| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To moze nie "dziwny przedmiot"-raczej ciekawostka-puszka z gniazdkiem elektrycznym sygnowana H.G.W.-czyli Hermann Goering Werke-produkcja najprawdopodobniej ktoregos ze stalagow okresu 1940-45 r

Oraz "listwa zasilania" -bakelicik z lat 60 tych-kiedys trzeba bylo takie recznie robic....

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Pią 10 Lut, 2012 15:48

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A propo`s sygnaturek zastanawia mnie logo gwiazdy i wysoki numer 36058 K ktore sa nabite na obudowie oraz to samo na srubie-w scisku ze zdjecia-co o tym sadzicie?
_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sob 11 Lut, 2012 12:17

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzis ostrzalka do zyletek firmy ALLEGRO -pomomo kilkudziesieciu lat wspaniale dzialajaca
_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Wto 12 Mar, 2013 10:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bakelicik z lat 60 tych-kiedys trzeba bylo takie recznie robic....

Nie tak dawno wyrzuciłem w robocie, też ręcznie robioną, ale z lat 90-tych. BHP by mnie zagryzł gdyby ją zobaczył w użyciu dalej. Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 12 Mar, 2013 10:30

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jms-bytom napisał:
Dzis ostrzalka do zyletek firmy ALLEGRO -pomomo kilkudziesieciu lat wspaniale dzialajaca


W życiu bym nie pomyślał, że to coś służy do ostrzenia żyletek, a przecież w swoim czasie to było raczej popularne urządzenie.
Prawdopodobnie wiele przedmiotów dnia codziennego z czasów obecnych przejdzie do historii i ludzie będą się zastanawiać "co i do czego to mogło służyć".

Wto 12 Mar, 2013 22:50

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:

Prawdopodobnie wiele przedmiotów dnia codziennego z czasów obecnych przejdzie do historii i ludzie będą się zastanawiać "co i do czego to mogło służyć".


I temu miedzy innymi mial sluzyc ten dzial forum.

waracajac do przedmiotu
Zapomnialem wspomniec- ma 3 typy "ostrzalki" przekrecane-jeden skora, drugi jakby bakielit ,trzeci jakby guma-sadze ze ostrzenie odbywalo sie trzystopniowo

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 13 Mar, 2013 13:12

Powrót do góry
Tomas88
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 310
Pochwał: 1
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zapomnialem wspomniec- ma 3 typy "ostrzalki" przekrecane-jeden skora, drugi jakby bakielit ,trzeci jakby guma-sadze ze ostrzenie odbywalo sie trzystopniowo

To z tego co wiem podobnie jak ostrzenie brzytwy. Mój dziadek zawsze najpierw brzytwę ostrzył na tzw. "marmurku" a potem na szerokim wojskowym pasie, więc być może w tym przypadku było podobnie Uśmiech

A co do listwy bakelitowej to do tej pory u mnie na uczelni są obecne na pracowniach Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam
Tomasz

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Ernest Hemingway

Sro 13 Mar, 2013 14:35

Powrót do góry
Parowóz
Sierżant

Sierżant




Posty: 83
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostrzałki do zyletek pojawiły się w czasach kryzysu lat osiemdziesiątych gdy zniknęły ze sklepów
wcześniej zyletki były dostępne i wzglednie tanie -najlepszy były Polsilwer a najgorsze ruskie Newa Blade

Z tamtych lat pochodzi więcej tego rodzaju wynalazków -np wyciskacz do tubek z pasą do żebów Uśmiech

Wto 08 Maj, 2018 10:02

Powrót do góry
Catadero
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 136
Pochwał: 2
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Parowóz-bzdury wypisujesz.
Ostrzałki do żyletek to po pierwsze nie jest wymysł PRL. Moja akurat jest wyprodukowana w Szwajcarii w pierwszej połowie lat pięćdziesiątych XX wieku.
Eksportowana była do wielu, bardzo wielu krajów zachodnich. Świadczy o tym choćby instrukcja obsługi wydrukowana w jęz. angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.
W latach 80-ych to już był przeżytek. Nawet u nas, bo na rynku było wiele "doskonałych" maszynek do golenia produkcji ZSRR z napędem elektrycznym oraz sprężynowym.

C.

_________________
Są rzeczy, których po prostu nie ma. Wtedy potrzeba wykrywacza.

Nie 11 Sie, 2019 12:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.