| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tajne archiwa w Auschwitz ?

Co zawierają i dlaczego są nadal tajne ? - hehe jakie pytanie mi wyszło niby bez sensu , ale bardzo mnie zadziwiła informacja że podobno część archiwum w muzeum jest utajniona ???

Sro 24 Lut, 2010 22:44

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe widzę że są tajne na poważnie - nikt nic nie wie !

Sob 27 Lut, 2010 0:06

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

np objęte tajemnicą są dokumenty więźniarek pracujących w domu publicznym na terenie obozu
_________________
HEMOS PASADO !

Sob 27 Lut, 2010 0:48

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sergiusz, a to jest zrozumiałe i taktowne.

Sob 27 Lut, 2010 18:48

Powrót do góry
sergiuszg44
Kapitan

Kapitan





Posty: 1205
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aceton napisał:
Sergiusz, a to jest zrozumiałe i taktowne.



Nie oceniam tylko stwierdzam fakty więcej w tym temacie tzn problemów przeprowadzenia w archiwach kwerend pisała Agnieszka Weseli

_________________
HEMOS PASADO !

Sob 27 Lut, 2010 23:30

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oj chyba nie tylko to tam jest

Czw 11 Mar, 2010 22:41

Powrót do góry
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tam może być wiele ciekawych rzeczy, ale też nie wiem czemu są tajne. Może są tam tak straszne, rzeczy, że Niemcy nie chcą już dokładać sobie wstydu za dawne czasy na forum świata?
_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Pią 12 Mar, 2010 21:18

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akurat Niemcy w sprawie tego archiwum nie mają nic do powiedzenia

Twisted Evil

Pią 12 Mar, 2010 21:52

Powrót do góry
sasza_cdn
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tutaj może chodzic także o dane osobowe, bo niektórzy ludzie z tamtego okresu jeszcze żyją.
_________________
Zapraszam na mój blog, gdzie zobaczyć można jak wyglądał stary Racibórz

Sob 24 Lis, 2012 12:37

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a może jest tam prawda ze wcale nie była tak masowych mordów, wielu badaczy coraz częściej neguje holokaust

Pią 12 Kwi, 2013 14:17

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz;

Cytat:
wielu badaczy coraz częściej neguje holokaust


Czas na konkrety. Jacy "badacze", jakie badania, jakie książki, jakie tytuły Question

Pią 12 Kwi, 2013 17:59

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sethcie odpowiedziałem w innym poscie nie będe sie powtarzał

Pią 12 Kwi, 2013 21:18

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz napisał:
Sethcie odpowiedziałem w innym poscie nie będe sie powtarzał


PT tobiasz

Słuszna uwaga , słuszna ! Widzę postępy. Nie należy się powtarzać ! Następnym krokiem rozwojowym na który czekam z nieukrywaną niecierpliwością ( mnie podobni również) to nie pisanie ...więcej postów.
Bowiem maja ten sam schemat i treść. Po co powtarzać . Bez sensu.

PS.

A teraz rodzynek uwaga tum turum tum tum :

Ostatnie ustalenia na www. Tube - Ludowe . Ziemia stoi na trzech słoniach , a te z kolei na delfinie . A nie - jak przez wieki błędnie twierdzono - na czterech i na wielorybie.( Ja osobiście nie neguję tych słoni , bo to fakt ) Aczkolwiek niektórzy badacze coraz częściej negują też to stwierdzenie , bo wiele wskazuje , że chodzi o ... mamuta i to jednego . Z dokonanych rachunków wynika , że podpiera ziemię trąbą . Najprawdopodobniej wiec może stać na płotce (Rutilus rutilus ) czy też ..plotce. Nie usłyszałem dokładnie ale uważam ,ze warto podyskutować otwarcie.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Sob 13 Kwi, 2013 15:40, w całości zmieniany 1 raz

Sob 13 Kwi, 2013 15:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz;


Cytat:
Sethcie odpowiedziałem w innym poscie nie będe sie powtarzał


Nalegam abyś się powtarzał, ale bardziej rzeczowo. To co wkleiłeś, czyli strona z netu, to brednie kretyna, i manipulacja na poziomie półgłówka. Mnie chodzi o literaturę faktu, która jednoznacznie udowodni że to o czym piszesz jest prawdą, a nie oczekiwaniami niedouczonego usera.

