| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cementownia w Lubiniu....

To potężne przedsiębiorstwo powstało w 1855 założycielem był Johannes Quistorp.W pełnym rozkwicie swojej działalności fabryka zatrudniała 800 osób,i roczna produkcja wynosiła 26tys.ton cementu...na dzień dzisiejszy część fabryki służy jako przystań rybacka,a reszta czyli jakieś 75% obiektu stoi bezużytecznie i zarasta z roku na rok....co myślicie o tego typu obiektach mają popaść w zapomnienie czy może warto cos z tym zrobić.........


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Nie 18 Lis, 2007 21:28

Powrót do góry
Thorn
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 206
Skąd: Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z pewnością większość takich budynków pozostanie ruiną. Ocaleją tylko te które leżą w ciekawym lub dogodnym miejscu i jeżeli znajdzie się osoba z pomysłem i pieniędzmi.

Nie 13 Sty, 2008 19:36

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To miejsce na pewno jest dogodne,widocznie tylko pomysłu brak i pieniędzy...... Rolling Eyes
_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Nie 13 Sty, 2008 23:43

Powrót do góry
Listonosz
Marynarz

Marynarz




Posty: 18
Skąd: z wyspy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety mieszkamy w rejonie w który Warszawa pompuje bardzo mało pieniędzy a i miejscowe władze nie wykazują się zbytnim garnięciem do ratowania tak atrakcyjnych obiektów.Miałem okazje popracować pare chwil na tej przystani i podzielam opinie kolegi,barzdzo ciekawe miejsce. Pozdrawiam.

Wto 26 Lut, 2008 22:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz, gdzie??

Jak to brzydko mawia mój kolega, urodzony w Lubinie i do czasów studenckich tam mieszkający. Tutaj proszę władzę forum o dyspensę, ale będzie to cytat dosłowny:
"Nie mówi się w Lubiniu, bo nie mówi się w du..u". Zawsze mnie zastanawiało skąd bierze się ta dziwna odmiana.

Wto 26 Lut, 2008 23:14

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byłem tam w lipcu tego roku, obiekt nadal robi wrażenie. Szkoda że są to jedynie ruiny, na których zagospodarowaniu turystycznie nikomu nie zależy.
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Wto 23 Lip, 2013 19:35

Powrót do góry
M.A.K.
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Lubinie, nie Lubiniu. To błąd językowy

Wto 23 Lip, 2013 21:14

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury napisał:
... Szkoda że są to jedynie ruiny, na których zagospodarowaniu turystycznie nikomu nie zależy.

A co atrakcyjnego turystycznie jest w cementowni?

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Pią 26 Lip, 2013 18:30

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawny cud techniki. To była największa cementowania portlandzka w okolicy.

A dzisiaj? Dusza!

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 26 Lip, 2013 23:41

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury napisał:
Dawny cud techniki. To była największa cementowania portlandzka w okolicy.

Ilu turystów przyjedzie obejrzeć ten "dawny cud techniki"? Ktoś próbował policzyć? może jakaś sugestia, kto ma płacić za utrzymanie takiej "atrakcji"?

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Sob 27 Lip, 2013 15:42

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przecież zabytki to nie tylko dawna architektura mieszkalna, czy sakralna, ale również militarna i przemysłowa.Niestety te ostatnie są traktowane jako niepotrzebny balast, a wielka szkoda bo też dają niemałe świadectwo o naszej historii.
Zgodzę się z tym, że cementownia to nie Wawel.Ale takie miejsca też mają swój klimat i nie zasługują na zapomnienie i dewastację, a w finale na zrównanie z ziemią.Nie w każdym takim obiekcie trzeba tworzyć muzeum. Wystarczy oddać go w dzierżawę lub sprzedać nawet za symboliczne pieniądze, nie się coś dzieje.

Sob 27 Lip, 2013 16:17

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprzedanie obiektu za przysłowiową złotówkę pociągnie za sobą śledztwo prokuratorskie, bo znajdzie się taki co stwierdzi, że to przekręt.
Niestety ten naród pełen jest nieudaczników, co widzą źdźbło u kogoś a u siebie belki w oku nie dojrzą.
Oddanie obiektu za bezcen wiąże się również z ryzykiem jego całkowitego zniszczenia, bo biznesowo to ten obiekt nie ma żadnej wartości, wartością jest tylko grunt.
Jeśli zakładacie, że cementownia z ruchu turystycznego się utrzyma to jesteście niezłymi optymistami, ale ten optymizm nie przekłada się na koszty odnowienia i utrzymania takiego obiektu.
Takich obiektów jest pełno i cywilizacja wymusiła ich naturalny upadek.
Po prostu trzeba rozebrać obiekt i sprzedać grunt, co nie jest takie proste bo rozbiórka też kosztuje, no chyba, że zmienimy ustrój i wtedy możemy powołać np RAD i nie będzie problemów z kosztami, tylko nie wiem czy nam, zwykłym obywatelom by się to podobało..

Kciuk w dół

Sob 27 Lip, 2013 20:27

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

manka.bartek napisał:
.. co widzą źdźbło u kogoś a u siebie belki w oku nie dojrzą.

Laughing

Sob 27 Lip, 2013 21:30

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No co za malkotent... tak, jak się będziesz tak baał prokuratora to nic w życiu nie zrobisz. Na Helu wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli od postaw helmuzeum.pl bez "pomocy" prokuratora. Żaden prokurator nie wszcznie ci sprawy o zakup ruiny nawet za 1 zł, bo nie ma tutaj szkodliwości żadnej.

Adminie, może obudzisz się i zmienisz nazwę tematu na
Cytat:
"Cementowania w Lubinie"
? Tak aby było poprawnie Super
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.


Ostatnio zmieniony przez Ponury dnia Sob 27 Lip, 2013 22:40, w całości zmieniany 1 raz

Sob 27 Lip, 2013 22:25

Powrót do góry
manka.bartek
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 45
Skąd: Głuszyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury a Ty to z innej planety się wziąłeś?. Władze samorządowe, w ręce których przekazano te "atrakcje", na każdym kroku trzęsą portkami bo tych uprzejmych nie brakuje a poza tym obowiązują ich durne przepisy.
Nie o ruiny kolego chodzi a o grunt. A przykładami z Polski można by napisać biblię na nowo.
W wielu miejscach zrobiono ciekawe rzeczy co nie oznacza, że wszystko można zrobić i przerobić.

Sob 27 Lip, 2013 22:34

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponury napisał:
No co za malkotent... tak, jak się będziesz tak baał prokuratora to nic w życiu nie zrobisz...

Możesz nam przybliżyć, co ty osobiście zrobiłeś w celu zakupienia tej cementowni za złotówkę i stworzenia muzeum lubińskiego cementu?

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Pon 29 Lip, 2013 18:56

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic, ale od jęczenia to ja nie zaczynam Super
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pon 29 Lip, 2013 23:23

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zasadzie istotne jest tylko pierwsze słowo twojej wypowiedzi. Wszystkie argumenty, poprzedzone słowem "ale" są nic nieznaczące.
_________________
www.altkreytzen.org.pl

Wto 30 Lip, 2013 14:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.