| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lubiąż podziemia

W ogólnie dostępnych publikacjach autorzy szeroko rozpisują się na temat podziemnych korytarzy cysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu.Opisują długość korytarzy oraz, że są dwie kondygnacje znane i zbadane, a trzecia jest wysadzona i zalana wodą.
Zwiedzanie dostępnych podziemnych korytarzy w Lubiążu odbywa się raz do roku ewentualnie dwa razy.Nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji aby zwiedzić te korytarze i prace w tych podziemiach kilku tyśięcznej załogi więżniów przymusowych.
Jakież było moje zdziwienie kiedy Pani przewodnik oprowadzając nas po piwnicach Lubiąża powiedziała że to co widzę to całe podziemia.Wprowadziła nas do piwnic gdzie świeciło światło dzienne z okienek które wychodzą na zewnątrz podwórka długość korytarzy była stosunkowo niewielka.Przejechałem prawie 300 km w jedną stronę, aby zwiedzić piwnice.Nie rozumiem czy autorzy publikacji ,książek wymyślili tą historię o podziemiach Lubiąża a ich tam nie ma,czy przewodnicy nie pokazują wszystkiego.Poniżej przedstawiam kilka fotek z podziemnych piwnic Lubiąża.Zapraszam do dyskusji co koledzy myślą o tych podziemiach.

Nie 25 Sie, 2013 9:33

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niestety nie mogę wysłać zdjęć awaria techniczna może póżniej Mad

Nie 25 Sie, 2013 9:40

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że te artykuły spełniły swoją rolę, skoro przejechałeś 300 km, kupiłeś bilet i zapłaciłeś przewodnikowi. Pewnie w kanajpce przyklasztornej też parę groszy zostawiłeś Laughing Bo te opowiastyki o podziemiach i o windeczce do której się wsiadało z apartamentu opata to legendy.

Nie 25 Sie, 2013 10:34

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

... no cóż po raz kolejny hasło "reklama dźwignią handlu" spełniło swoje zadanie.

Nie 25 Sie, 2013 10:37

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wysyłam jedno ze zdjęć piwnicy z oknami światła dziennego

Nie 25 Sie, 2013 15:44

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ciąg dalszy piwnic

Nie 25 Sie, 2013 15:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.