| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalskil
Private

Private





Posty: 16
Skąd: Fort Lee, NJ, USA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Walka o wolnosc religijna

Walka o wolnosc religijna w Ameryce

Ci co znaja jezyk angielski najprawdopodobniej z zadowoleniem posluchaja to video:

http://video.pbs.org/video/2315729403

Pierwszy obrazek jest linkiem.

Bylo ono wyswietlane 18 grudnia (2012) na telewizji amerykanskiej; zawiera duzo tematow wartych myslenia i dyskutowania.

_________________
Ludwik Kowalski . ==>. http://ludkow.info/byt

Pią 28 Gru, 2012 17:54

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A walka o wolność religijną w Polsce dla innych wyznań niż katolickie?

Wto 12 Lut, 2013 12:40

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A są zabronione że trzeba walczyć? Bo praktycznie można wszystko włącznie z publiczną czarną mszą, wiec gdzie te prześladowania?.
_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Wto 12 Lut, 2013 13:16

Powrót do góry
kostekk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wojny religijne są wszędzie, chociaż jest wolnośc, pisać tylko testament. Wrocław to w miarę spokojne miasto a noż wleci jakiś czubek do centrum i wystrzela wszystkich bo mu się studenci z wymiany nie podobają. Straszę to z jeden strony.

Sro 20 Lut, 2013 15:30

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak. Idąc twoją logiką że zaraz jakiś katolik - oczywiście nikt inny nie może być nawet brany pod uwagę - zacznie mordować innowierców co się ostatnio w Polsce nie stało, to możemy równie śmiało założyć że jak wszyscy Wrocławianie nie zaczną się gorąco modlić to inwazja czarnych meteorytów doszczętnie zniszczy Wrocław lada moment. W szoku
_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Czw 21 Lut, 2013 1:43

Powrót do góry
Jacek z Anglii
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 272
Pochwał: 1
Skąd: Anglia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska napisał:
No tak. Idąc twoją logiką że zaraz jakiś katolik - oczywiście nikt inny nie może być nawet brany pod uwagę

To nie jego logika, tylko nieubłagana statystyka.

Groteska napisał:
zaraz jakiś katolik (...) zacznie mordować innowierców co się ostatnio w Polsce nie stało

Ostatnio, może i nie, ale kiedyś nie tak całkiem w zamierzchłych czasach, spadały nawet protestanckie głowy od topora w Toruniu. Wywlekanie protestanckich zmarłych z ich grobów i włóczenie ich po ulicach miast, też w Polsce miało miejsce. O prześladowaniu Kozaków i zmuszenie uznania przez nich zwierzchności papieża też nijak uznać za objaw rzekomej polskiej "tolerancji" uznać nie można. No i jeszcze to nieszczęsne wygnanie Arian z Polski... A o pogromach Żydów to już szkoda nawet do znudzenia powtarzać.

_________________

Żądam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski!

A według mnie, taki styl pisma podkreśla cytat Wink

Wto 26 Lut, 2013 2:05

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jacek z Anglii napisał:
Groteska napisał:
No tak. Idąc twoją logiką że zaraz jakiś katolik - oczywiście nikt inny nie może być nawet brany pod uwagę

To nie jego logika, tylko nieubłagana statystyka.


Nie wiem o co ci chodzi. Obecnie najliczniejszą grupą ludzi na świecie są Azjaci i jak idąc za takim statystycznym myśleniem to wychodzi że najwięcej zbrodni mogą popełnić bo ich jest najwięcej - tak jak katolików w Polsce - to dla dobra ludzkości powinno się za czasu wyrwać chwasty. Zapobiegawczo tylko no bo statystyki nie kłamią...

Groteska napisał:
zaraz jakiś katolik (...) zacznie mordować innowierców co się ostatnio w Polsce nie stało

Jacek z Anglii napisał:
Ostatnio, może i nie, ale kiedyś nie tak całkiem w zamierzchłych czasach, spadały nawet protestanckie głowy od topora w Toruniu. Wywlekanie protestanckich zmarłych z ich grobów i włóczenie ich po ulicach miast, też w Polsce miało miejsce.


Podczas wojny domowej w Hiszpanii - czyli bliżej naszych oświeconych liberalnych czasów - liberalni republikanie ciekawsze rzeczy robili.
Jacek z Anglii napisał:
...O prześladowaniu Kozaków i zmuszenie uznania przez nich zwierzchności papieża też nijak uznać za objaw rzekomej polskiej "tolerancji" uznać nie można. No i jeszcze to nieszczęsne wygnanie Arian z Polski... A o pogromach Żydów to już szkoda nawet do znudzenia powtarzać

To też oczywiście tylko wyłączna domena polskich katolików.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Wto 26 Lut, 2013 3:26

Powrót do góry
Jacek z Anglii
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 272
Pochwał: 1
Skąd: Anglia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słuchaj no, Kolego. Nie odwracaj kotka ogonkiem bo moja powyższa wypowiedź odnosi się do Twojej reakcji na te zdania:

nauczyciel napisał:
A walka o wolność religijną w Polsce dla innych wyznań niż katolickie?

kostekk napisał:
(...)Wrocław to w miarę spokojne miasto a noż wleci jakiś czubek do centrum i wystrzela wszystkich bo mu się studenci z wymiany nie podobają. (...)

Więc mi tu nie wyjeżdżaj z jakimiś Azjatami i Hiszpanami, ok? Chcesz "zabłysnąć" przede mną na temat wojen religijnych? Rolling Eyes
Spróbuj mnie olśnić zatem...

Groteska napisał:
To też oczywiście tylko wyłączna domena polskich katolików.

W tym momencie zatryumfowała żenada, więc Kolego bez komentarza i mam nadzieję bez odzewu bo szkoda mi czasu na takie dyrdymały. Nie licz ze mną na dyskusję na takim poziomie.

_________________

Żądam zawieszenia godła państwowego w sali plenarnej Konferencji Episkopatu Polski!

A według mnie, taki styl pisma podkreśla cytat Wink

Wto 26 Lut, 2013 22:22

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jacek z Anglii napisał:
Słuchaj no, Kolego. Nie odwracaj kotka ogonkiem bo moja powyższa wypowiedź odnosi się do Twojej reakcji na te zdania:

nauczyciel napisał:
A walka o wolność religijną w Polsce dla innych wyznań niż katolickie?

kostekk napisał:
(...)Wrocław to w miarę spokojne miasto a noż wleci jakiś czubek do centrum i wystrzela wszystkich bo mu się studenci z wymiany nie podobają. (...)


W tym momencie zatryumfowała żenada, więc Kolego bez komentarza i mam nadzieję bez odzewu bo szkoda mi czasu na takie dyrdymały. Nie licz ze mną na dyskusję na takim poziomie.


No to dawaj te powody do walki o religijną wolność i równość w dzisiejszej Polsce, bo przytaczanie przykładów z przed kilkuset lat jest dokładnie tak samo dobre jak moje przykłady z innych nacji.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sro 27 Lut, 2013 0:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.