| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł, przyznam, że sam jestem ciekaw co udało się Tobie ustalić w temacie Gontowej. Wiem, że eksplorowałeś obiekt prawie w całości. Czy mógłbyś naszkicować (może być odręcznie) przebieg korytarzy. Wszyscy jesteśmy ciekawi jak ten obiekt wygląda od środka, czy prawdą jest że zabrakło tylko 50m i czy zajmuje całą działkę Magnisów. No i niewątpliwie taki szkic uwiarygodniłby cały GES. (nie zamieszczaj lokalizacji sztolni ani szybów (dwóch).

Czw 25 Lip, 2013 19:26

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krecio ja tylko przypomnę, że to riko pierwszy zaczął mnie widzieć względem swojej wiedzy w piaskownicy, a teraz unika odpowiedzi chowając głowę w ..piasek. Ale cóż, nie chce mówić, okej. Nic na siłę. Super

Za to ja Wam coś zapodam jako ciekawostkę z Gontowej. Jakiś czas temu pewien gość (starszy już gość, ładnie pod 60-tkę) zapewniał mnie, że zna ten teren jak własną kieszeń i wie ile tam sztolni było, że było ich dużo.. (dużo więcej jak 4), mówił, że łaził tam bardzo często ze swoim ojcem (nie żyje). Powiedział, że zna sekretne wejście do podziemi. Okej, super. Dlaczego sekretne pytam ? "bo zamaskowane, inne były celowo zostawione". Okej, od gościa jedzie wódą, ale nie zrażam się, biorę go do auta i jedziemy (w kierunku na Harendę) na Gontową, obiecałem mu duży bardzo dobry koniak w prezencie od razu jak tylko wskaże mi te miejsce. Zgodził się, jedziemy. Jesteśmy na miejscu, zaczyna prowadzić mnie w kierunku sztolni 1 i 2 po drodze mówiąc że tam niżej są dwie inne (3 i 4), już mi się pod czaszką zaczęło gotować.. (Evil or Very Mad), pytam po raz któryś gdzie są te sztolnie "nieznane". Teraz zaczyna się motać.. szuka czegoś, szuka...szuka.. wiecie co mi pokazał ?? te studzienkę której zdjęcie wklejam tu poniżej. Neutral ręce mi opadły do samej ziemi.. każdy kto wie o tej studzience coś więcej to wie jaka ma głębokość i co tam jest.. ale on myślał, że ja to kupie, że tam jest wielka sztolnia.



Opis załącznika:

Czw 25 Lip, 2013 21:09

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł , nie jestem strusiem. Słów nie rzucam na wiatr ,dziwi mnie tylko fakt , że napisałeś tyle postów i w żadnym nie wspomniałeś o Sierpnicy .

Czw 25 Lip, 2013 21:10

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł , nie jestem strusiem. Słów nie rzucam na wiatr ,dziwi mnie tylko fakt , że napisałeś tyle postów i w żadnym nie wspomniałeś o Sierpnicy .


Nie napisałem o Sierpnicy z dwóch powodów. Po pierwsze nie wierzę by te dwa wloty kopalniane miały cokolwiek wspólnego z Riese (ja w bajki nie wierzę riko) i były poszerzane i drążone dalej w kierunku Gontowa. Po drugie gdyby były tam wloty do sztolni jakieś które prowadzą do Gontowej lub bliżej ale z tego kierunku to też bym o tym nie napisał Twisted Evil Ja podałem dwa wloty od strony Świerk, teraz leżę sobie i czekam aż inni się wykażą Luzik

Czw 25 Lip, 2013 21:48

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Co tam riko ? coś stęknąłeś o Sierpnicy, i cisza… Podyskutujmy, wymienimy poglądy, bo nie chcesz chyba by uważano cię tu teraz za prowokacyjnego cieniasa i hochsztaplera ? Rzuciłeś hasło więc nie czekaj aż ja wskaże sztolnie - jeżeli tam jest sztolnia (nieznana)- bo się nie doczekasz. Chcesz znać moje poglądy na temat Sierpnicy ? Proszę bardzo: Ja się tam już nawet nie zapuszczam, pod względem eksploracyjnym - ze względu na te wszystkie mity naprodukowane - czułem się tam zawsze jak po drugiej stronie lustra. Np. słyszałeś o tunelu prowadzonym na bazie podziemnych połączeń kopalnianych z Sierpnicy przez Gontową aż do Ludwikowic Kł. ? Na pewno słyszałeś.. Ja zadałem sobie trudu i dotarłem do źródła, i wiesz co się okazało ?, że koleś który to wymyślił ma żółte papiery. Byłem w szoku ! A najlepsze jest to, że wcale na takiego nie wygląda ! Zawsze sprawdzajcie.

