| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Orion1
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki





Posty: 164
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skala modeli.

Właściwie powinienem się przywitać, goszczę tu po raz pierwszy. Więc witam! Bardzo szczęśliwy Mam co nie co, na sumieniu, i chcąc wyjść na prostą, muszę się czymś zająć. Padło na modele plastikowe, oczywiście pojazdy wojskowe, chętnie polskie przedwojenne, na początek coś prostego. Materiałów o technice sklejania, chemii, malowaniu mam sporo. Pytanie brzmi, czy ktoś mógłby podać w cm wielkość modelu w podstawowych skalach 1:35, 1:46 czy 48, no i ta która mnie interesuje 1:72, na przykładzie jakiegoś czołgu lub transportera. Wybór skali jeszcze nie zapadł, a ilość miejsca ograniczona, przecież nie wyrzucę dotychczasowych zbiorów. Dziękuję.
Ps. No może jeszcze jakieś sprawdzone sklepy internetowe, ze 2/3.

_________________
Miejsce, które odwiedził dobry człowiek, staje się święte.

Pią 02 Lis, 2012 21:40

Powrót do góry
Robnok
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyszukaj w google wymiary oryginalne i podziel sobie przez 35, 48 albo 72 - będziesz miał wymiary Wink

Polecam Ci jakiekolwiek forum modelarskie - tam znajdziesz wszelkie info dot. sklepów.

_________________
TAK..wszystko bezpieczne...

Pią 02 Lis, 2012 22:56

Powrót do góry
Orion1
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki





Posty: 164
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Nie pomyślałem, o najprostszym sposobie, spr. wielkości. Wstyd. Stronek mam kupę, teraz robię selekcję, czytam, porównuję, wykluczam. Mam czas, praca na statku nie jest absorbująca, ważne mieć jakieś zajęcie, najlepsze filmy się znudzą. Piwo
Ps. 7-TP to w 1:72 maleństwo-65mm.

_________________
Miejsce, które odwiedził dobry człowiek, staje się święte.

Pią 02 Lis, 2012 23:19

Powrót do góry
Orion1
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki





Posty: 164
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem po wielkim czytaniu różnych for modelarskich. Zbierałem info o narzędziach, chemii, farby...i tak bez końca. Notatki, linki, filmiki, poradniki w pdf. W sumie teoretycznie przygotowałem się. Zacznę od prostych modeli , tytuł przewodni: ,, pojazdy pancerne WP, okres międzywojenny,, Firma RPM czy Mirage, koszt nie wielki, jakość pewnie taka sobie. Wszyscy kleją te z czarnym krzyżem , no może nie wszyscy, pewnie i ja dojdę kiedyś do tygrysa z kilkuset części. Jedna sprawa mnie nurtuje skala modelu, 1:35, czy mini 1:72 ? W sumie to proszę o wybicie mi z głowy 72-ki, bo oczy już nie te, bo wszystko maleńkie a łapki się wiekowo trzęsą Bardzo szczęśliwy , bo polskie pojazdy i tak są małe, bo będzie mi łatwiej montować i malować w większej skali. N o i dostęp do modeli 35 chyba większy, szczególnie tych polskich. A może się mylę? Proszę o krótkie opinie za i przeciw. W poznanych materiałach nie znalazłem odpowiedzi, może nie było tak postawionego pytania, czy małe nie jest za małe, a duże w sam raz? Czołg2 Piwo
_________________
Miejsce, które odwiedził dobry człowiek, staje się święte.

Sob 14 Wrz, 2013 0:33

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT Orion 1
Radzę skontaktować się z PT : gregski - https://forum.ioh.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=10156 znajdziecie wspólny język . Warto !!

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS . szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 18 Wrz, 2013 23:07

Powrót do góry
Orion1
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki





Posty: 164
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W końcu zapisałem się na forum modelarskie Bardzo szczęśliwy Wiedzy, porad tony. No i życzliwi , cierpliwi ludzie. Dzięki.
_________________
Miejsce, które odwiedził dobry człowiek, staje się święte.

Czw 19 Wrz, 2013 7:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.