie z profilu wybierze co chce aby mu się wyświetlało


Według mojego skromnego zdania będzie to rozwiązanie optymalne.
Mi osobiście bardziej odpowiada pomysł z medalami.

Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Czw 03 Sie, 2006 21:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.