Ja sprawdzałem w ten sposób wiele opowieści, np. kiedyś ktoś zapewniał mnie, że od strony tunelu kolejowego w Świerkach idzie zasypane już odwodnienie w kierunku góry Gontowa.. jakoby odwadnia jakiś obiekt (podziemny). Prawda, sączy się tam u wylotu minimaaaalnie woda (bardzo ciężko znaleźć to miejsce), na planach tego nie ma, więc wlazłem tam i czołgałem się daleko że aż miałem mroczki przed oczami (z braku tlenu), i co ? okazało się, że jest tam gdzieś kawałek rowu, i tam to prowadzi.

Ja sprawdziłem w ten sposób wiele opowieści, z resztą kto nie ma ochoty bawić się w eksploratora terenowego, może poczytać w ogólnodostępnej literaturze ile było opowieści jak to miała wyglądać wewnątrz sztolnia nr 3 w Gontowa. Że miała być cała betonowa, ceglana, ukończona, szeroka, miały stać w niej maszyny i tory, i pomalowana na biało.. itd. a teraz gdy ją odkopują to co widzimy ?? Macie tu właśnie przykład na potwierdzenie. Luzik

Sob 27 Lip, 2013 22:00

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolego ,jages ,Ja Paweł ,gees powiem krótko , zwiężle i na temat w temacie Gontowej nic kolega nie zrobił i nie zrobi ,bo występują pewne obostrzenia prawne ,Park Krajobrazowy , Rezerwat Przyrody ,Natura 2000 i przestań się chwalić ,że jesteś specem w tym temacie ...... piaskownicy ciąg dalszy i odnośnie Sierpnicy jak niewiesz ile było wejść to niepisz głupot .Odnośnie dyskusji .......nie ten poziom .wiedzy .

Nie 28 Lip, 2013 3:41

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Kolego ,jages ,Ja Paweł ,gees powiem krótko , zwiężle i na temat w temacie Gontowej nic kolega nie zrobił i nie zrobi ,bo występują pewne obostrzenia prawne ,Park Krajobrazowy , Rezerwat Przyrody ,Natura 2000 i przestań się chwalić ,że jesteś specem w tym temacie ...... piaskownicy ciąg dalszy i odnośnie Sierpnicy jak niewiesz ile było wejść to niepisz głupot .Odnośnie dyskusji .......nie ten poziom .wiedzy .

Widzę, że nerwy ci riko puściły Laughing, zostałeś merytorycznie przyparty do ściany i zaczynasz faulować jak nasz A.Gołota w ringu Bardzo szczęśliwy hehe, Zrelaksuj się riko Luzik , odpręż się, nalej sobie kielicha i oświeć nas ile było wejść w Sierpnicy, w końcu to ty zacząłeś o niej tu pisać, więc nie pisz teraz, że ja jestem w piaskownicy tylko podaj liczbę wejść tam, a najlepiej zrób to tak ja zrobiłem (fotki wlotów, opis, lokacyjna poglądowa mapka), tak żeby każdy mógł trafić, sprawdzić i powiedzieć: tak, Riko tu nie ściemniał. Super Laughing

Nie 28 Lip, 2013 10:31

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

sierpnica

Panowie ja znam w Sierpnicy jedno wejście do jakiejś sztolni , mieści się na prywatnej posesji i trudno tam wejść .Położenie jej jest po drugiej stronie drogi na wprost agroturystyki u Urbasia.Lecz nigdy tam nie byłem może coś wiecie na ten temat.