Sob 13 Kwi, 2013 15:40

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
tobiasz;

Cytat:
wielu badaczy coraz częściej neguje holokaust


Czas na konkrety. Jacy "badacze", jakie badania, jakie książki, jakie tytuły Question


Być może Tobiaszowi chodzi m. in. o prezydenta Iranu niejakiego ahmadinejada (piszę z małej litery przez brak szacunku dla tej kreatury).To prawdziwy autorytet i profesor wszech nauk, zwłaszcza historii, oczywiście we własnym kraju. Wink

Sob 13 Kwi, 2013 15:47

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wy nazywacie moje dokumenty bredniami dlaczego ja nie mogę waszych, podałem wam wywiad z naocznym świadkiem, dokumentacje MKCK, wywiad z dyrektorem Muzeum w Auschwitz , a wy za to tylko obrażacie mnie i mówicie o bredniach. Podobno żyjemy w wolnym kraju gdzie jest wolność słowa i myśli no chyba ze coś przespałem

Sob 13 Kwi, 2013 20:05

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wywiad z dyrektorem Muzeum w Auschwitz

A to ciekawe - dyrektor Muzeum neguje Holokaust? Laughing Szkoda, że sam o tym nie wie Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 14 Kwi, 2013 12:55

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz;


Cytat:
Podobno żyjemy w wolnym kraju gdzie jest wolność słowa i myśli no chyba ze coś przespałem


Przespałeś lekcje historii i gramatyki na języku polskim. To widać.

Liczba ofiar Holocaustu nie jest do końca wyjaśniona. Wiemy skąd wzięły się poszczególne wielkości, nie jest to i nie było tajemnicą. Oskarżyciel sowiecki Andriej Andriejewicz Smirnow, przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze ( luty 1946 ) oświadczył że zginęło ok. 4 milionów Żydów.
W.g Protokołu Eichmanna ;

W trakcie ostatecznego rozwiązania europejskiej kwestii żydowskiej uwzględnia się ok. 11 milionów Żydów, którzy rozprzestrzeniają się w poszczególnych krajach ( Europy)

W książce Masera ' Hitler i Stalin" na str. 363 znajdziemy takie stwierdzenie; relacja Hottla;


Himmler zlecił mu ( Eichmannowi) sporządzenie raportu o liczbie zabitych do tej pory Żydów (sierpień 1944) . Zarówno w swoim raporcie dla amerykańskiego wywiadu, jak również w swoim oświadczeniu z mocą przysięgi złożonym 26 listopada 1945, a także w wywiadzie z 1979 r. Hottl powtórzył zgodnie, że Eichmann powiedział, że poinformował Himmlera na piśmie i ustnie o 4 milionach zabitych w obozach zagłady i 2 milionach Żydów zamordowanych w inny sposób przez grupy operacyjne Einsatzkommando[i]

Nie 14 Kwi, 2013 16:47

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek;


Cytat:
A to ciekawe - dyrektor Muzeum neguje Holokaust?



Być może, chodzi o korektę ilości ofiar w roku 1990, która zakończyła się wymianą tablic. Skorygowano wówczas to, o czym do roku 1989 dyskutować nie było wolno. Chodziło o 4 miliony ofiar, które zgłosił Smirnow w Norymberdze. Uważam, że prawem historyka i historycznej rzetelności jest uwzględnianie nowych ustaleń, bez względu na czynniki polityczne. W tym przypadku, czyli decyzji dyrekcji Muzeum w Oświęcimiu tak właśnie było.

Nie 14 Kwi, 2013 17:46

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sethcie i właśnie o to mi chodzi, to wyjaśnij w takim razie gdzie sie podziała ta reszta ?? z 4 mln na 1,5 to jednak trochę ludzi, skoro tu nastąpiła korekcja skąd wiemy ze reszta jest ok i tej korekcji nie wymaga

Pon 15 Kwi, 2013 8:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tobiasz;


Cytat:
w takim razie gdzie sie podziała ta reszta ?? z 4 mln na 1,5



Jaka reszta Question Czytaj ze zrozumieniem. Podniecasz się zmianą liczby zamordowanych w Oświęcimiu.

Pon 15 Kwi, 2013 16:48

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Być może, chodzi o korektę ilości ofiar w roku 1990,

Nie chodzi mi o korektę , tylko że Tobiasz w jednym ciągu z "badaczami" negującymi Holokaust wymienia biednego dyr. Pipera Wink
Cytat:
Sethcie i właśnie o to mi chodzi, to wyjaśnij w takim razie gdzie sie podziała ta reszta ?? z 4 mln na 1,5 to jednak trochę ludzi, skoro tu nastąpiła korekcja skąd wiemy ze reszta jest ok i tej korekcji nie wymaga

BO oprócz Auschwitz-Birkenau Niemcy mieli inne obozy Zagłady jak np. BEłżec, Sobibór, Treblinkę czy KL jak MAjdanek, Trawniki, POniatowa? Po wojnie dokonano uproszczenia- "zrzucając" większość ofiar do jednego obozu- aby stworzyć tam główne miejsce martyrologii. Podobnie jak Sowieci setki spalonych białoruskich wsi uczcili w Chatyniu. Miejsce nie jest istotne- ci ludzie nie teleportowali się do równoległego świata.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 15 Kwi, 2013 17:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.