| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArturJr
Major

Major





Posty: 1836
Pochwał: 9
Skąd: Leśna/Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pamflet - "Powstańcie cienie Ravaillaca"

Swego czasu czytając na temat rewolucji francuskiej spotkałem się z informacją mówiącą o istnieniu pamfletu, który miał (jeśli dobrze pamiętam) zaczynać się od słów Powstańcie cienie Ravaillaca. Pamflet ten miał ponoć już przed atakiem na Bastylię krążyć po Paryżu. Z racji tego, że mój francuski jest bardzo słaby (można nawet powiedzieć, że go prawie nie ma), to czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć tekst tegoż, bądź udzielić o nim jakichś informacji? Patrząc bowiem na pierwsze słowa (czy też tytuł) pamfletu można dojść do wniosku (nie wiem - może mylnego), że już przed wybuchem rewolucji nawoływano w sposób dość otwarty do zabójstwa króla (Ravaillac był bowiem zabójcą Henryka IV Burbona). Może Wasza pomoc pozwoliłaby mi też w ustaleniu, czy taka broszura istniała, czy jest tylko zwykłym wymysłem autora, którego nazwiska nie pomnę.

Pią 28 Cze, 2013 19:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.