Nie 28 Lip, 2013 10:37

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Powolniak57 jak będziesz następnym razem w GS to tylko mi daj cyna, zawiozę Cię do Sierpnicy i pokażę ile tam jest „dziur” wszelakich to nie uwierzysz, i to w takich miejscach że byś w życiu nie pomyślał, że tam jest zejście do podziemi. Problem jest tylko jeden: żadna z tych sztolni, sztolenek, ziemianek, piwniczek, itd. nie prowadzi do wnętrza Gontowej. Dlatego riko tak się tu wściekł, bo złapałem go merytorycznie za gardło ,wrąbał się z tą sierpnicą po uszy i teraz nie wie jak z tego ma wyjść. Laughing Bajki typu połączenie kopalni Neu Gluckauf i Gerson Gluck z podziemiami Gontowej a dalej z Wenceslaus (w dodatku jako „Riese”) są dobre jedynie na zloty gdzie przychodzą słuchać „super weseli inteligentni ludzie”, bo jakby tak przyszli naprawdę myślący to (odpukać) mogło by się tak skończyć, że by ryja obili.. Neutral Ale może riko wie o czymś czego my nie wiemy i potrafi to uzasadnić, więc czekajmy cierpliwie, niech przedstawi argumentami (namacalnymi !) swój punkt widzenia na połączenie podziemne Sierpnica-Gontowa. W szoku Laughing (riko: fotki wlotów, lokacja i opis obiektu wewnątrz - ja tak zrobiłem, Panowie teraz będziecie mieli czarno na białym porównanie.... Twisted Evil ).

Nie 28 Lip, 2013 12:51

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł po teleturnieju 1 z 10 ,zrobiłeś Sobie koncert Życzen ,wychodzi na to ,że ja największemu z największych ,mam wrzucić mapę z lokacją wejśc z namiarem gps , lokacją obozów i ilośćią więżniów ......przykro mi bardzo nie pracuję w informacji turystycznej .Teren otwarty dla wszystkich .pzdr.riko .

Nie 28 Lip, 2013 13:08

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł po teleturnieju 1 z 10 ,zrobiłeś Sobie koncert Życzen ,wychodzi na to ,że ja największemu z największych ,mam wrzucić mapę z lokacją wejśc z namiarem gps , lokacją obozów i ilośćią więżniów ......przykro mi bardzo nie pracuję w informacji turystycznej .Teren otwarty dla wszystkich .pzdr.riko .

Nikt tu nie mówi byś wrzucał coś z namiarem GPS, lokacja obozów ? a kto mówi o obozach, nie chcemy obozów, riko nie wykręcaj się sianem,tylko daj mapkę poglądową gdzie znajduje się wlot w sierpnicy do podziemi o których mówisz do Gontowej, daj zdjęcie wlotu, oraz opis tej sztolni wewnątrz. Rolling Eyes ja tak zrobiłem, że nawet stary i głupi zgred trafi jak się odrobinę wysili.. Chodzi o to by dać coś na potwierdzenie swoich słów, chyba, że chcesz uchodzić za kłamliwego cieniasa i mitomana.. bo wiesz, jeżeli nie przedstawisz nic na poparcie tego co mówisz, to nazwanie ciebie kłamliwym cieniasem i mitomanem nie będzie już wówczas obelgą personalną (za którą otrzymuje się na forum ostrzeżenie) tylko nazwaniem faktów po imieniu. Mam nadzieję, że nie dasz ku temu żadnych podstaw i nigdy nikt tak tu nie będzie ciebie nazywał ! Trzymam za to kciuki i za ciebie riko Super pokaż na co cie stać, daj mapkę poglądowa, zdjęcie wlotu i opis sztolni która łączy Sierpnicę z Gontową Twisted Evil ( Gleba )

Nie 28 Lip, 2013 13:51

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Brak wiedzy przeradza się w zachowania ,które na forum nie powinny mieć miejsca . Nie jesteś właściwą osobą , z którą chciałbym podzielic się wiedzą .........po tym co piszesz ,dzielą nas lata świetlne .I trochę pokory , nie lubię używać obrażliwych tekstów w stosunku do drugiej osoby .

Nie 28 Lip, 2013 13:58

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Temat Gontowej w moim wydaniu uważam za zakończony pzdr. riko. Wink

Nie 28 Lip, 2013 14:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.