| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

obława augustowska

Witam z należnym szacunkiem PT.Forumowiczów.
Mam do rozgryzienia pewien problem i wiem,że zawsze mogę liczyć na Państwa pomoc.
Od jakiegoś czasu /1x w 2010r,1x w 2011r, 2x w 2012r.-to GW a także 1x 2013r-to Tyg.Powsz./ znajdują się pojedyncze artykuły o obławie augustowskiej. Także na stronie tytułowej IOH znajduje się artykuł jej dotyczący z 2012r. Jeśli sprawa jest tak istotna-a przecież jest-dlaczego tak mało sie o niej pisze i mówi.
Ale ja nie o tym. Chciałbym dorzucić tu jeszcze jeden problem -otóż w Tygodniku Solidarność nr.4/41/ z dnia 23.06.1989r. jest artykuł zatytułowany: "Raport z Gibów",podpisany przez Alicję Małachowską i Piotra Bajera w imieniu Obywatelskiego Komitetu Poszukiwań Mieszkańców Suwalszczyzny Zaginionych w Lipcu 1945r. Artykuł ten zawiera wiele faktów,dat, zeznań oraz opisu postępowania władz PRL./o treści Raportu cicho,sza. I co najciekawsze-artykuł uzupełniony jest listą osób zaginionych w ilości 436 nazwisk.
Mam pytanie - czy problem obławy augustowskiej jest sztucznie wywoływanym problemem czy ktoś ma interes w jego wyciąganiu?Równocześnie stwierdzam z ubolewaniem,że nigdzie w cytowanych wyżej artykułach oraz w internecie nie trafiłem na ślad tego Raportu ani na żadne odwołanie się do przedstawionych w nim faktów.
A może artykuł z tygodnika Solidarność to stek bzdur?

Nie 18 Sie, 2013 22:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.